יש עתיד…

בועז ארד | 13 בדצמבר 2013

LAPID BLOODהערה: האירועים להלן שהתרחשו בלשכת שר האוצר, יאיר לפיד הינם תיאור פרי דמיוני ודמיונו של רועי עידן, כל קשר בין הציטוטים למציאות הינו מקרי בלבד, הסטאטוס בתמונה הוא פרי דמיונם של הבוחרים.

הטלפון מצלצל בלשכת שר האוצר לפיד כשהוא באמצע מדיטציה.

על הקו, נסערת, חברת הכנסת מ"יש עתיד" פנינה תמנו שטה: "תשמע צילמנו את מתנדבי מגן דוד אדום מסרבים לקחת ממני דם במבצע שמתנהל כעת במשכן".

יאיר: "גדול. את בטוחה שיש לך וידאו באיכות שידור?"

פנינה: "כן.. ברור. אני מציעה שננסח הודעה לתקשורת, כדאי שנדבר על קיפוח העדה וזאת תהיה הזדמנות להציג את "יש עתיד" כמפלגה היחידה עם שני חברי כנסת אתיופים… אולי גם להגיד משהו על הלקחים שלמדנו ממנדלה, דרום אפריקה והגזענות…".

יאיר: " כן אני מייד ניגש לעניין… רק שתדעי, אני עומד לקרוא לפיטורים של מישהו בגלל זה. זה משפט שאני מת לשלב בסטטוס כבר כמה זמן "

פנינה: "אבל יעל גרמן עלולה להיפגע, אחרי הכל אלו התקנות של משרד הבריאות… ישבנו ביחד בועדות עם אנשי מד"א על הקריטריונים האלה, לא סתם לקחתי צוות צילום. ידעתי מה יקרה."

יאיר: "אין עליך, פנינה. אין"

 יאיר מרים כמה טלפונים, ולאחר שיחה מתוחה משהו עם יעל גרמן מתיישב לכתוב את ההודעה.

לאחר שעה כל ערוצי התקשורת כבר מכריזים על "עוול נוראי" ומצטטים את בכירי הפוליטיקאים, נענע יוצאים בכותרת אדומה: גרמן על דמה של תמנו-שטה: "אבסורד, הרי אין מצב שיש לה איידס"; שולי מועלם: "עוול נוראי על גבול השואה". יו"ר הכנסת אדלשטיין מודיע כי שוחח עם  ח"כ תמנו שטה והביע זעזוע ומורת רוח מהתקרית החמורה שאירעה בכנסת. "חשבתי שזה מאחורינו, אך היום מתברר שטעיתי. זו תופעה פסולה שאין לה מקום במחוזותינו", בYNET מעלים את הוידאו ומביאים את דברי הנשיא פרס בעקבות החשיפה: "אסור להבדיל בין דם לדם" (לאחר שנמחקה מהתגובה האמירה על נכונותו לקבל עירוי מן הדם של תמנו שטה).

ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד) ציינה בתגובתה כי "הגיע הזמן שהמדינה תתקדם ותבטל את החרמת דמם של יהודי אתיופיה… נראה שמבחינת המדינה הדם של הקהילה האתיופית מספיק טוב להישפך בשדה הקרב, אבל לא מספיק טוב לתרומה".

צוות המתנדבים הצעירים של מד"א המום… בשיא ההמולה הם מוכרזים כ"פרסונה נון גרטה" ומסולקים ממשכן הכנסת… לא מועילות מחאותיהם הרפות כי "אנו פועלים על פי נהלי משרד הבריאות…".

גם פרופ' אילת שנער, מנהלת שירותי הדם של מגן דוד אדום, המנסה להתקשר למערכות העיתונים ולהסביר… נתקלת בעיכובים לא צפויים. "שתחכה על הקו הנבלה" מסננים העורכים. תגובתה כי נהלי תרומת דם והנחיות משרד הבריאות קובעים כי לא ישתמשו בעירוי מאדם ש"נולד או גר מעל שנה בארץ שבה שכיחות האיידס גבוהה, מאז 1977, אפריקה (למעט דרום אפריקה ומדינות צפון אפריקה), דרום מזרח אסיה והאיים הקריביים" וכי תקנות דומות קיימות גם ביחס לחלק מיוצאי אירלנד ואנגליה, יכולה להמתין לפירסומים של מחר…

עוד יום עבודה רב פעלים במשרד האוצר הגיע למיצוי, כספי המיסים והמכונה המשומנת של יש עתיד עובדים במלא המרץ.

LAPID BLOOD

הוספת תגובה