התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

פנטזיית האנרגיה הירוקה

Dr. Keith Lockitch מאת: ד"ר קית לוקיטץ' | 25 בפברואר 2009 | מרכז איין ראנד לזכויות אדם, וושינגטון

האם תהפוך תעשיית האנרגיה הירוקה למנוע הצמיחה הכלכלי? רבים רוצים כי נחשוב כך, ובינהם גם נשיאנו החדש. נדמה כי כלכלה ירוקה ומשגשגת שתניב מיליוני משרות חדשות נמצאת ממש מעבר לפינה. כל מה שאנו צריכים הינו התערובת הנכונה של "תמריצים" ממשלתיים.

תמריצים אלו כוללים מס ענק (בפועל) על פליטת פחמן הנכפה על ידי תקנות תכנית מכסות וסחר, כמו גם סובסידיות ממשלתיות ענקיות עבור מקורות אנרגיה "מתחדשת" נוטלת פחמן. התקווה היא כי מקלות וגזרים ממשלתיים אלו יהפכו את התעשייה מעוררת הרחמים של ה"אנרגיה הירוקה", המייצרת כמות בלתי נחשבת מן האנרגיה הנצרכת בארה"ב, לכדי מקור אנרגיה בר-השגה של שפע, שיוכל להחליף את אנרגיית הדלקים המאובנים השולטת כיום בתעשייה.

כיצד אנו מתמודדים

קטע מדיוורו של רוברט טרז'נסקי | 31 בינואר 2009 | שירות TIA Daily

במענה לשאלה כיצד להתמודד עם קצב החדשות הרעות שעוד עומד להתגבר עונה רוברט טרז'ינסקי כי למרות המצב הדברים ישתפרו. הדברים ישתפרו משום שהאנשים הטובים ממשיכים להילחם והם מנצחים בחלק מן הקרבות החשובים, אחד משדות המערכה ניטש בתחום המדיניות הציבורית הנגזרת מהיסטריית ההתחממות הגלובלית.

אל גור יכול להמשיך להציג את חיזיון ההתחממות הגלובלית שלו לחברי קונגרס אוהדים, אולם אלו החדשות של אתמול. זה אותו המופע שעימו גור נדד ברחבי הארץ במשך שנים – אם כי עלי לציין כי קורטוב של גיחוך לגבי התצוגה המשיחית של "הגורוקל" מתחיל להופיע גם בעיתונים ממוסדים הנמצאים שמאלה מן המרכז כמו הטור של דנה מילבנק [Dana Milbank] בוושינגטון פוסט.

החדשות האמיתיות הן כי נתוני התצפיות מתנגשים באופן הולך וגובר עם התחזיות של ההתחממות הגלובלית, כדור הארץ עובר תהליך התקררות במשך עשור, ושלג יורד באיחוד האמירויות "בפעם השנייה בלבד במשך כל ההיסטוריה הרשומה". "האירוע החד פעמי בחיים הזה הוא כה נדיר עד כי אחד התושבים אמר כי בדיאלקט המקומי אין כל מילה לתאר זאת".

ואצלב קלאוס נגד החממיסטים

מאת: יעקב ר. | פורסם במקור בבלוג הירוק 21 באוקטובר 2008

ואצלב קלאוס

ואצלב קלאוס, נשיא צ'כיה, נשא נאום בפורטלנד אורגון, ספטמבר 2008, בו התריע נגד הסכנה של הפגיעה החמורה בחופש ובצורת החיים שלנו מצד ארגונים ירוקים המפחידים אותנו שלא לצורך בנושא התחממות כדור הארץ ודוחפים לפתרונות קיצוניים ומזיקים. הנה קטעים:

"אנשים רציונאליים מבינים שההתחממות שאנו עדים לה היא בהחלט בתוך הטווח שנראה כשינוי טבעי שהתרחש לאורך עשרת אלפים השנים האחרונות. עלינו לחזור ולציין זאת בקול רם...

המאבק לקידום העוני

מאת: יעקב ר. | 7 בספטמבר 2008 פורסם לראשונה בבלוג הירוק

ילד בפתח ביקתה באתיופהי צילום יואל שתרוגאנו חזרנו והדגשנו מספר פעמים בבלוג הירוק שפיתוח כלכלי אינה מילה גסה, ופרנסה ורווחה אינן מילות גנאי. לדעתנו אוהבי הסביבה הנקייה (כולנו) צריכים להתרכז במאבק למען הסביבה הנקייה, ולא להיאבק נגד הפיתוח הכלכלי והקדמה. בזה הוצאנו עצמנו אל מחוץ למחנה של מרבית ה"ארגונים הירוקים". אצל ארגונים אלה – פיתוח כלכלי, תעשייתי, תחבורתי או נדל"ני הן מילות גנאי. הם נאבקים בפיתוח ובגידול ולא בזיהום הסביבה.

בכתבה של מר צפריר רינת ב"הארץ" ("קידמה מפוקפקת") הוא מספר על העיר פרייבורג בגרמניה, עיר חלוצה בנושא הסביבה:

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד


  •  

    Force and mind are opposites; morality ends where a gun begins.