התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

הפילים שבחדר

בועז ארד | 5 ביוני 2015

 

Elephant in the Roomאפשר להמשיל את מצבנו למצבו של אדם שהכניס לביתו פילון נחמד וחביב למראה, וטיפח אותו והאכילו, והנה כעבור זמן הפיל צמח עד כי כעת הוא מאיים למעוך ולחנוק את כל הנמצאים עימו בחדר... והנה כעת אנו בצרה. להמשיך לחיות עם הפיל בחדר אי אפשר, להוציאו מן הבית גם כבר לא ניתן שכן מידותיו העצומות לא מאפשרות זאת. אין ברירה ויש להרוס את הבית.

הדימוי הזה של הפיל הצומח למימדים מפחידים הוא שחלף במחשבתי בדיון על חוק הספרים  שנערך בכנסת השבוע לשמע דבריו של דני טל, הממונה על אכיפת וישום החוק במשרד הכלכלה שהסביר כי בסך הכל יש כמה סעיפים פה ושם לתקן והוא מעדיף תיקונים ושיפורים ולא מהפכות.

חוק הספרים הוא אחד החוקים ההזויים ביותר שעברו בכנסת ישראל אי פעם, הוא חיסל את הסיכוי של סופרים הצעירים, פגע אנושות בהוצאות לאור הקטנות, סגר את הגולל על ספרי ילדים חדשים והדגים כיצד המחוקקים שלנו מסוגלים להתעלם מהנסיון הרע שהצטבר בעולם, לאטום אזנים ולעצום עיניים תוך שהם מנסרים את הגזע המחבר את עם הספר לתרבות הספר ופוגעים אנושות בחירות הביטוי, הערך התרבותי המרכזי ביותר שניתן להעלות על הדעת.

הרצאת ד"ר ירון ברוק: מוסריות הקפיטליזם

4 במאי 2015 | שירות אנכי

במהלך השבוע הראשון של חודש מאי הועברו באוניברסיטאות בישראל מספר הרצאות על ידי ד"ר ירון ברוק, נשיא מכון איין ראנד העולמי. למינויי אנכי מוצעת בזאת הרצאתו באונ' בן גוריון בנגב. ההרצאה נערכה במסגרת פעילות מועדון הסטודנטים של התנועה הליברלית החדשה ומרכז איין ראנד בישראל. לצפייה בוידאו המשיכו בקריאה.

Yaron at BGU 4.5.2015

 

המצע הכלכלי האחיד של המפלגות - הסכנה שבקיום ההבטחות

מאת מוטי היינריך | קו ישר 16 במרץ 2015
bechirot 2015 Bidermanכל המפלגות המתמודדות בבחירות הקרובות חולקות אידיאולוגיה כלכלית זהה. כולן מבטיחות לחלק מתנות לסקטורים שונים, או לפלחי אוכלוסייה רחבים.

ליברמן ידאג שזוגות צעירים יוצאי צבא יקבלו משכנתאות בשיעור של 90% לקניית דירה; וגם יספק צהרונים חינם לפעוטות עד לשעה 17:00 אחר הצהריים.

כחלון יחוקק את חוק "השכירות ההוגנת" ויגביר את הרגולציה על שוק ההשכרה; כחלון גם מבטיח "פנסיה חינם" לגמלאים ללא פנסיה.

מפלגת העבודה שמשווקת עצמה כ"מחנה הציוני" – תגדיל את הסקטור הציבורי כדי שיוכל לתפעל חמ"ל להכשרה וסיוע לבעלי מוגבלויות, לאכיפת חוקי עבודה, לחיסול העוני בקרב קשישים, ותגדיל את מספר העובדים הסוציאליים. המפלגה גם תיכנס "בגדול" לעסקי שיווק המזון באמצעות רשת הפצה ארצית שתתחרה ב"גדולים", תיכנס לתחום המימון לעסקים באמצעות "קרן לעידוד התחרות", ותאסור על רופאים מומחים לעבוד באופן פרטי. המפלגה מבטיחה בפרוט לעשות גם את כל מה שהאחרים מבטיחים.

