התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

על מלחמתם של אבירי זכויות בעלי החיים נגד האדם

מאת: גיא קדם | 2 באוגוסט 2012

SmallAnomaleightsבעת האחרונה התעצמה והתרגשה מלחמתם של אבירי "זכויות בעלי החיים" בקופי האדם, שזה אנחנו. פעילי זכויות בעלי החיים מנהלים מאבק כנגד השימוש בבעלי חיים כחלק מהמחקר הרפואי, ולאחרונה, מאבקם זה נחל הצלחה מסוימת, בסיוע, המשרד להגנת הסביבה.

קופי המקוק אינם מין אנדמי ("יליד", מקומי) למאוריציוס אלא מין פולש שהגיע אל האי הפסטורלי על גבי ספינות בתחילת המאה ה-17 ומאז התרבה שם ללא בקרה בהיעדר טורף טבעי. כיום מין זה זורע שם נזקים בהיקפים אדירים. קופי המקוק בתקופת שהותם הביאו להכחדת מספר רב של מינים מקומיים ויכחידו בקרוב כמה מינים נוספים. הקופים גם עורכים פשיטות מתוזמרות על שדות מקומיים. שלטונות מאוריציוס עורכים דילולי אוכלוסין תכופים ונואשים במסגרתם הם יורים בכל קוף אותו הם רואים. שלושה יזמים יהודים חשבו בסוף שנות ה-80 לעשות שימוש בקופים המאוריטנים לשם קידום המחקר הרפואי והקמת חווה בישראל, שהחלה להראות ניצנים של תעשייה ביו-רפואית. המאוריטנים, כמובן, לא התנגדו.

סיפורו של הדי.די.טי

מאת סטפן הינה | 5 במאי 2012, פורסם במקור באתר CIP - Center for Industrial Progress

חישבו לרגע על הפעם האחרונה בה חליתם בשפעת: כאבי הראש, הרעידה, ההקאות, הגודש באף, מצב הרוח המדוכא, חוסר היכולת לתפקד באופן נורמלי לאורך ימים. אך דמיינו כי אתם חשים פי עשרת מונים יותר רע, ולאורך חודשים או שנים, כשאתם מאבדים כל דמיון לצלם וחיי אנוש בתהליך.

 

כך נראים חייהם של מאות מיליוני בני אדם אשר חיים עם, ולעיתים קרובות גם נפטרים ממלריה.

טפיל המלריה הינו אחד מן היצורים הגורמים לעינויים האכזריים ביותר בטבע. הוא מוחדר על ידי עקיצת יתוש האנופלס למחזור הדם וללא ממעצור הוא מסוגל לחולל הרס לחיו של המארח האנושי.

בהופעתה המתונה יותר מוביל טפיל המלריה לסבבים של סימפטומים הכוללים חום, הזעה ורעד, כאבי שרירים, הלם, ובעיות נשימה. מקרים מסוכנים יותר מובילים לכשל של הכבד, אובדן הכרה ונזקים למוח. וכמובן, יש את המוות – מיליונים רבים חיים אנושיים נקטעו בטרם זמנם, בדרך כלל לאחר סבל כה רב שהפך את המוות להקלה. המוות השכיח ביותר ממלריה פוגע בחלשים ביותר – ילדים מתחת לגיל 5, נשים הרות, ואנשים שכבר הוחלשו על ידי תת-תזונה ומחלות אחרות.


אם לא הייתה התחממות גלובלית

מאת בועז ארד | 6 באפריל 2012

לפני מספר שבועות במאמר "מתקפת המשובטים הירוקים" הצעתי לקוראים לערוך תרגיל מחשבתי ולסקור  שורה של פרוייקטים בעל חשיבות קיומית, לאומית ו/או אסטרטגית במדינת ישראל כדוגמת כביש 6, מסילה לירושלים, קידוחי נפט וגז, הקלה בהליכי ואישורי בנייה, פיתוח הזרוע הגרעינית של ישראל, בית הסוהר הפרטי, הקמת תחנות חשמל פחמיות חדישות, הקמת מאגר להובלת גז ועוד... על מנת שתגלו את המכנה המשותף שהתרחש בכל המקרים: סוג מסויים מאד של ההתנגדות לפרוייקט צץ בכל אחד מן המקרים. בכל אחד מן התחומים פעלו האירגונים הירוקים והחברתיים השונים על ידי דו"חות, מחאות, הפגנות, עצומות והטרדות ציבוריות ומשפטיות בכדי לבטל או לעכב את הפרוייקט ככל יכלתם.

