למבקרים ולנרשמי הדיוור – ברוכים הבאים לאתר אנכי!

אנכי הינו ביטאון תלמידי וידידי הפילוסופיה של איין ראנד בישראל ומהווה מרכז לפעילות בנושאי הפילוסופיה של איין ראנד בישראל (The Philosophy of Ayn Rand in Israel).

האתר הוקם בנובמבר 2005 בהסתמך על יוזמה פרטית ובהמשך לפעילות שתחילתה עוד בשנות השמונים. אז התפרסם הבטאון האובייקטיביסטי הראשון בעברית "לאינטלקטואל החדש" (שהסב שמו ל"אנכי" לאחר מכן). כיום מכיל האתר מאות מאמרי ביקורת והגות בתחומי הפילוסופיה, הכלכלה התרבות, המדיניות ועוד. (חלק נכבד ממאמרינו סגורים לטובת מנויים התומכים כלכלית באתר – להזמנת מנוי הקש כאן).

האתר נוצר בסיוע ושיתוף פעולה של יוצרים שונים התומכים בערכי הפילוסופיה של איין ראנד ואני מודה לכל השותפים העושים במלאכה. האתר מופעל על מנת להציע מאמרים מעוררי מחשבה אודות איין ראנד ורעיונותיה וכן התיחסויות אקטואליות לאירועים בישראל.

"אנכי" מתכבד לשמש גם כבמה ליצירות ומאמרים מפרי רוחם של יוצרים שונים ובעלי טור ודעה המפרסמים עמדות המבוססות על שכל-ישר ואחדות מוסרית גם כשאינם מזוהים בהכרח עם הפילוסופיה של ראנד.

באישור מיוחד מטעם ד"ר ליאונרד פיקוף, יורשה של איין ראנד ומייסד מכון איין ראנד בארה"ב, יפרסם "אנכי" תרגומים לעברית של מאמריה והרצאותיה של איין ראנד.

המאמרים והחומרים המפורסמים באתר מייצגים את דעת הכותבים והיוצרים קודם כל ולאחר מכן את שיפוטי המזהה אותם כחומרים בעלי ערך ועיניין לעמיתינו המבקשים לקדם את חייהם באופן רציונלי. מאמרים מפירסומי מכון איין ראנד בארה"ב מופיעים באתר במסגרת אישור מיוחד אולם אין המכון אחראי על התרגומים. כמו"כ אין האתר או מנהלו משמשים כנציגים רישמיים של מכון איין ראנד, הפילוסופיה של איין ראנד או כל גוף שהוא.

במסגרת האתר יופיעו תירגומים של פרסומי מכון איין בארה"ב לעברית, תרגומים אלו, כמו גם שאר החומרים, מוגנים בזכויות יוצרים ואין לעשות בהם שימוש מבלי לקבל הרשאה בכתב מבעלי הזכויות.

אם ברצונכם לתמוך בפעולתנו הנכם מוזמנים להשתמש במנגנון התרומות המאובטח של "PayPal " המותקן באתר.

 

בברכה,

בועז ארד (ארדר) – עורך

 

הוספת תגובה