התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

עזריה אלון ז"ל: גם היום - רוח האדם, לא רוח האדמה
בועז ארד | 20 בינואר 2014 הבלוג הירוק
 
200px-Azaria Alonמחר יובא למנוחות עזריה אלון ז"ל האיש שהשפיע אהבת הארץ והטבע על דורות רבים וידע לשמר את האיזון שאבד בין חשיבות הפיתוח לטובת האדם לבין שמירת ערכי טבע. להדגשת ההיבט שנשכח על ידי רוב פעילי התנועות הירוקות בישראל אני מעלה כאן מאמר נשכח של אלון שפורסם בשנת 1987 וקטע מראיון מצולם שערכתי עימו בשנת 2009. יהי זכרו ברוך. תמונה: ויקיפדיה.
 
בשנת 1987 פרסם עזריה אלון, האיש המגלם בדמותו את חזון ופיתוח תרבות שמירת הטבע בארץ ישראל, מאמר מיוחד במינו בעיתון "טבע וארץ". (גיליון כ"ט 2 עמוד 19). המאמר הזה הוביל אותי לביקור אצל האיש המיוחד הזה המביט לא רק לאחור אל 91 שנותיו אלא בעיקר קדימה. לפניכם חלק מן הראיון שערכתי עימו.

במאמרו, " רוח האדם, לא רוח האדמה", יצא עזריה אלון נגד רוח החזרה לטבע וחוסר הרציונאליות שבאו לידי ביטוי בספרון "רוח האדמה" שהוצא לאור במסגרת אחד מבתי הספר של החברה להגנת הטבע. הספרון שכלל מאמרים של אדוארד אביי, הנאום (שלא היה) של ציף סיאטל, ועוד נבואות חורבן שהובילו לקריאות נגד כל פיתוח תעשייתי הפך אז לחלק מן הפק"ל של מדריכות החברה להגנת הטבע והשפעתו לא פגה עד היום.

עזריה אלון כתב במאמרו:

בעתיד הניראה לעין

אהוד בן עזר | 30 בדצמבר 2014

EhudbenEzerנכתב בירנטון, אוקספורד, באפריל 2003, ופורסם מאז ללא שינוי פעמים אחדות, והפעם – לקראת שנת 2014

בעתיד הניראה לעין אין סיכוי שמדינות "העולם השלישי" יצליחו לשפר בהרבה את מצבן. עשרות ומאות מיליוני הרעבים והחיים על סף העוני והבערות, או המשועבדים לעריצות, בעיקר במדינות אפריקה ואסיה, לא יצליחו לשפר את מצבם וזאת בגלל הגידול הטבעי המהיר, היעדר מעמד-ביניים חופשי, מבוסס, יצרני ומודרני, ובגלל שחיתות ההנהגות ואכזריותן.

בעתיד הניראה לעין אין סיכוי שמישטרים דמוקרטיים מבשרי עתיד טוב יותר יתקיימו במרבית המדינות האלה. להיפך, תגבר בהן הפלגנות השבטית, הקנאות והחינוך הדתיים, דיכוי הנשים וכל התופעות החשוכות של חברות מפגרות שאינן מסוגלות להושיע את עצמן ואינן משכילות דיין כדי לקבל סיוע מן החוץ.

לא תחזור התופעה המדהימה של התאוששות יפן אחרי מלחמת העולם השנייה, של שגשוג קוריאה הדרומית, של המתרחש בסין בסוף המאה ה-20 ובראשית המאה ה-21 – כל אלה חברות לא-אירופיות שהיו במידה רבה זרות לציביליזאציה המערבית – בשפות, בדתות ובאורח החיים, אך השכילו לאמץ את הישגי הציביליזאציה הזו מבלי לוותר על ייחודן הלאומי והתרבותי. והרי גם הן יכלו להשקיע את עצמן באותו סוג של פיגור שקיים באפריקה ובחלק ממדינות ערב, אלא שמשהו הטבוע בתשתית האנושית שלהן, ברצון החיים הלאומי, בחריצות, בפתיחות הרוחנית לחידושים, בהתמקדות בבניין מדינתך ובנטישת הדרך של הרס מדינות ועמים אחרים – הציל אותן מגורל דומה.

illegal-immigrationבעתיד הניראה לעין, מי שירצה למלט עצמו ומשפחתו מגורל החיים במדינות חשׂוכות עתיד ועתירות אוכלוסין, ואפילו במדינות שאינן במצב קטסטרופאלי, כגון הודו (שבגלל היעדר פיקוח על הילודה עתידה לעבור את סין בגודל אוכלוסייתה), פאקיסטן, מצרים, אינדונזיה, בנגלדש, פיליפינים וכדומה – מי מאזרחיהן שירצה לחיות אורח חיים מערבי במדינה דמוקרטית מסודרת במאה ה-21, יהא עליו להחליט –

אם הוא מקדיש את חייו להעלאת ארצו-שלו למדרגה הזו,

או נישאר בארצו מהיעדר ברירה או גם מתוך שהוא נהנה מהמותרות המערביים של שכבה דקה עליונה ולעיתים קרובות מושחתת מאוד ואנטי-דמוקרטית,

או שהוא מהגר למערב.

