התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

הירוקים מאיימים בבידוד בינלאומי

מאת: בועז ארד | 1 בנובמבר 2009 נכתב עבור הטור "על הכוונת" במקור ראשון.

בטורים האחרונים ביקרנו את ההיסטריה הירוקה השוטפת את העולם ואת הנזקים הנגרמים בגינה. אצלנו בישראל תרמו המשרד לאיכות הסביבה והעומד בראשו גם הם את התרומה הפופוליסטית כשטיפסו על העץ הירוק והכריזו, עוד בטרם נבחנו האינטרסים של ישראל, שלל הצהרות והתחיבויות מן הפה לחוץ.

אנו זוכרים את ההצהרות של גלעד ארדן כי בכוונתו לבטל את התוכנית לבנייתה של תחנת הכוח באשקלוןואת התייצבותו בפתיחת מושב עצרת האו"ם כשהוא מנדב את ישראל לקחת על עצמה הגבלות חמורות יותר במסגרת אמנת האקלים שאמורה להידון בקופנהגן. ארדן הצהיר כי "ישראל היא מדינה מפותחת בעלת כלכלה חזקה ויציבה, ולא מדינה מתפתחת כפי שהוגדרה בקיוטו", ולכן, "יש לקבוע מחיר פיננסי לפליטות גזי החממה".

כנראה שבעל טור זה לא היה היחיד שהזהיר מפני התנהלות בלתי אחראית זאת. גם ועדה שמונתה על ידי המשרד לאיכות הסביבה כנראה הגיעה למסקנות דומות, ואלו הודלפו לאירגונים הירוקים ועוררו את חמתם על השר הסורר. מסתבר כי המלצת הועדה המסתמנת שלא להפחית את פליטת גזי החממה הפכה ל"משבר אמון" בין השר לבין נושאי הדגל של האג'נדה הירוקה.

בגדי המלך החדשים

מאת בועז ארד | 17 ביולי 2009 פורסם בטור "על הכוונת" ב"מקור ראשון".

ביד גסה תפר אריק קליין, הנוכל המדופלם, את טלאי הגירסה האחרונה של "בגדי המלך החדשים". בחנות בפתח תקווה רכש מדבקות זיהוי למניעת גניבות מחנויות, ממתכנת בקפריסין הזמין דמו המדמה מוניטור שמשמיע "ביפ, ביפ", כתב כמה אימיילים ויצא לדרכו להפיל בפח ולבזוז את זמנם, שמם הטוב וכספם של השוטים התורנים.

התמזל מזלו הרע ובין הקורבנות נמצא גם בכיר המוסד לשעבר חגי הדס, שזה עתה מונה לטפל בתיק גלעד שליט והוכרז כ"דירקטור" בחברת הרמאים. אריק קליין וחגי הדס אינם דוגמאות נדירות, גם אם הפרשה העסיסית האחרונה בה מככבים השניים גרמה נזק לממציאים אמיתיים הרי שהיא אינה המורכבת והמסוכנת מבין הפרשות המתרחשות סביבנו. "חייטים" מתוחכמים יותר ו"מלכים" פותים מהם מודדים את מידותיה של התרמית הבאה ברגע זה ממש. התרמיות הגדולות באמת מגיעות עד אלינו ומאיימות להחריב את איכות חיינו.

 

מטורף, מטורף, מטורף העולם.

מאת יעקב | פורסם ב10 ביולי 2009 בבלוג הירוק

אבל ממש מטורף. מטורף על כל הראש.

אני מתכוון כמובן לוועידת ה G8 באיטליה (או ליתר דיוק ה G17 ) ועל דיוניהם בנושא האקלים. על מה הוויכוח שם ? על אימוץ ה"יעד" של הפחתת פליטות הדתפ"ח ב 80% עד שנת 2050. אני חוזר: שנת 2050 (בעוד 41 שנה!). האירופים אימצו את היעד הזה כבר ב 1996, האמריקאים הסכימו בעבר רק ל 50% אבל ניאותו לבסוף, תחת הנהגתו הנאורה של אובמה, להסכים ל 80%. רק המדינות המתפתחות (סין, הודו, ברזיל) עדיין לא מסכימות.

