התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

התחממות גלובלית והגיון קר

מאת: בועז ארד | 10 בינואר 2007

global_warming_map.jpgעלילה בקנה מידה גלובלי, המוזנת בדלק האנטי-גלובליזיה, אנטי-רציונליות, אנטי-חומרנות ואנטי-קפיטליזם המשולב בפילוסופיות ששורשיהן יונקים מנבואות קץ-הימים מבקשת להחזיר אותנו לימי טרום המהפכה התעשייתית. התיאוריה הבלתי מבוססת הגורסת כי אנו הולכים לקראת קטסטרופה גלובלית כתוצאה משרפת פחמן דו-חמצני (CO2), כלומר, כתוצאה מהיותנו מפותחים מבחינה כלכלית ותעשייתית, הולכת ומחזקת את מעמדה כ"אמת" מוחלטת וכבסיס למדיניות בקנה מידה לאומי ובינלאומי.

כאשר הוזמן בשבוע שעבר פרופסור ניר שביב, מרצה לפיסיקה מהאוניברסיטה העברית, לתוכניתם של לונדון וקירשנבאום הוא לא תיאר לעצמו לאיזו זירה הוא ניכנס. פרופ' שביב בילה את רוב חייו הבוגרים במחקר אקדמאי שכלל תואר ראשון בהצטיינות ותוארים שני ושלישי בפיסיקה מהטכניון בחיפה, ופוסט-דוקטורט במכון הטכנולוגי בקליפורניה (Caltech ) והמכון הקנדי לאסטרופיסיקה תאורטית באונ' טורונטו במגוון רחב של תחומי מחקר באסטרופיזיקה. מחקריו על הקשר בין קרניים קוסמיות ותקופות קרח על פני כדור הארץ עוררו עניין רב הן בספרות המדעית והן בעיתונות הכללית, אולם כל אלו לא הכינו אותו לקבלת הפנים של אמן ה"פלאוורה" מנופף הידיים ומבשר המהפכה - כוכב הרייטינג... מר ניצן הורוביץ.

האכזריות נגד האדם של התנועה למען "זכויות בעלי חיים"

מאת: אלכס אפשטיין, פורסם לראשונה: אוגוסט 2005
כל מי שחרד לחיי אדם חייב להגן על צדקת השימוש בבעלי חיים בניסויים רפואיים.

slideshow_08.jpgהתנועה למען "זכויות בעלי החיים" התוותה הטעייה קטלנית: קידום של מדיניות אכזרית ואנטי-הומנית, תוך העמדת פנים של נדיבות המונעת מרחמנות. ההטעיה לובשת צורה של התנגדות למחקר רפואי מציל-חיים בשם ההתנגדות להתאכזרות כלפי בעלי חיים.

יום ללא קניות – הוא יום נגד האדם

מאת בועז ארד, פורסם לראשונה בדצמבר 2004

buynd.jpgבחזרה כאילו רומנטית לימי הביניים הציעו לנו השבוע דוברי ארגונים ירוקים, מתנגדי הגלובליזציה, וארגונים חברתיים למיניהם, בהם גם פעילים מרכזיים ב"ההסתדרות החדשה", לקיים "יום ללא קניות".

מארגני הפעילות בישראל תכננו מגוון פעילויות "חזרה לטבע": תהלוכה של אנשים עם עגלות קניות ריקות (שנגנבו ממרכולים בסביבה), מאהל "סחר הוגן", מייצגים, ו"מסיבת רחוב". נציגי בית הספר לאמנויות "בצלאל" השתתפו במיצג של העבודות שיצרו בנושאים הקשורים לתרבות הצריכה המודרנית, ושדרני רדיו 106 העלו יום שידורים מיוחד לנושא זה שכלל ראיונות, פינות ומוזיקה ברוח "יום ללא קניות". בין היתר עסקו התכניות בגלובליזציה ובתנועת ההתנגדות לה ואירחו את פעילי התנועה מהארץ ומחו"ל. במאהל "הסחר ההוגן" הציעו המארגנים לשוב לסחר חליפין, להסתפק במועט, לתקן מוצרים ישנים ולא לרכוש מוצרים חדשים. למעשה מבקשים מאתנו לשוב למציאות שהתקיימה בימי הביניים, ועדיין מתקיימת עד היום במדינות העולם השלישי, בצפון קוריאה, בחלקים מאפריקה מוכת הרעב ובקובה. שם נוכל לראות את תוצאות המדיניות של "ללא קניות", ול"התענג" מנסיעה ברכבים שתוקנו והוטלאו שוב ושוב מאז שנות החמישים. סחר חליפין, המתאים לחברה פרימיטיבית המתקיימת על כלכלה חקלאית בסיסית, הוא אמצעי במלחמה נגד המין האנושי. מלחמה להחזרת החברה המודרנית אחורה לימי הביניים.

הניתוק והתלישות של מארגני האירוע בישראל ממצב המשק הישראלי, הנחלץ בקושי ממצב מיתון ואבטלה מדהים; העובדה כי מובילי התנועה מציגים את עצמם כפעילים חברתיים הדואגים לרווחת הפרט, תוך כדי שהם מוכנים להרוס את מקור פרנסתם של אלפי סוחרים ועצמאיים נראית מוזרה אם לא עומדים על שורשיה האידיאולוגיים של התופעה.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Contradictions do not exist. Whenever you think you are facing a contradiction, check your premises. You will find that one of them is wrong.