התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

Conf

כנס החירות הישראלי

בתאריך 4.4.2014 נערך כנס החירות הישראלי.

תרומות בפייפל למימון הכנס - דף אירוע בפייסבוק - תמונות מן הכנס

 

בין המשתתפים:

פרופ' עומר מואב, פרופ' רוס רוברטס, דניאל דורון, זאב גולן, ד"ר אמיר שני, אורי כץ, ירון לרמן, ד"ר רן ברץ, בועז ארד, ד"ר שלמה קליש, מוטי היינריך, גלעד אלפר ועוד...

הצגת בכורה עולמית לסרטו של יניב מנוס "הדרך לרוטשילד" על סוציאליזם וקפיטליזם בישראל (55 דק' + שיחה עם הבמאי).

ADAM HOFSHI

המשך קריאה וצפייה בתכנית המלאה: 

סטיב פרלמן מציע פריצת דרך נוספת בעולם הסלולר

אנכי | 7 במרץ 2013

Rearden Labsסטיב פרלמן, יזם סדרתי וחובב איין ראנד קרא למעבדת המחקר שלו בסן פרנסיסקו "מעבדת רירדן" המהווה חלק מחממת "חברות רירדן", על שם גיבור התעשייה של איין ראנד, הנק רירדן, בספר מרד הנפילים. בספר מוביל רירדן את הפיתוח של מתכת חדשנית החזקה יותר מפלדה ומציעה תשתית פורצת דרך לתחבורת רכבות ובנייה.  

המגזין "וויר" מספר כי פרלמן עומד לבשר על דור חדש של מכשירי סלולר המבוססים על טכנולוגיה חדישה של תקשורת העוקבת אחרי המכשיר ממיקום למיקום, במהירות תקשורת העולה  פי 1000 על התקשורת המוכרת לנו כיום, יכולת המתאפשרת בזכות הקצאת ערוץ אישי לכל משתמש.

 

הערב לפני אחד עשר שנה לא ידעתי

מאת רון קרמן | 5 במרץ 2014

 

אזכרה 2014

הערב לפני 11 שנה לא ידעתי שבעוד 14 שעות יחרב עלי עולמי.

לא ידעתי שמשפחת השכול תגרוף אותי לתוכה. הערב לפני 11 שנים הייתי ספון בביתי, מקווה שהטרור לא יפגע במשפחתי הקטנה, משפחה בת 4 נפשות ונרגע לשווא מחישובי ההסתברות נמוכים שאנו נפגע בגל הטרור. באותו הערב עוד סמכתי על ההנהגה שתשכיל לשמור עלי ועל משפחתי, סברתי שהנבחרים יודעים טוב ממני מה עליהם לעשות וכיצד עליהם לנהוג על מנת שנחיה בארצנו ונגיע לשיבה טובה.

נפטר פרופ' עזרה זהר, יהי זכרו ברוך.

1-IMG 0561עזרה זוהר (ספטמבר 1922 – 3 בפברואר 2014). אחד הפרקים שעוד יכתבו על ההיסטוריה של החירות בישראל התרחש בתקופה בה הוביל פרופ' זהר את הקמת מפלגת עצמאות בה שיתפו פעולה מוטי היינריך המפעיל את אתר קו ישר, יעקב הפועל בבלוג הירוק והיה אחראי על הבטאון "אדם חופשי" ומר משה אליהו ממובילי הרעיון האובייקטיביסטי בישראל.

בין המתנדבים שפעלו לקידום המפלגה היה גם צעיר בשם ירון ברוק, כיום מנהל את מכון איין ראנד בארה"ב. בין ספריו שפורסמו "בצבת המשטר" ו"סדום או חלם" ו"איך יוצאים מזה".

בשנת 1975 פרסם את הספר "בצבת המשטר" שקרא לסיום השיטה כלכלית-חברתית הריכוזית בישראל והפך לרב מכר, בשנת 1987 יצא לאור ספרון מאמרים בהוצאת "אדם חופשי" שנקרא "איך יוצאים מזה?". 

"זאת היא השיטה..." נכתב על כריכתו האחורית:

"זאת היא השיטה בה רצונו של הממסד הופך אדם לעשיר, לבעל מכונית או לבעל קרקע.

"זאת היא השיטה בה זקוק אדם לקשרים ולפרוטקציה לקבלת שירותים חיוניים - ובהעדרם הוא נדחף לשימוש בשוחד או באלימות.

"זאת היא השיטה שהפכה מדינה, שיכלה להיות מהעשירות בעולם בשל הפוטנציאל המדעי-טכנולוגי שלה, לפושטת יד ותלויה בחסדי זרים.

"זאת היא השיטה שגרשה כל ישראלי עשירי מן הארץ והנוטלת מן היהודים את הרצון לעלות.

ואיך נצא מזה?

"לא בהטפת מוסר, לא באגודות למען הנימוס, לא בהחלפת פקידים. כל אלה כשלעצמם לא יועילו. המאבק חייב להתמקד על שחרור המשק מצבת המשטר. על סילוק ידיהם של הממשלה ושל "חברת העובדים" משליטה בכלכלה, על חופש ויוזמה. מאבק על חוקה שתגדיר את זכויות האזרח ותגביל את כוחו הבלתי מסוייג של השלטון ועל שיטת בחירות בה הנבחר תלוי בבוחר ולא בועדת-מינויים".

בשנת 1987 פורסם בהוצאת דביר ספרו "סדום או חלם" בו המשיך ותיאר את מעללי הכלכלה הריכוזית המסואבת של מדינת ישראל שטרם החליטה אם דרכה להפוך לסדום או לחלם.

1-IMG 0562

 

 

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • Any group or “collective,” large or small, is only a number of individuals. A group can have no rights other than the rights of its individual members.