התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

נפטר פרופ' עזרה זהר, יהי זכרו ברוך.

1-IMG 0561עזרה זוהר (ספטמבר 1922 – 3 בפברואר 2014). אחד הפרקים שעוד יכתבו על ההיסטוריה של החירות בישראל התרחש בתקופה בה הוביל פרופ' זהר את הקמת מפלגת עצמאות בה שיתפו פעולה מוטי היינריך המפעיל את אתר קו ישר, יעקב הפועל בבלוג הירוק והיה אחראי על הבטאון "אדם חופשי" ומר משה אליהו ממובילי הרעיון האובייקטיביסטי בישראל.

בין המתנדבים שפעלו לקידום המפלגה היה גם צעיר בשם ירון ברוק, כיום מנהל את מכון איין ראנד בארה"ב. בין ספריו שפורסמו "בצבת המשטר" ו"סדום או חלם" ו"איך יוצאים מזה".

בשנת 1975 פרסם את הספר "בצבת המשטר" שקרא לסיום השיטה כלכלית-חברתית הריכוזית בישראל והפך לרב מכר, בשנת 1987 יצא לאור ספרון מאמרים בהוצאת "אדם חופשי" שנקרא "איך יוצאים מזה?". 

"זאת היא השיטה..." נכתב על כריכתו האחורית:

"זאת היא השיטה בה רצונו של הממסד הופך אדם לעשיר, לבעל מכונית או לבעל קרקע.

"זאת היא השיטה בה זקוק אדם לקשרים ולפרוטקציה לקבלת שירותים חיוניים - ובהעדרם הוא נדחף לשימוש בשוחד או באלימות.

"זאת היא השיטה שהפכה מדינה, שיכלה להיות מהעשירות בעולם בשל הפוטנציאל המדעי-טכנולוגי שלה, לפושטת יד ותלויה בחסדי זרים.

"זאת היא השיטה שגרשה כל ישראלי עשירי מן הארץ והנוטלת מן היהודים את הרצון לעלות.

ואיך נצא מזה?

"לא בהטפת מוסר, לא באגודות למען הנימוס, לא בהחלפת פקידים. כל אלה כשלעצמם לא יועילו. המאבק חייב להתמקד על שחרור המשק מצבת המשטר. על סילוק ידיהם של הממשלה ושל "חברת העובדים" משליטה בכלכלה, על חופש ויוזמה. מאבק על חוקה שתגדיר את זכויות האזרח ותגביל את כוחו הבלתי מסוייג של השלטון ועל שיטת בחירות בה הנבחר תלוי בבוחר ולא בועדת-מינויים".

בשנת 1987 פורסם בהוצאת דביר ספרו "סדום או חלם" בו המשיך ותיאר את מעללי הכלכלה הריכוזית המסואבת של מדינת ישראל שטרם החליטה אם דרכה להפוך לסדום או לחלם.

1-IMG 0562

 

 

עזריה אלון ז"ל: גם היום - רוח האדם, לא רוח האדמה
בועז ארד | 20 בינואר 2014 הבלוג הירוק
 
200px-Azaria Alonמחר יובא למנוחות עזריה אלון ז"ל האיש שהשפיע אהבת הארץ והטבע על דורות רבים וידע לשמר את האיזון שאבד בין חשיבות הפיתוח לטובת האדם לבין שמירת ערכי טבע. להדגשת ההיבט שנשכח על ידי רוב פעילי התנועות הירוקות בישראל אני מעלה כאן מאמר נשכח של אלון שפורסם בשנת 1987 וקטע מראיון מצולם שערכתי עימו בשנת 2009. יהי זכרו ברוך. תמונה: ויקיפדיה.
 
בשנת 1987 פרסם עזריה אלון, האיש המגלם בדמותו את חזון ופיתוח תרבות שמירת הטבע בארץ ישראל, מאמר מיוחד במינו בעיתון "טבע וארץ". (גיליון כ"ט 2 עמוד 19). המאמר הזה הוביל אותי לביקור אצל האיש המיוחד הזה המביט לא רק לאחור אל 91 שנותיו אלא בעיקר קדימה. לפניכם חלק מן הראיון שערכתי עימו.

במאמרו, " רוח האדם, לא רוח האדמה", יצא עזריה אלון נגד רוח החזרה לטבע וחוסר הרציונאליות שבאו לידי ביטוי בספרון "רוח האדמה" שהוצא לאור במסגרת אחד מבתי הספר של החברה להגנת הטבע. הספרון שכלל מאמרים של אדוארד אביי, הנאום (שלא היה) של ציף סיאטל, ועוד נבואות חורבן שהובילו לקריאות נגד כל פיתוח תעשייתי הפך אז לחלק מן הפק"ל של מדריכות החברה להגנת הטבע והשפעתו לא פגה עד היום.

עזריה אלון כתב במאמרו:

בעתיד הניראה לעין

אהוד בן עזר | 30 בדצמבר 2014

EhudbenEzerנכתב בירנטון, אוקספורד, באפריל 2003, ופורסם מאז ללא שינוי פעמים אחדות, והפעם – לקראת שנת 2014

בעתיד הניראה לעין אין סיכוי שמדינות "העולם השלישי" יצליחו לשפר בהרבה את מצבן. עשרות ומאות מיליוני הרעבים והחיים על סף העוני והבערות, או המשועבדים לעריצות, בעיקר במדינות אפריקה ואסיה, לא יצליחו לשפר את מצבם וזאת בגלל הגידול הטבעי המהיר, היעדר מעמד-ביניים חופשי, מבוסס, יצרני ומודרני, ובגלל שחיתות ההנהגות ואכזריותן.

