התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

חוץ וביטחון

תכנית הרדיו של ירון ברוק - ההתקפה בפריס

4 בדצמבר 2015

Obama-Paris-Attacksבתכנית הרדיו ששודרה ב-4 בדצמבר עסק ד"ר ירון ברוק, מנהל מכון איין ראנד העולמי, באירועי ההתקפה הג'יהאדיסטית בפריס, על התפתחות האחיזה של גורמים ג'יהאדיסטים בשטחים נרחבים באפריקה ובמזרח התיכון, הגורמים וההערכות הנדרשת על מנת להתמודד עם הבאות.

ומה לפילוסופיה האובייקטיביסטית יש לומר על האירועים? האם ניתן להעריך את האירועים פילוסופית ומה מעלה הערכה כזאת?

מוזמנים להאזין ולעקוב אחר התכנית המשודרת מידי שבוע.

 

ההסכם עם אירן - הסוסים כבר ברחו מן האורווה!
מאת דני רשף | 9 באוגוסט 2015, פורסם בבלוג "אודות ישראל".

OBAMA IRAN ISRAELלאחרונה אירעו שלשה אירועים מדהימים במזה"ת, האחרונים בשרשרת ארוכה, שמוכיחים שלארה"ב אין מושג קלוש על הכוחות שמניעים את המזה"ת והיא חיה בעולם של הירהורי לב ושאינו מחובר למציאות. 


האירוע הראשון היה ביקורו של הגנרל קאסם סולמני, אויב מושבע של ארה"ב האחראי ישירות למותם של מאות מחיילי ארה"ב, במוסקבה בתאריך 24/07/2015. מועד בו הסנקציות על איראן בכלל ועליו אישית עדיין היו בתוקף מלא.

החמור הוא ששבוע לאחר מכן, ב 31/07/2015 העיד מזכיר המדינה ג'ון קרי בוועדת החוץ של הסנאט בנושא הסכם הגרעין עם איראן והתחייב בפני חברי הוועדה שעל פי ההסכם "קאסם סולימני לא יוכל לעולם לעזוב את איראן" (ציטוט - ראו כתבה בפוקס ניוז).

האירוע השני קשור בהודעת מה שמכונה "חטיבה 30" ביום שלישי 04/08/2015 שהכריזה כי החטיבה לא תילחם נגד שלוחת אל קאעידה בסוריה - ג'בהת אל נוסרה. הכוח הזה היה אבן פינה באסטרטגיה של ארה"ב להילחם במדינה האסלאמית - ארה"ב תפציץ מהאוויר יחד עם קואליציה ערבית, שהתפרקה בפועל וכבר לא קיימת, ובקרקע ילחמו מליציות "מתונות" בצד צבא עיראק, הכורדים והצבא הסורי החופשי נגד הג'יהאדיסטים. 

ארה"ב נטלה על עצמה , ביולי 2014, לאמן חטיבה שלמה בירדן. הושקעו בפרויקט מיליארדים. בפועל התברר שכמעט בלתי אפשרי למצוא מתגייסים מתאימים - כמעט כל אלו שבאו להתגייס, בעיקר למען המשכורת, נימצאו דתיים מדי, חמולתיים מדי עם קשרים משפחתיים לאירגונים האסלאמים או בעלי קישרים מנטליים ופיזיים ירודים.

בסוף, בשעה טובה ואחרי השקעה של מעל למיליארד דולר הצליחו האמריקאים לחנוך את הפרויקט בתחילת יולי 2015, כעבור שנה, ולהחדיר לסוריה את 60 בוגרי האימון - כן רק 60 נימצאו מתאימים.
מיד בהיכנסם לסוריה התברר שהאמון המעשי בשדות הקטל של סוריה יעיל פי כמה מונים מהאימון האמריקאי בירדן. חלק מהלוחמים ניחטפו מייד על ידי גבה"ת אל נוסרה, כולל מפקדם קולונל (שפיקד על 60 חיילים בלבד) נאדים אל-חסן .
דובר הפנטגון הסביר שהשבויים למעשה "הסגירו את עצמם לקרובי משפחה". זה אולי נכון אבל הגנרל מרטין דמפסי, יו"ר המטות המשולבים של ארה"ב (הרמטכ"ל ) בעדותו בועדת הכוחות המזויינים כחודש לפני כן הסביר את כישלון הפרויקט ואת מיעוט המתאימים בין השאר בכך שיחסי המשפחה והחמולה ניבדקו היטב והיוו עילה לפסילת המועמד. הרי מלכתחילה בדיוק לשם מלחמה בדאע"ש וג'בהת אל-נוסרה גוייסו, אומנו וקיבלו, באופן יחסי, משכורת שמנה - כמו שאמרנו אסטרטגיה של הירהורי לב. 

מדוע אדם חופשי נלחם

מאת: סגן אלוף (מארינס) סקוט ד. מק'דונלד | 25 ביולי 2015

IMG 9631בועידת OCON שנערכה בצפון קרולינה בתחילת יולי נחגג יום העצמאות ב-4 ביולי, בין הדוברים באירוע היה סגן אלוף מק'דונלד, קצין במארינס האמריקאי שעלה לדוכן במדי א' מעוטרי אותות וקרא את נאומו "מדוע אדם חופשי נלחם".

בפתיחת הדברים ציין "לעיתים קרובות אני נשאל מדוע אדם בעל נטייה חזקה לעיסוק בפילוסופיה ולחיים האקדמאיים מצטרף לחיל הנחתים. מדוע איש כתיבה מניח את קולמוסו על מנת להניף חרב?

