התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

על המחשבה, הפעולה והניצחון - שלוש יצירות פיסול נבחרות

מאת בועז ארד  | 22 ביולי 2011

ספרטקוס, דניס פוייאטר 1830 צילום בועז ארדהשבוע התנתקתי מן ההמולה הפוליטית בישראל במסגרת סיור בפאריס. המאמר הקצר הבא מציע לכם, המנויים מבין קוראי אנכי לראות ולחוות חלק מן האוצרות מהם יוכל להנות המבקר במוזאונים וברחבי פאריס. בחלק הראשון שלפניכם שלושת היצירות הנבחרות ממיטב הפיסול המוצג בשני המוזאונים.

מוזאון ד'אורסיי, פנינת המוזאונים של פריס.

ראוי להקדים במעט מידע על הד'אורסיי. זה הוא המוזאון האהוב עלי ביותר בפאריס ואסביר מדוע. מבנה המוזאון נבנה בין השנים 1898-1900 כתחנת רכבת כאשר חברת הרכבת פאריס-אורליאנס החליטה להעביר את התחנה הסופית של הקו מפרברי פאריס למרכז העיר. החברה רכשה את האתר ממשרד ממשלתי ששכן במקום. התחנה המיועדת עוצבה על ידי האדריכל ויקטור ללו (Victor Laloux ) על מנת להתאים לסביבה היוקרתית מול מתחם הלובר וגני הטולרי. העיצוב נשא עימו אמירה חשובה של שילוב בין פירות המהפכה התעשייתית כמבנה הכולל מסילות, קטרים, מנועים ושבכות ברזל לבין ארמון מלכותי המעוצב באופן שאינו מבייש שום ארמון אחר - השילוב הזה בישר את המהפכה האמיתית של פירות היצרנות העשייתית. המהפכה שאיפשרה לכל אדם יצרני להנות מאיכות החיים של בן מלכים ואף יותר מכך. בתוך התחנה נבנה מלון בן 400 חדרים אולם נשפים וחדר אוכל מפואר שמשך אליו סועדים ומבקרים מכל רחבי פאריס. חדר האוכל פעיל גם היום כמסעדה מומלצת ביותר (את הטיפ אמסור בהמשך). תחנת הרכבת נחנכה לקראת היריד העולמי שהתקיים בפאריס בשנת 1900. הרכבת הופעלה על ידי קטרים חשמליים עד שנת 1939. בשנת 39' הופסקה תנועת הרכבות המרכזיות (בשל הרציפים שהיו קצרים מדי עבור הרכבות המתארכות) והמקום שימש לקווים עירוניים וכן כמרכז הפצת חבילות לאסירים, בשנת 1945 חזרו שרידי ניצולי המחנות למרכז קבלה שהוקם בד'אורסי. מאז שימש המתחם למגוון מטרות, בין השאר צולם בו חלק מסרטו של אורסון וולס The Trial המבוסס על סיפור של קפקא. בשנת 1977 נוסד המוזאון במתכונתו דהיום, כמשכן לאמנות המאה ה-19. זאת היא התקופה היציריתית שליוותה את המהפכה התעשייתית וייצגה, אולי יותר מכל תקופה אחרת, את שחרור הרוח האנושית והייצרנות.

אולם הנשפים של תחנת ד'אורסיי 

בתמונה מעל אולם הנשפים של תחנת הרכבת דאורסיי אשר נפתח לציבור בשנת 1900.

לא אמתח אותכם יותר... נעבור ליצירות הנבחרות (מנויי אנכי מוזמנים להקליק על המשך...).

 

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • Achieving life is not the equivalent of avoiding death.