בעתיד הניראה לעין אין סיכוי שמישטרים דמוקרטיים מבשרי עתיד טוב יותר יתקיימו במרבית המדינות האלה. להיפך, תגבר בהן הפלגנות השבטית, הקנאות והחינוך הדתיים, דיכוי הנשים וכל התופעות החשוכות של חברות מפגרות שאינן מסוגלות להושיע את עצמן ואינן משכילות דיין כדי לקבל סיוע מן החוץ.

לא תחזור התופעה המדהימה של התאוששות יפן אחרי מלחמת העולם השנייה, של שגשוג קוריאה הדרומית, של המתרחש בסין בסוף המאה ה-20 ובראשית המאה ה-21 – כל אלה חברות לא-אירופיות שהיו במידה רבה זרות לציביליזאציה המערבית – בשפות, בדתות ובאורח החיים, אך השכילו לאמץ את הישגי הציביליזאציה הזו מבלי לוותר על ייחודן הלאומי והתרבותי. והרי גם הן יכלו להשקיע את עצמן באותו סוג של פיגור שקיים באפריקה ובחלק ממדינות ערב, אלא שמשהו הטבוע בתשתית האנושית שלהן, ברצון החיים הלאומי, בחריצות, בפתיחות הרוחנית לחידושים, בהתמקדות בבניין מדינתך ובנטישת הדרך של הרס מדינות ועמים אחרים – הציל אותן מגורל דומה.

illegal-immigrationבעתיד הניראה לעין, מי שירצה למלט עצמו ומשפחתו מגורל החיים במדינות חשׂוכות עתיד ועתירות אוכלוסין, ואפילו במדינות שאינן במצב קטסטרופאלי, כגון הודו (שבגלל היעדר פיקוח על הילודה עתידה לעבור את סין בגודל אוכלוסייתה), פאקיסטן, מצרים, אינדונזיה, בנגלדש, פיליפינים וכדומה – מי מאזרחיהן שירצה לחיות אורח חיים מערבי במדינה דמוקרטית מסודרת במאה ה-21, יהא עליו להחליט –

אם הוא מקדיש את חייו להעלאת ארצו-שלו למדרגה הזו,

או נישאר בארצו מהיעדר ברירה או גם מתוך שהוא נהנה מהמותרות המערביים של שכבה דקה עליונה ולעיתים קרובות מושחתת מאוד ואנטי-דמוקרטית,

או שהוא מהגר למערב.

רוצחים ביננו 2014

שירות אנכי | 26 בדצמבר 2013

Las fotografías de Cho Seung Hui 001באפריל 2007 לאחר הרצח האכזרי שבוצע ווירג'ינה טק פורסם באתר מאמר תחת הכותרת "רוצחים ביננו". אז שידרו תחנות הטלויזיה, על רקע טיקסי האבל את"קלטת ההתאבדות"  בה נראה חבר "הבריגדה הפסיכופטית של המדוכאים עלי אדמות" מנפנף באקדחים וסכינים ומצלם את ברברת התחמושת הרעיונית והפיסית שברשותו.

הרוצח הפסיכופט היה מלא טענות כלפי הניצול והעושר החומרי של מארחיו "לא הותרתם לי ברירה"... "דחקתם אותי לפינה"... הכריז בווידאו "הקורבן" מטעם עצמו תוך שהוא "מצדיק" את המשך מסע הרצח אותו הוא עומד לבצע.

על רקע האירועים התראיין גם סנאטור שהתמודד באותה עת לתפקיד רם דרג ואמר: "קיים גם סוג נוסף של אלימות שעלינו לתת עליה את הדעת" ... "זאת אינה בהכרח אלימות פיסית, אולם אלימות שאנו מפעילים אחד על השני בדרכים אחרות כגון 'האלימות המילולית'... קיימת האלימות כלפי אנשים שעבדו כל חייהם ולפתע נמשך השטיח מתחת רגליהם משום שמישרותיהם עברו למדינה אחרת"...

הסנאטור הצעיר היה ברק אובמה שהפך לנשיא ארה"ב והטעות הפילוסופית שלו, לאחר עשורים של חינוך פילוסופי קלוקל, הינה נחלת הציבור הרחב. על רקע זה לא מפליא שאנו מגלים כי יותר אנשים חשים כי "זכויות" מדומות ש"מגיעות" להם נגזלו מהם וזכותם המלאה, במסגרת הגנה עצמית מדומה, לתקוף את האוייב המדומה.

מלבד החשיבות העצומה בחינוך להבנת עיקרון הזכויות והפצת המאמר "זכויות אדם" של איין ראנד שמתי למטרה בפוסט זה לחשוף את הרוצחים הפוטנציאליים, אלו הרואים בהצלחה או חירות של אחרים איום לקיומם.

יהיה זה מאמר חשיפה מתעדכן שיוביל, כך אני מקווה, לשמש כתמרור אזהרה לציבור על הפצצות האנושיות המצוידות במרעום אידאולוגי משובש המתהלכות ביננו. 

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Any group or “collective,” large or small, is only a number of individuals. A group can have no rights other than the rights of its individual members.