תגידו אתם, אנשים אלה נורמאליים?

מתווכחים על ה"יעד" לשנת 2050 ? מתווכחים!! עד 2050 יתחלפו כ 10 או 20 ממשלות בכל הארצות, כל המדינאים של היום כבר לא יהיו בחיים, וכנראה שגם בניהם לא. אז הם מתווכחים ברצינות תהומית על מה יהיה ב 2050 ? דרך אגב – מישהו זוכר מי היו מנהיגי אירופה שהחליטו מה שהחליטו ב 1996? (הם החליטו להפחית את פליטת הדתפ"ח ב 15% מתחת לרמה של 1990, עד 2012). ומה היו תוצאות החלטת היעדים האירופית משנת 1996 (קיוטו)? אז הם היו פזיזים וקבעו יעדים לשנת 2012 בלבד (רק 16 שנה קדימה). היום אנו יכולים לשפוט כבר מה "הישגיהם". אפס. אפס מוחלט. הם הפחיתו את פליטת הדתפ"ח בפחות מאפס אחוז (כי הם הגדילו את הפליטה). אבל הם למדו את הלקח. עכשיו כבר לא קובעים יעדים ל 16 שנה – קובעים יעדים ל 41 שנה. עד אז או שימות הפריץ, או שיתפגר הכלב, או שכולם ישכחו מהכול, במילא זה לא משנה כי איש מהמתחייבים לא ייקרא מהקבר לתת הסברים (אלא אולי לפני הקב"ה).

חוק האנרגיה והמכסות הסחירות בארה"ב

מאת יעקב | הבלוג הירוק 2 ביולי 2009

כבר כתבנו כאן, וכאן על החוק הזה שאושר בבית הנבחרים אך עדיין לא בסנאט. זהו חוק מפלצתי, בן 1200 עמודים, שאיש אינו טוען שהוא חוק טוב -גם לא אלה שהצביעו בעדו, ואלה שתומכים בו. רוב האנשים המפחדים מהתחממות גלובאלית תומכים בחוק, בנימוק ש"חייבים לעשות משהו", והספקנים מתנגדים בגלל העלויות הגדולות שמניבות תוצאות זניחות.

כולם מסכימים שהחוק לא ישיג את מטרתו המוצהרת – שהיא – הקטנה בפליטת דתפ"ח. מסיבה זו מתנגדים לחוק גם ראש החממיסטים, ד"ר האנסן, וגם גופים ירוקים קיצוניים כמו גרינפיס, ואחרים. אבל, על אף ההתנגדות משמאל ומימין, החוק עבר (ברוב דחוק) בבית הנבחרים.

בואו ננסה להבין מה החוק הזה מכיל – משימה לא קלה. אני לא קראתי את 1400 עמודיו בגלל הסכנה של מוות משעמום, ואני כותב על סמך סיכומים ופרשנויות שקראתי ברשת. (
למשל – בניו יורק טיימס).
החלק המרכזי בחוק הוא יצירת מנגנון המכסות הסחירות בדתפ"ח. זה אמור לעבוד בערך כך:
יוקם מנהל ממשלתי חדש לניהול מכסות הדתפ"ח. הוא יכלול אלפים רבים של פקידים, כנראה עשרות אלפים, פרושים במרחביה הענקיים של ארה"ב. עשרות אלפי ג'ובים לפקידות בלתי יצרנית, עשרות אלפי ג'ובים לפוליטיקאים לחלק למקורביהם.

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Achievement of your happiness is the only moral purpose of your life, and that happiness, not pain or mindless self-indulgence, is the proof of your moral integrity, since it is the proof and the result of your loyalty to the achievement of your values.A creative man is motivated by the desire to achieve, not by the desire to beat others.