התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 


מכתב התפטרות

 

SAREL

ב-19 במרץ 2014 נשלח מכתב התפטרות פומבי של הכלכלן הראשי במשרד האוצר, המכתב מבטא את ההתנהלות הראויה של בעל מקצוע הנדרש לוותר על אחדותו המוסרית והמקצועית על ידי פוליטיקאי פופוליסט וחסר הבנה. אנו מעלים את המכתב במלואו לטובת קוראי אנכי ובהערכה לד"ר שראל. 

 

 

לכבוד מר יאיר לפיד – שר האוצר

על רקע החלטתך להנהיג הטבת מע"מ לאוכלוסייה מוטבת לרכישת דירות מגורים חדשות, אני מגיש לך בזאת את התפטרותי מתפקידי.

לידיעתך, אני מפיץ מכתב זה גם לגורמים מחוץ למשרד האוצר, על מנת למנוע קשירת שמי לצעד המדיניות הזה.

לגבי מועד סיום עבודתי בפועל (יום העבודה האחרון שלי במשרד), אני משאיר זאת לבחירתך. מצדי התאריך יכול להיות היום (19 במרץ), מועד אישור החקיקה בכנסת, או כל מועד ביניים בין שני התאריכים. אני מחכה להנחייתך בנושא.

בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לך על האמון שנתת בי במהלך השנה האחרונה, מאז נכנסת לתפקידך, וגם לברך אותך על הובלת מדיניות כלכלית אשר עד עכשיו הייתה מדיניות מצוינת בכללותה, גם במאקרו וגם במיקרו. אני גאה על כך שהייתי שותף לעשייה החשובה, בהובלתך.

אני מאחל לך הרבה הצלחה בהמשך כהונתך בתפקיד.

מיכאל שראל – הכלכלן הראשי, הממונה על הכנסות המדינה, מחקר וקשרים בינלאומיים

הסבר

הצעד המוצע על ידי שר האוצר (הטבת מע"מ לרכישת דירות מגורים חדשות על ידי אוכלוסייה מוטבת) שגוי לדעתי כמעט מכל זווית אפשרית ואינו בהכרח צפוי לתרום להפחתה במחירי הדירות, שהיא מטרתו המוצהרת של הצעד, או להקל על בעיית המחסור בהיצע של דירות יחסית לביקוש המוגבר. להיפך, הוא עלול להגביר את עודף הביקוש בשוק הנדל"ן וליצור לחץ מחודש לעלייה במחירי הדירות (ההשפעה תלויה, בין היתר, במידת הגלגול של ההטבה לרווחי הקבלנים). הצעד מושתת על ניתוח כלכלי שטחי ולא נכון של תחום הנדל"ן ושל השפעות המדיניות המוצעת על צד ההיצע וצד הביקוש בשוק זה.

אבל לא זו הסיבה להתפטרותי. צעדים רבים הננקטים במסגרת המדיניות הכלכלית של משרד האוצר לא זוכים להסכמה מלאה של המנהלים הבכירים במשרד, ולעיתים קיים גם חוסר הסכמה מקצועית בקרב המנהלים עצמם. לא ראוי ולא נכון יהיה שבכל פעם שיש חוסר הסכמה מהותי מצד מנהל לגבי המדיניות המוצעת, המנהל יתפטר מתפקידו. נוהג כזה עלול לפגוע ביחסי האמון בין הדרג הפוליטי לדרג המקצועי ובפעילות התקינה של הממשלה. אולם, טענתי היא כי המקרה הספציפי הנוכחי הוא יוצא דופן בחריפותו ובשלכות הרוחב שלו ואינו מאפשר לי כל דרך פעולה סבירה אחרת. בהמשך המכתב אנסה להסביר בקצרה טענה זו.

Conf

כנס החירות הישראלי

בתאריך 4.4.2014 נערך כנס החירות הישראלי.

תרומות בפייפל למימון הכנס - דף אירוע בפייסבוק - תמונות מן הכנס

 

בין המשתתפים:

פרופ' עומר מואב, פרופ' רוס רוברטס, דניאל דורון, זאב גולן, ד"ר אמיר שני, אורי כץ, ירון לרמן, ד"ר רן ברץ, בועז ארד, ד"ר שלמה קליש, מוטי היינריך, גלעד אלפר ועוד...

הצגת בכורה עולמית לסרטו של יניב מנוס "הדרך לרוטשילד" על סוציאליזם וקפיטליזם בישראל (55 דק' + שיחה עם הבמאי).

ADAM HOFSHI

המשך קריאה וצפייה בתכנית המלאה: 

סטיב פרלמן מציע פריצת דרך נוספת בעולם הסלולר

אנכי | 7 במרץ 2013

Rearden Labsסטיב פרלמן, יזם סדרתי וחובב איין ראנד קרא למעבדת המחקר שלו בסן פרנסיסקו "מעבדת רירדן" המהווה חלק מחממת "חברות רירדן", על שם גיבור התעשייה של איין ראנד, הנק רירדן, בספר מרד הנפילים. בספר מוביל רירדן את הפיתוח של מתכת חדשנית החזקה יותר מפלדה ומציעה תשתית פורצת דרך לתחבורת רכבות ובנייה.  

המגזין "וויר" מספר כי פרלמן עומד לבשר על דור חדש של מכשירי סלולר המבוססים על טכנולוגיה חדישה של תקשורת העוקבת אחרי המכשיר ממיקום למיקום, במהירות תקשורת העולה  פי 1000 על התקשורת המוכרת לנו כיום, יכולת המתאפשרת בזכות הקצאת ערוץ אישי לכל משתמש.

 

הערב לפני אחד עשר שנה לא ידעתי

מאת רון קרמן | 5 במרץ 2014

 

אזכרה 2014

הערב לפני 11 שנה לא ידעתי שבעוד 14 שעות יחרב עלי עולמי.

לא ידעתי שמשפחת השכול תגרוף אותי לתוכה. הערב לפני 11 שנים הייתי ספון בביתי, מקווה שהטרור לא יפגע במשפחתי הקטנה, משפחה בת 4 נפשות ונרגע לשווא מחישובי ההסתברות נמוכים שאנו נפגע בגל הטרור. באותו הערב עוד סמכתי על ההנהגה שתשכיל לשמור עלי ועל משפחתי, סברתי שהנבחרים יודעים טוב ממני מה עליהם לעשות וכיצד עליהם לנהוג על מנת שנחיה בארצנו ונגיע לשיבה טובה.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • "עושר הינו תוצר היכולת האנושית לחשוב".

    איין ראנד, "משמעות הכסף" מתוך "מרד הנפילים".