התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

#JeSuisCharlie 

מאת: בועז ארד | 9 בינואר 2015 (ע"פ מאט ולש)

Charlie-Hebdo"גם אני Charlie"  קוראות כותרות העיתונים ומכריזים הצועדים בעצרות ההזדהות והתמיכה בפאריס וברחבי העולם. אז לא. כנראה שאתם לא Charlie... 

אתם לא Charlie אם לא תמכתם בדרישה לפעול נגד מנהיגי איראן שהוציאו צו הילכתי הדורש לרצוח את סלמאן רושדי ולפגוע בחנויות שהפיצו את ספרו בסוף שנות השמונים של המאה הקודמת. (ראו מאמרו של ד"ר ליאונרד פייקוף שפורסם במודעה בניו יורק טיימס בשנת 1989).

אתם לא Charlie, אפילו לא קרובים להיות אם לא פירסמתם את הקריקטורות הדניות בשנת 2006 ותמכתם בקריקטוריסטים הדניים הנרדפים על ידי פרסומן. (ראו מאמרינו בנושא משנת 2006, דימדומי חופש הדיבור מאת אונקר גתההג'יאד של הקריקטורותהכניעה בספר על קריקטורות מוחמדטרור דתי נגד חופש הדיבור, ועוד...)

אתם לא Charlie אם סירבתם לפרסם אפילו באנר של הזדהות עם המאיירים הדניים הנרדפים בשנת 2006 - כפי שסירבה לעשות אגודת המאיירים הישראלית בעקבות פנייתי אל יו"ר האגודה גב' שחר שריד.

אתם לא Charlie  אם לא המשכתם לפרסם ולהילחם על דעתכם גם שישה ימים לאחר שפצצה התפוצצה והרסה את בניין המערכת בשנת 2011.

אתם לא Charlie אם לא בחרתם לקחת את הסיכונים של עמידה במלחמה משפטית והתגוננות נגד תביעת של אירגונים איסלמיים בעקבות פרסום קריקטורות על הנביא מוחמד כפי שעמדו עורכי העיתון "שרלי הבדו" בשנת 2007.

אתם לא Charlie אם ירדתם למחתרת כמו הקריקטוריסטית מולי נוריס שהכריזה על "יום בו כולם מציירים קריקטורות מוחמד" ואחרי כן חזרה בה וירדה למחתרת במסגרת תוכנית להגנת עדים. 

אתם לא Charlie אם כמו הנשיא האמריקאי אובמה אתם קוראים להגבלת חופש הביטוי.

אתם לא Charlie אם כמו כתבי רשת אל-ג'אזירה אתם שואלים "האם לאור ההתקפה, העיתונאים של שרלי הבדו צריכים להתנצל". 

אתם לא Charlie אם כמו סנטור רון פול (התקווה הליברטריאנית האבודה) אתם מכריזים כי ההתקפה על מערכת העיתון היתה תגובה למדיניות החוץ של צרפת.

רובנו לא "שרלי הבדו" ואנו רחוקים מלהיות אמיצים כמותם ולעמוד בודדים בחזית המלחמה למען החירויות המאפשרות את חיינו הטובים.

רובנו מהווים חלק מהבעיה של הפחדנות האינטלקטואלית וחוסר היושרה הדימית המאפשרת לטרוריסטים להכריז מלחמה, לכבוש ולהחזיק כבושים מחוזות של החירויות עליהן נלחמו גיבורי ההשכלה והחירות של תרבות המערב.

אך רובנו יכולים לשנות את הכיוון ולנצח - אם לא נשתוק מול המשתיקים וסותמי הפיות.


06.02.07.WestDhimmi-X


www.coxandforkum.com

 

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • "האינטלקטואלים משמשים כמדריכים, כמכווני תרבות, כרצועות התמסורת או מתווכים בין הפילוסופיה והתרבות. אם הם יאמצו פילוסופיה של שכל – אם מטרתם תהיה התפתחות יכולתו הרציונלית של האדם והשאיפה לידע – הם יהיו הקבוצה היצרנית והחזקה ביותר באוכלוסייה, משום שעבודתם מספקת את הבסיס ואת האיחוד של כל שאר הפעילויות האנושיות. אם האינטלקטואלים ישלטו על ידי פילוסופיה בלתי-רציונלית הם יהפכו למובטלים שאינם ניתנים להעסקה בחברה".

    איין ראנד, מתוך הקדמה ל"מכתבה של איין ראנד".