התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

 

שדרן הרדיו שהצטרף לגאלט

אנכי | 5 באוגסט 2014

JasonLewis3הסיפור התקשורתי החם שמבלבל את אתרי וכתבי התקשורת הוא ההעלמות של מנחה הרדיו הפופולרי ג'ייסון לואיס שהכריז בשידור הי הוא פורש, למול עובדי האולפן המבולבלים הוא עזב בעיצומו של בשידור חי.

בסיקורים השונים ניכר הבילבול כאשר אתר "מדיה" שואל האם מדובר בסוג מהלך פרסומי... לפני שנטש את האולפן הגיש ג'ייסון מונולוג "ג'ון גאלטי" : (התשובה לשאלה זאת היא כן ולא... כלומר שילוב של השניים).

"נאמר לנו, ללא הרף, כי עלינו לחיות למען אחרים. נאמר לנו ללא הרף כי מיסים הם פטריוטיים, נאמר לנו כי עלינו להתנצל על עצם קיומינו. הרדיפה אחר האושר הוחלפה על ידי חיוב להקרבה עצמית.... זאת אינה חירות... הם יכולים כעת לטרוף זה את זה... בחרתי שלא להיות שה לעולה, לא עוד. בחרתי לפרוש".

בחשבון הטוויטר שלו הוא העלה תמונה בה נרשם כי "מרד הנפילים" כבר אינו ספרות והוא מצטרף לפורשים עם התג #GoingGalt מחשבון הטוויטר הפנה גם לבלוג שהוא אחד ממיסדיו הנקרא Galt.ioבו נכתב על המהלך ומוצג קישור לסרטון הומוריסטי בן 15 דקות שהפיק הממחיש כיצד נראים החיים של עובד בתעשייה הסובלת מכובד הרגולציה.

 

 

 

הזמנה

ShoshanaLecture

הנכם מוזמנים להרצאות ד"ר שושנה מילגרם ואחרים במסגרת האירוע השנתי של חלוקת פרסים לחיבורים הזוכים של תלמידי תיכון וסטודנטים בנושאים מתוך "מרד הנפילים"

מקום: בית ציוני אמריקה ברח' אבן גבירול בתל אביב

זמן: יום חמישי, ה-7 באוגוסט 2014, בשעה 19:00 


ניתן להירשם דרך האירוע בדף הפייסבוק או במייל

בתכנית:

19:00 -  התכנסות.
19:20
- דברי פתיחה: בועז ארד, מנהל מרכז איין ראנד בישראל
 - 19:30
זאב גולן, נציג צוות השופטים, על חשיבות ספרי ראנד בימינו.
19:45
- דברים מטעם נציג הזוכים וחלוקת פרסים.
20:00
- הרצאת ד"ר שושנה מילגרם (אנגלית) - 

Ayn Rand’s Unique and Enduring Contributions to Literature

אודות ההרצאה:

 

מעלת האנוכיות

מאת בועז ארד | 29 ביוני 2014

1-IMG 2751עידכוני הועידה האובייקטיביסטית (OCON) מלאס ואגס - על עמדתה של איין ראנד בנושאי הפלות, מדיניות חוץ וסביבתיות. שם ההרצאה: The Sacred Self: Ayn Rand on Abortion, Foreign Policy and Environmentalism.

בניגוד לעמדת השמרנים ובדומה לעמדת ה"ליברלים" איין ראנד תמכה בזכות להפלה; בניגוד לעמדת ה"ליברלים" היא התנגדה לתנועה הסביבתית שבשנות השישים כינתה את עצמה התנועה האקולוגית. ובניגוד לליברטריאנים (ואחרים), היא החזיקה בתיפיסת מדיניות חוץ נחרצת. לכאורה נדמה כי ראנד מתפזרת על ספקטרום הזרמים הפוליטיים במה שבמבט ראשון עשוי להראות כעמדות אידאולוגיות סותרות לכאורה, ד"ר  קיט לוקיץ' שהיה המרצה השני בתוכנית היום הראשון של כנס OCON נטל על עצמו לעשות סדר ולהבהיר את המכנה המשותף של שלושת העמדות והצירוף יוצא הדופן שלהם על במת הפוליטיקה העולמית. המפתח להבנת עמדתה של איין ראנד הוא גישתה להערכה עצמית.

אחד המאפיינים של סגנונה של ראנד הוא הלהט בו טענה את עמדותיה, סגנון מתייחס גם לנושא המוצג אך גם לאופן בו הוא מוצג, את עמדותיה היא ביססה על הערכה עצמית  וגאווה שהיא התוצאה של המסקנה אותה מחזיק אדם כי הוא מתאים וראוי לחיים במציאות ויכול להשיג הצלחה. ראנד החזיקה בערך החיים העצמי כערך מקודש, לא במובן הדתי מיסטי אלא כזיהוי מוסרי וערכי המתבטא בתחום הרגשי.

נקודה זאת נוגעת באופן ישיר לשלושת התחומים:

הרומן האבוד של איין ראנד
 
אנכי | 19 ביוני 2014
 
timthumbמכון איין ראנד בארה"ב הכריז על הפרסום של ספר אבוד של איין ראנד. הספר "אידיאל" נכתב בשנת 1934, מיועד להתפרסם על ידי הוצאת פינגווין ורנדום האוס ביולי 2015 ויופיע יחד עם המחזה הנושא את אותו השם באותה כריכה. ההקדמה לספר נכתבה על ידי יורשה הרוחני של ראנד, ד"ר ליאונרד פיקוף.
 
ד"ר ירון ברוק, המנהל של מכון איין ראנד בארה"ב מסר כי "אנו נלהבים לשתף את החדשות נפלאות הללו" והוסיף: "כמה פעמים ניתן להכריז על פרסום חדש של רומן של סופר כה משפיע כשמונים שנה לאחר שהספר נכתב? מדהים להיווכח עד כמה רעיונותיה ועבודתה של ראנד עדיין רעננים  וחיים בחברה עשורים לאחר מותה". 
 

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • "האינטלקטואלים משמשים כמדריכים, כמכווני תרבות, כרצועות התמסורת או מתווכים בין הפילוסופיה והתרבות. אם הם יאמצו פילוסופיה של שכל – אם מטרתם תהיה התפתחות יכולתו הרציונלית של האדם והשאיפה לידע – הם יהיו הקבוצה היצרנית והחזקה ביותר באוכלוסייה, משום שעבודתם מספקת את הבסיס ואת האיחוד של כל שאר הפעילויות האנושיות. אם האינטלקטואלים ישלטו על ידי פילוסופיה בלתי-רציונלית הם יהפכו למובטלים שאינם ניתנים להעסקה בחברה".

    איין ראנד, מתוך הקדמה ל"מכתבה של איין ראנד".