הקרב בקינג'ס קולג הוכרע: אוביקטיביסטים וליברלים בקבוצת חירות הביטוי 1 ניהליסטים-קומוניסטים וסותמי פיות בקבוצת הדיקטטורה 0.

כשד"ר ירון ברוק, ממכון איין ראנד, הגיע לדיון עם "סרגון אוף אכד" (ששמו הוא בעצם בנג'מין ) במסגרת אירוע של האגודה הליברטריאנית באוניברסיטה ובחסות מכון איין ראנד, באחד הקולג'ים היוקרתיים בבריטניה, הוא נתקל בתופעה שהולכת ומתפשטת באקדמיות של סתימת פיות בשם הזכות "לא להיפגע רגשית". ההגיון הפרוגרסיבי המעוות הזה יצר השוואה בין הזכות לחירות ביטוי לבין ה"זכות" המומצאת שלא להיפגע/להעלב. מה שמוביל בקו ישיר להרשאה להפעלת אלימות ואיום באלימות (המתחזה ל"הגנה עצמית") והולך ומצמצם את חירות הביטוי.
הפעם האירוע שמלכתחילה הלך וצונזר על ידי האוניברסיטה שחששה מההתארגנות של קבוצות "פרו-פלסטיניות" וקבוצות "אנטיפה" בסופו של דבר נסגר לאחר שפצצות עשן שהשליכו הפורעים הפעילו את אזעקת השריפה בבניין.


הדיבייט והקהל המעוניין, ועימם גם רבים שהגיעו ממקומות מרוחקים והכניסה לאירוע נאסרה עליהם על ידי האוניברסיטה, עברו למתחם פרטי של WeWork בקרבת מקום שם נוהל הדיון ללא הפרעות.
https://youtu.be/6eIQjGF9jrQ

מעניין לראות כיצד סוקר האירוע מפרספקטיבה ישראלית:

אתר הידברות: "פעילי שמאל קיצוני תקפו ישראלים בעת הרצאה בלונדון"
ישראל היום: "צפו: פעילי שמאל קיצוני תקפו ישראלים בלונדון"

יש כאן אכן גם עניין אנטי-ישראלי שולי, אך ביחס לעניין האמיתי הוא זניח, והעניין הוא שפעילים ניהליסטים שכוללים קואליציה של פעילי שמאל מניפים דגלים מגוונים (של קבוצות רבות) ורוכבים על גבו של כל מי שניתן להציגו כפגוע באופן אמיתי או מדומיין במטרה לתקוף את חירות הביטוי. הפן האנטי ישראלי איננו העיקר כאן אלא ההתקפה על הערכים של חירות הביטוי והחופש להתארגן.

 

הזוכה בפרס מיוחד עבור שיא של הסיקור המעוות והמדאיג ביותר הוא "רוסיה היום" (RT) שמבחינתם האירוע מוצג כ"פעילים אנטי פאשיסטיים תקפו נאום של האלט-רייט" – פרספקטיבה כזאת היא המעניקה לקבוצות טרור את הרוח הגבית לה הן זקוקות.

כתבתי מעל שהקרב הזה הוכרע… לצערי לא בטוח שהמלחמה בכללותה מתקדם לכיוון החירותי יותר.

סיקור האירוע בערוץ היוטיוב של ירון ברוק:
https://www.youtube.com/watch?v=S544c_JRhQk

לצפייה בסיקור היוטיוב של סורגון על האירוע כאן:
https://youtu.be/HPj3CyBJrIE

הוספת תגובה