ב-7 בנובמבר 2017 פרסמתי פוסט ששאל: "היכן הם טקסי הזכרון שהיו אמורים להערך אמש לציון 100 שנים למהפכה ששמה לה כמטרה לחסל את הרכוש הפרטי והותירה אחריה נתיב של דם, הרס רעב ושיעבוד?"

מסתבר שהצורך הזה היה מספיק ברור על מנת לקבו יום זכרון לאומי בארה"ב שאמנם מצויין ברשומות אך לא זוכה לתהודה תקשורתית ראויה. באתר הבית הלבן נכתב:
"היום חל יום זיכרון לאומי לנפגעי הקומוניזם, בו מציינים 100 שנים למהפכה הבולשביקית ברוסיה. המהפכה הבולשביקית הולידה את ברית המועצות ואת העשורים האפלים של הקומוניזם המדכא, פילוסופיה פוליטית שאינה מתיישבת עם חירות, שגשוג וכבוד חיי האדם.

במאה האחרונה, משטרים טוטליטריים קומוניסטים ברחבי העולם הרגו יותר מ -100 מיליון בני אדם ושיעבדו עוד אינספור בני אדם לניצול, לאלימות ולחורבן שאין כמוהו. תנועות אלה, תחת העמדת הפנים השקרית של שחרור, שדדו באופן שיטתי אנשים חפים מפשע מזכויותיהם שהוענקו להם על ידי בוראם, הזכות לפולחן חופשי, חופש ההתאגדות, ועוד זכויות רבות אחרות שאנו מחזיקים כמקודשות. אזרחים הכמהים לחירות שועבדו על ידי המדינה באמצעות שימוש בכפייה, אלימות ופחד.

כיום, אנו זוכרים את אלה שמתו ואת כל מי שממשיכים לסבול תחת הקומוניזם. לזכרם ולכבוד רוחם הבלתי נלאית של אלה שלחמו באומץ על מנת להפיץ את החירות ואפשרויותיה ברחבי העולם, מחזקת אומתנו את נחישותה האיתנה להאיר את אור החירות לכל מי שכמה לעתיד בוהק וחופשי יותר."

ההודעה שנחתמה גם על ידי הנשיא טראמפ זכתה לאיזכורים בטוויטר ולוותה באירועים ציבוריים.

הודעה לעיתונות מצורפת:

הוספת תגובה