התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

עוני אנרגטי – כיצד הפך החשמל למוצר מותרות בגרמניה.

מהפכת האנרגיה הגרנדיוזית של גרמניה בצרות, עליהן מספר "דר שפיגל" בכתבת שער.
DERSpigel Energy
 
 
הכותרת הקטנה: "מדוע אנרגיה מתייקרת כול הזמן, ומה לעשות נגד זה".
 
צרכני החשמל בגרמניה כבר משלמים כעת את המחירים הגבוהים באירופה עבור חשמל, אך אם ממשלת גרמניה לא תצליח לרסן את המחירים, צפויים המחירים לעלות עוד, לרמות שיסכנו את הגשמת המהפכה כולה. העולם הפוליטי בגרמניה (שבה נערכות היום בחירות) שסוע בין הלובי של האנרגיה הירוקה, המציג עצמו כמושיעי העולם, לבין חברות החשמל, המזהירות מפני בעיות אספקה וניתוקי זרם, מפני הפסדים ואיבוד מקומות עבודה. יחד עם זאת יש הסכמה פוליטית רחבה לגבי מהפכת האנרגיה ואין הבדל של ממש, בנושא זה, בין המפלגות המתחרות בבחירות, לאף אחד אין דרך להתגבר על הבעיות.
הגרמנים משלמים "תוסת ירוקה" בחשבון החשמל שלהם של 5.3 סנט של אירו לקוט"ש, תוספת שתעלה בשנה הבאה ל 6.2 או 6.5 סנט, וצפויה להמשיך ולעלות כול שנה. מלבד זה קיימים עוד הרבה מיסים אחרים, לטובת החשמל הירוק, שקשה לעקוב אחרי כולם. בתחילת ה"מהפכה" הבטיח שר הסביבה של אז, שהמהפכה לא תעלה לצרכן יותר מאשר גביע של גלידה. זו הדרך הסטנדרטית למכור לציבור תכנית ממשלתית חדשה. כעת מתברר שזה עולה יותר מכול הגלידריה. אם ימשיכו בתכנית ה"מהפכה" הממשלתית צפויים מחירי החשמל להגיע ל 40 סנט של אירו לקוט"ש עד 2020, פי שניים מהיום.

התחממות גלובלית בכנס האגודה הישראלית לאקולוגיה

מאת: בועז ארד | 19 באוקטובר 2012

מי שעקב אחר הבלוג הירוק יודע כי נייר עמדה אותו כתבתי בשנת 2010 בנושא "חינוך סביבתי בישראל - בין מדע לאידאולוגיה" (ניתן להורדה כאן) התקבל למושב הפוסטרים של כנס האגודה הישראלית לאקולוגיה. זאת אמנם תצוגה צנועה אך מכובדת ביותר עבור נייר עמדה שלא התיימר להיות מחקר מדעי מפורט.

הפוסטר עסק בהצגת הטענה המשמשת להטפה אקולוגית במסגרת החינוך הסביבתי של התחממות גלובלית מעשי ידי אדם שתוצאותיה הרסניות מחד גיסא וניתנות לשליטה על ידי פעולות האדם מאידך גיסא,  ותיאר את הכשלים בהם לוקה התיאוריה, שהפכה כבר כמעט לדת בלתי מעורערת.

במרכז הפוסטר הוצגה הטבלה הבאה: 

 

סביב הטבלה הוצגו טבלאות הממחישות את הטענות בעמודה השמאלית כדוגמאת הדיאגרמה הבאה שהמחישה את הפער בין המודלים הממוחשבים שחזו התחממות בקצב של 0.2 מעלות בעשור לבין התוצאות בפועל. המשחית רצה להדגיש כי הנתונים הם משנת 1988, מה שמעניין הוא שיחידת האקלים של אונ' מזרח אנגליה, שהינה גוף שהיה בין המובילים של פרשת "קליימטגייט" ואינו חשוד בנסיון למתן את התוצאות אלא ידוע במסורת של "ניפוח" ההפחדות, פרסם את המדידות של טמפרטורות שנמדדות בתחנות ברחבי העולם בדיוק ביום פתיחת הכנס ב-16 באוקטובר.

התוצאה היא התחממות של 0.03 מעלות ב-16 השנה האחרונות. עמוק בטווח השגיאה ורחוק מאד מנבואות הזעם של אל גור וחסידיו וגם מהמודלים שהוצגו על ידי מדענים אידאולוגים מסוגו של האנסן. כתבנו על כך כאן בבלוג הירוק: "ההתחממות הגלובאלית נעצרה, כבר 16 שנה אין התחממות גלובאלית. זה כמובן לא חדשות, כי דיווחנו על כך כבר קודם (בינואר), אבל עכשיו התפרסם סט נתונים חדש של מרכז הדלי וה CRU– hadcrut4, מעודכן לאוגוסט 2012. מהסט הזה מתברר שוב שהמגמה של הטמפרטורות עדיין שטוחה, כלומר אין מגמת עלייה".  מעל: החדשות הטובות שלא תראו בכותרות העיתונים - ב-16 השנים האחרונות לא חלה התחממות גלובלית על פי נתוני CRU– hadcrut4

ובכן, כאמור הפוסטר לא שרד את הכנס.אחד האידאולוגים הנמרצים העניק לו "טיפול" ברוח הצנזורה האהובה על ידי אלו שמחזיקים מונופול על הידע וחירות המחשבה ועבר על הטבלאות והגרפים כשהוא מוחק ורושם בעט אדום את הערותיו:

 

מעל: הואנדליסט החליט להעיר על תאריך הפרסום של הגרף בדרכו: סימון בעט אדום על הפוסטר.