לפיד יוריד את יוקר המחיה באמצעות "פיקוח על מחירים"; עסקים להשקפתו, לא צריכים להרוויח יותר מידי והוא יזהיר חברות באמצעות "שימוע". על פי המצע הכלכלי, המפלגה כבר עשתה את כל הצעדים הנכונים בכנסת היוצאת: "שוויון הזדמנויות", "צמצום פערים", "הרחבת זכאויות", "הגדלת תקציבים חברתיים", ו"הכנסת הגבינה הלבנה לפיקוח מחירים". צריך רק להמשיך. ללפיד יש שפע רעיונות ל"מתנות" חדשות לציבור: קייטנות חצי חינם, מימון ספרי לימוד, הוזלות חשמל, הוזלת טסטים לרכב, ביטוח, מעונות יום. והצ'ופר לצעירים: ביטול המבחן הפסיכומטרי... יאללה לים.

 בוז'י הרצוג הוא "איש המרלבורו הישראלי"

בועז ארד | 13 במרץ 2015

HERZOG BANNER

בכרזות הבחירות של החודש האחרון הפך בוז'י הרצוג מלבנבן ותכול עיניים לחרוץ קמטים צרוב שמש וירוק עין, על "מהפך הפוטושופ" של הרצוג המבקש ללכת בעקבות הקמפיין של "איש המרלבורו" שמכר לציבור בארה"ב מוצר נשי כגבריות מחוספסת.

הבחירות הן שעת הכושר של הפירסומאים ומעצבי הפוטושופ המבקשים  למכור לנו את המוצר הפוליטי, הרי הוא הפוליטיקאי. מעניין לעקוב אחר שינוי דמותו של בוז'י הרצוג בקמפיין הזה על רקע היחס של המחוקק להטעיות בעזרת פוטושופ מצד חברות מסחריות.

פוטושופ במדינת הגננת

במדינת הגננת הישראלית דואגים המחוקקים מפני הטעייה של הציבור על ידי גימיקים פירסומיים, ב-2 בינואר 2013 נכנס לתוקפו חוק הפוטושופ (ששמו הרשמי היה חוק הגבלת משקל בתעשיית הדוגמנות). החוק חוקק מתוך דאגה להטעיית הציבור על ידי שינוי מידות גופן של דוגמניות וגרימה להתנהגות בלתי אחראית כגון הרעבה עצמית אצל נוער הנוח להשפעה.

בין השאר קבע החוק כי "אם ייעשה שימוש בתוכנת עריכה גרפית, לצורך הצרת היקפי גוף בפרסומות, תופיע כתובית בולטת שתציין זאת. ההבהרה תופיע בפרסומת במקום בולט ובצבע ובגודל ברורים לעין, על פני שטח שאינו קטן מ-7% לפחות משטח הפרסום הכולל של הפרסומת". 

עניינים אלו של הטעיית הציבור והובלה לבחירות מוטעות אינם מטרידים במיוחד את הפוליטיקאים שלנו, שכן כפי שאמר ראש הממשלה שמיר בשעתו "בשביל ארץ ישראל מותר לשקר".

מהפך הפוטושופ של בוז'י

בבחירות הללו מקצועני הפוטושופ עובדים שעות נוספות והפעם ההטעיה אינה מסתכמת בהמלצה על כמות האוכל שצורך המצולם אלא נועדה ליצור מצג ויזואלי בעל משמעות של אמירה פוליטית.
בוזי הלבנבן ותכול העין של תחילת הקמפיין (שהופיע עם ציפי) עבר טיפול יסודי ששידרג אותו לגברבר שחום, וירוק עין ועל פניו הופיעו קמטי האחריות והבגרות (הועברו מציפי?). יש כאן שיא נועז במיוחד של החלפת צבע עיניים שכנראה כוון לקרוץ קריצה גזענית לאלקטורט שמחוץ ל"שבט הלבן". 
לפני כן הוא היה רק עוד "מנהיג" לצד ציפי וכעת הוא כבר "ראש ממשלה". הפעם כבר לא מדובר על המלצת תזונה מטעה, הפעם מדובר על מאמץ מכוון ליצור מראית של ניסיון בגרות ויכולת הנהגתית.

HERZOG BANNER

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • The smallest minority on earth is the individual. Those who deny individual rights cannot claim to be defenders of minorities.