אתמול עלה בדעתי, כששמעתי את ההודעות האנכרוניסטיות על מפלס הכינרת ותוספת כמות מי התהום שבה התברכנו בחורף האחרון, שיש לנו עוד פרוייקט בסדר גודל איסטרטגי שלא מניתי בפרוייקטים מעל. פרוייקט זה הוא מהלך ההתפלה הגדול אליו נכנסה מדינת ישראל, אם יפותח באופן נכון, ישחרר אותנו לחלוטין מן התלות בכמויות הגשם בכל חורף ויאפשר לנו גם לפתח זרוע איסטרטגית של דיפלומטיית מים באיזור השוקע בניוון וסובל ממחסור מתגבר. ואז, נזכרתי כי גם את הפרוייקט הזה ניסו לעכב ולעצור בכל תירוץ מצוץ מן האצבע.

בשנת 2010 יצאו האירגונים הירוקים ביניהם "אדם טבע ודין",  "צלול" ו"מגמה ירוקה" בפרסומים ודו"ח בו טענו כי ישראל צועדת לכיוון של "התפלת יתר – שהיקפיה בשנת 2030 יעמדו על כ- 1,120 מיליון מ"ק. הארגונים מציעים להסתפק בכמות של כ–720 מיליון מ"ק, שתושג הן על ידי התפלה אך גם על ידי ייבוא מים....". זה אגב בדיוק מה שישראל זקוקה לו – תלות בתורכיה לאספקת המים שלה... בכל אופן, על התנגדות גורפת זאת גיבבו גם התנגדויות רפואיות ביחס למדיניות הוספת מגנזיום למים, התנגדויות באשר למיקום ה"בלתי ראוי" בו אמורים לקום מתקני התפלה ועוד כהנה וכהנה, והכריזו על תכניתם לפנות לערכאות על מנת לעצור את הפרוייקטים ולבחון מחדש את כל ההשלכות הסביבתיות והבריאותיות הקשות שעלולות להתממש אם ישראל לא תתיבש מחוסר מים - כאן.

גניבת דעת ירוקה

מאת: בועז ארד | הבלוג הירוק 2 באפריל 2012

בחסות התקפה מתמידה מצד מערך אירגונים ופעילים המתברגים במשרדי ממשלה, בכנסת ובשלוחות ממשלתיות שונות בונים הירוקים מבנה עוקף דמוקרטיה השותל את המסרים ואת צווי התקינות הפוליטית גם ללא שיתוף הציבור וביזבוז זמן על הליכים פרלמטריים מקובלים.

 

מעל תוכלו לראות את דברי ההסבר לאחד החוקים הסביבתיים שהכנסת שוקדת על חקיקתם בשנים האחרונות, במקרה הזה מדובר בהצעת חוק מקורות אנרגיה (תיקון) להצעת חוק פ/804/18 המופיעה בעמ' 8 - כאן.

הניסוחים המסבירים את הצעת החוק מלמדים על עומק הבעייה אליה דוחפים אותנו נציגי הציבור בכנסת בנסיונם לבנות מבנה מפואר ההופך יום ללילה ולבן לשחור.

וכך נכתב בביאור לחוק: "לשימוש הגובר באנרגיה בעולם ולתלות הגוברת במשאב זה יש השלכות בריאותיות, סביבתיות, חברתיות וכלכליות"... עד כאן נכון, אך למרבה הצער אין הכוונה של המנסח להכיר בעובדה שההשלכות הללו הן חיוביות ובעלות משמעות רבת חשיבות למען הקדמה הכלכלית, הבריאותית, תוחלת החיים ועוד...
 
 
מבחינתם השימוש באנרגיה מוביל ל"פליטות גזי חממה" ועל התופעה של "התחממות כדור הארץ" הוא הרה אסון ויש לצמצם את השימוש באנרגיה...

 

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • מי שנלחם למען העתיד, חי בו כבר בהווה.