ההגנה על המולדת – קורס מאת ד"ר ג'ון לואיס

אנכי | 12 באוקטובר 2013

Tel Aviv University 6-2-08 John Lewisההיסטוריון הצבאי, ד"ר ג'ון לואיס ביקר בישראל פעמים בעשור שעבר, הוא ראה את ישראל כמדינה קרובה לליבו אחרי ארה"ב ואהב את המפגש עימה.  חלק ממאמריו תורגמו והופיעו באתר אנכי ובמגזין "נתיב"  (ראו את המאמר "אין תחליף לניצחון – הבסת הטוטליטריות האיסלמית" שהופיע באנכי בשנת 2007) ובביקוריו הוא העביר הרצאת סמינר במרכז דיין באונ' תל אביב, הרצאה למועדון האובייקטיביסטי באונ' תל אביב אודות זכות הקיום של ישראל, וזמן קצר לאחר מכן חזר לביקור נוסף בישראל כשהוזמן להרצות בועידת "Facing Jihad"  שהתקיימה בנוכחות חירט ויילדרס, דניאל פיפס ורוברט ספנסר.

הרצאותיו של ד"ר לואיס מספרות את הסיפור של "ההגנה על המולדת" והשינויים שחלו באופן בו נערכה האומה החופשית ביותר בעולם לאיומים. הקורס הזה, מסביר לואיס, מיועד לאוהבי שלום אמיתיים הדוגלים בחירות, כאלו המבינים ששלום אינו מתקיים אם לא התקיימו התנאים עבורו.

במקרים רבים, הוא מסביר, מלחמות שהסתיימו בהסכם ולא בניצחון הובילו למלחמות נוספות אותם ילחמו הילדים של אלו שחתמו על ההסכמים.  בקורס מסביר לואיס את האבחנה בין התקפה כנגד צבא האוייב לבין התקפה מרכז הכוח שלו, ומתאר את הטעות היסודית שבהסתמכות על "הגנת המולדת" כמודל להתמודדות עם אוייב. העקרונות המוצגים בקורס מבוססים על סקירה של המלחמות  מתקופת יוון העתיקה, התקופה הרומאית, אירופה של מלחמות העולם וארה"ב.

למנויי אנכי גישה להרצאת ד"ר לואיס באונ' תל אביב, "הג'יהאד הפנימי והטוטליטריות האיסלמית" והפנייה לקורס.

 

 

הנכם מוזמנים לרכוש את הקורס בדולרים בודדים (3.49 דולר / כ-12 ש"ח) בחנות הדיגיטלית של מרכז איין ראנד.

מנויי אנכי מוזמנים בזאת לצפייה בהרצאה המלאה שהועברה בסמינר באונ' ת"א "הג'יהאד הפנימי והטוטליטריות האיסלמית".

  {youtube}WYHEqGne7VA{/youtube}

 

 

הוספת תגובה