יחד עם זאת שמדובר בשאלה מעניינת, היא מחטיאה את המטרה. שאלה יסודית, מעניינת, ורלוונטית יותר ביום זה היא: מה מניע אינדיוידואל בחברה שהיא ברובה חופשית - כלומר שבה בדרך כלל לא מופעלת כפייה - להתנדב ולקבל מגבלות מסויימות על חירותו ולהעמיד את חייו בסכנה. מדוע, בתמצית, אדם חופשי נלחם?"

קוראי אנכי מוזמנים לקרוא את הנאום המלא באנגלית.

רגע מכונן!! מי יודע?
מאת דני רשף | 9 בינואר 2015 (פורסם בבלוג "אודות ישראל")

1420654152571.cachedבעיקבות פיגוע הדמים במערכת השבוען הסטירי הצרפתי 'שרלי הבדו' ביום רביעי 07/01/2015 דיברו רבים וטובים על "רגע מכונן" - על מצב שבו אירופה ובעיקר צרפת יצטרכו לנטוש את ה'תקינות הפוליטית' המכחישה שיש בעיה "מוסלמית" באירופה ויתחילו להסתכל לאמת בעיניים ובעיקר יתחילו לעסוק בנושא בצורה מפוקחת.

מאז פרשת סלמן רושדי, סיפרו "פסוקי השטן" ופסק דין המוות שהוצא נגדו באיראן  ב 14/02/1989 על ידי האייתולה חומייני, אללה ירחמו, חייו של סלמן רושדי הפכו לחייו של נירדף למוות החיי במסתור תמידי.  מספר אנשים בעולם שהיו קשורים בהוצאת הספר או הפגינו בעדו ניפצעו,  נהרגו או הוצאו להורג על ידי חוליות חיסול איראניות - כמו למשל טושי היגרשי מטוקיו, מתרגם הספר ליפנית, שנידקר למוות ב 1991.  למרות שסלמן רושדי זכה להגנה מלאה ממשטרת בריטניה לא קמה תנועת מחאה אמיתית "כולנו סלמן רושדי" שעסקה בהפצת הספר באופן מתריס או בכלל איזו זעקה מתמשכת על שלילת חופש הדיבור במערב על ידי פנאטים מהמזרח.

איין הרשי עלי, ילידת סומליה שהוריה הגרו בילדותה כפליטים להולנד, הפכה היא עצמה ברבות הימים לחברת פרלמנט הולנדית ולוחמת למען זכויות הנשים המוסלמיות. בעיקר נאבקה איין הרשי עלי בנוהג מילת הנשים. יחד עם הבמאי תיאו ואן גוך הפיקה סרט בשם כניעה -  SUBMISSION - שהופץ בהולנד ב 2004 - שמתח ביקורת חריפה על החברה האסלאמית סביב יחסה לנשים בעיקר.   תאו ואן גוך נרצח בבוקר ה־2 בנובמבר 2004, ברחוב במזרח אמסטרדם. הוא נדקר פעמיים, נורה שבע פעמים, ומת במקום. לגופה הודק בסכין טקסט מהקוראן. הרוצח זוהה כמוחמד בויֵארי, צעירמוסלמי  כבן 26 בעל דרכון הולנדי ומרוקני.
VanGuch murder
בעיקבות האירוע החליטה המשטרה להגביר את האבטחה סביב אייו הירשי עלי ולהתקין במקום סידורים מיוחדים. שכניה באמסטרדאם הגישו תביעה נגדה ונגד הממשלה שסידורי הביטחון "פוגעים בערך נכסיהם". התביעה התקבלה. איין הרשי עלי נאלצה לגלות מהולנד והיום היא חיה בניו יורק.

ב 30 בספטמבר 2005 פירסם העיתון הדני 'יולנד פוסטן' 12 קריקטורות של מוחמד שאייר הקרטוניסט הדני קורט וסטרגרד. הקריקטורות עוררו גל מהומות והפגנות נגד דנמרק שבהם נהרגו עשרות אנשים.  מיד לאחר התעוררות המהומות והפגיעה בשגרירויות דנמרק בעולם ב 2006 פירסמו עוד כ 20 עיתונים, מתוך אלפי עיתונים היוצאים לאור באירופה ובמערב, בהתרסה, את הקריקטורות. גורלו של קורט וסטרגרד המאייר היה רע ומר, הוא הפך לאדם נירדף, ביתו בוצר על ידי המשטרה והותקן בו חדר ביטחון מיוחד לשם יכול להימלט בעת מצוקה. אכן ב 1/1/2010 חדר מהגר סומלי הקשור באל-שבאב לביתו חמוש בגרזן, קורט ודטרגרד נימלט לחדר הביטחון עם נכדתו הקטנה וכך ניצלו חייהם. מעל ל 20 ניסיונות חיסול והתנקשות בקורט וסטרגרד סוקלו על ידי שרותי הביטחון במערב, חלקם בשלב ההוצאה לפועל. חייו אמנם ניצלו אבל כל מערכות העיתונים באירופה, אולי למעט 'צרלי הבדו' בפריז, הבינו וקלטו את הרמז. אחרי התרסה ראשונית הפך האסלאם האירופה לנושא שאסור לגחך עליו, שאסור למתוח עליו ביקורת - הנימוק - פגיעה ברגשות הדתיים של הזולת ו'שלום הציבור'.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Achieving life is not the equivalent of avoiding death.