רוצחים ביננו 2014

שירות אנכי | 26 בדצמבר 2013

Las fotografías de Cho Seung Hui 001באפריל 2007 לאחר הרצח האכזרי שבוצע ווירג'ינה טק פורסם באתר מאמר תחת הכותרת "רוצחים ביננו". אז שידרו תחנות הטלויזיה, על רקע טיקסי האבל את"קלטת ההתאבדות"  בה נראה חבר "הבריגדה הפסיכופטית של המדוכאים עלי אדמות" מנפנף באקדחים וסכינים ומצלם את ברברת התחמושת הרעיונית והפיסית שברשותו.

הרוצח הפסיכופט היה מלא טענות כלפי הניצול והעושר החומרי של מארחיו "לא הותרתם לי ברירה"... "דחקתם אותי לפינה"... הכריז בווידאו "הקורבן" מטעם עצמו תוך שהוא "מצדיק" את המשך מסע הרצח אותו הוא עומד לבצע.

על רקע האירועים התראיין גם סנאטור שהתמודד באותה עת לתפקיד רם דרג ואמר: "קיים גם סוג נוסף של אלימות שעלינו לתת עליה את הדעת" ... "זאת אינה בהכרח אלימות פיסית, אולם אלימות שאנו מפעילים אחד על השני בדרכים אחרות כגון 'האלימות המילולית'... קיימת האלימות כלפי אנשים שעבדו כל חייהם ולפתע נמשך השטיח מתחת רגליהם משום שמישרותיהם עברו למדינה אחרת"...

הסנאטור הצעיר היה ברק אובמה שהפך לנשיא ארה"ב והטעות הפילוסופית שלו, לאחר עשורים של חינוך פילוסופי קלוקל, הינה נחלת הציבור הרחב. על רקע זה לא מפליא שאנו מגלים כי יותר אנשים חשים כי "זכויות" מדומות ש"מגיעות" להם נגזלו מהם וזכותם המלאה, במסגרת הגנה עצמית מדומה, לתקוף את האוייב המדומה.

מלבד החשיבות העצומה בחינוך להבנת עיקרון הזכויות והפצת המאמר "זכויות אדם" של איין ראנד שמתי למטרה בפוסט זה לחשוף את הרוצחים הפוטנציאליים, אלו הרואים בהצלחה או חירות של אחרים איום לקיומם.

יהיה זה מאמר חשיפה מתעדכן שיוביל, כך אני מקווה, לשמש כתמרור אזהרה לציבור על הפצצות האנושיות המצוידות במרעום אידאולוגי משובש המתהלכות ביננו. 

יש עתיד…

בועז ארד | 13 בדצמבר 2013

LAPID BLOODהערה: האירועים להלן שהתרחשו בלשכת שר האוצר, יאיר לפיד הינם תיאור פרי דמיוני ודמיונו של רועי עידן, כל קשר בין הציטוטים למציאות הינו מקרי בלבד, הסטאטוס בתמונה הוא פרי דמיונם של הבוחרים.

הטלפון מצלצל בלשכת שר האוצר לפיד כשהוא באמצע מדיטציה.

על הקו, נסערת, חברת הכנסת מ"יש עתיד" פנינה תמנו שטה: "תשמע צילמנו את מתנדבי מגן דוד אדום מסרבים לקחת ממני דם במבצע שמתנהל כעת במשכן".

יאיר: "גדול. את בטוחה שיש לך וידאו באיכות שידור?"

פנינה: "כן.. ברור. אני מציעה שננסח הודעה לתקשורת, כדאי שנדבר על קיפוח העדה וזאת תהיה הזדמנות להציג את "יש עתיד" כמפלגה היחידה עם שני חברי כנסת אתיופים... אולי גם להגיד משהו על הלקחים שלמדנו ממנדלה, דרום אפריקה והגזענות...".

יאיר: " כן אני מייד ניגש לעניין... רק שתדעי, אני עומד לקרוא לפיטורים של מישהו בגלל זה. זה משפט שאני מת לשלב בסטטוס כבר כמה זמן "

פנינה: "אבל יעל גרמן עלולה להיפגע, אחרי הכל אלו התקנות של משרד הבריאות… ישבנו ביחד בועדות עם אנשי מד"א על הקריטריונים האלה, לא סתם לקחתי צוות צילום. ידעתי מה יקרה."

יאיר: "אין עליך, פנינה. אין"

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • Evil re

    Evil requires the sanction of the victim.

    quires the sanction of the victim.