 

כשניגשתי לאחראי מושב הפוסטרים של האגודה הישראלית לאקולוגיה והתלוננתי בפניו כי אני רואה בחומרה את העובדה שהפוסטר שלי הושחת על ידי מי ממשתתפי הכינוס ניגשה אלי אישה נחמדה שעמדה לידו ואמרה לי: "אתה צריך לשמוח שהפוסטר שלך לא הותיר את האנשים אדישים".

ידידי יעקב תיאר את המצב ה"משמח" הזה לאחרונה בסיפור על המשורר היהודי-רוסי המפורסם אוסיפ (יוסף) מנדלשטאם שהואשם על ידי סטאלין בבגידה, ב 1938, ונשלח לגלות בסיביר. הוא מת בדרך לשם.

מנדלשטאם זכה לרהביליטציה שלמה (ביטול כול ההאשמות נגדו) ראשית תחת חרושצ'וב, ב 1956, ופעם נוספת תחת גורבצ'וב ב 1987. אחת מאימרותיו היפות אמרה: "רק ברוסיה מכבדים את השירה. הורגים אנשים בגללה. היש עוד מקום בעולם ששירה מהווה סיבה לרצח?"

שאר ההערות המלומדות שהשאיר האורח הלא קרוא על הפוסטר מוצגות באלבום בדף הפייסבוק של הבלוג הירוק.

במכתב ששלחתי להנהלת האגודה הישראלית לאקולוגיה ציינתי כי: "אני רואה זאת בחומרה רבה ולא רק בשל הנזק הכספי שנגרם מכך שכעת לא ניתן יותר לעשות בפוסטר שימוש. אודה לך עבור טיפולך ועדכוני."

אני ממתין להתייחסות האגודה. אם וכאשר תהיה כזאת אעדכן את קוראי אנכי והבלוג הירוק.

 

 

 

 

 

 

הטעייה מסוכנת

בועז ארד | 18 באוגוסט 2012, פורסם ב"מקור ראשון"

MAZORקבוצת פעילים המכנים עצמם "התנועה לזכויות בעלי החיים" עלתה לכותרות בעת האחרונה בעקבות המאבק אותו מנהל אותו קומץ קנאיים נגד חוות מזור. מדובר בהטעייה מסוכנת של הציבור התמים, שכן מי לא יכמר ליבו כאשר יוצגו לפניו תמונות של קוף כלוא במעבדה בתנאים לא נעימים של ניסוי רפואי.... אולם מאחורי התמונות המכמירות מסתתרת כוונה רעה המתנגדת למחקר רפואי מציל חיים תוך שימוש ציני בהתנגדות הטבעית שיש לכל אדם מן הישוב  "להתאכזרות" לבעלי החיים.

מסוכן עוד יותר מכך הוא שהשר להגנת הסביבה, הידוע זה מכבר בנכונותו לקפוץ על כל עגלת-פופולריות מזדמנת, מבלי לבחון להיכן היא מובילה, קפץ גם על עגלה זאת. עכשיו כבר חברו יחד האקטיביסטים הקנאים המפיצים שקרים ומוציאים דיבה, בעוד הם הולכים ומתקרבים לגופים שהוכרזו כגופים טרוריסטיים בעקבות פעולותיהם האלימות בחו"ל, עם שר בעל סמכות המפעיל אותה בכדי לפגוע בפעילות החווה.

ב-8 במרץ השנה חשף השר ארדן לראשונה בהודעה פומבית בעמוד הפייסבוק שלו כי הוא כבר שנתיים מתכנן לסגור את חוות מזור אך כבול בחוות הדעת של היועצת המשפטית שלו שקובעת כי מדובר בפגיעה בחופש העיסוק. כך הוא כותב: "עד כה והייתי כבול בחוות דעת של היועצת המשפטית של משרדי שאפשרה לי רק לצמצם את פעילות החווה. ובנימה אישית, היו שתקפו אותי בנושא הזה, וגם כאן בעמוד הפייסבוק שלי, ושתקתי למרות שגם אני בדיוק כמוכם רוצה לסגור את החווה. צריך להיות ברור לכולם שאני עושה ואמשיך לעשות כמיטב יכולתי עד לסגירת חוות מזור."

 ARDEN

 

טירוף מערכות... מתדלקים במזון.

אנכי | 15 באוגוסט 2012 מפרסומי הבלוג הירוק

אתמול הוזמנתי לדיון בנושא עליית מחירי המזון העולמית והזעזועים הצפויים בעקבותיה. אצלנו בישראל רעשו הכותרות בעקבות עליית מחיר הלחם, למרות שבישראל מדובר ב"משחק ילדים" היות ומוצרי המזון הבסיסי והלחם הינם מרכיב קטן מאד בסל הצריכה של המשפחה הישראלית - מי שמשלם את המחיר הם בעיקר תושבי המדינות העניות ובכלל זאת השכנים הסובבים אותנו. הפתרון הפשוט והמהיר לבעיה הינו בבטול החוקים הכופים מהילת אתנול בדלק וסבסוד החקלאים; החקלאים ינתבו מידית את הגידולים החקלאיים לשווקי המזון ומאות מיליוני דונמים שנרכשו לגידולי ביו דלק יופנו חזרה לגילוים חקלאיים. את בעיות האנרגיה יש לפתור בדרך אחרת עליה כבר הרחבנו במאמר אודות פטריק מור - כאן.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life, and that happiness, not pain or mindless self-indulgence, is the proof of your moral integrity, since it is the proof and the result of your loyalty to the achievement of your values.