התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

המהפכה האנטי-תעשיתית

שעת הטיפשים

מאת: אורי רדלר | 23 באפריל 2009 פורסם במקור בקפיטליסט היומי

יום כדור הארץ תמידי בצפון קוריאה”שעת כדור הארץ“ — היוזמה של קרן חיות הבר להחשיך את העולם לשעה אחת — היא אחת הדוגמאות המופלאות לטיפשות אנושית בפעולה. במקום להשיג את המטרה המוצהרת — חסכון באנרגיה וקידום המלחמה בהתחממות הגלובלית — מושגת מטרה הפוכה: הציבור למד שהוא יכול להסתפק באקט סמלי ובזבזני. העיקר שכולנו פשיסטים טובים.

”שעת כדור הארץ“ היא יוזמה של קרן חיות הבר — גוף שמטרתו המקורית היא שימור בעלי?חיים, אך בשנים האחרונות, בעקבות ניחוח התקציבים המופנים למלחמה בהתחממות הגלובלית, מדגיש בעיקר את פן המאבק בפליטות פחמן.

אחת היוזמות הבולטות בקרן המתחדשת היא ”ש?עת כדור הארץ“ — יוזמה להחשיך את כל האורות למשך שעה אחת, פעם בשנה, בכל פעם במקום אחר. בשנים עברו, הדגישו בקרן כי האקט הוא סמלי ומעשי באחת. ב-2006 טענו בקרן כי כיבוי האורות יניב חסכון מרשים. בינתיים, התברר כי ההחשכה לא רק חסרת משמעות, במקרים רבים היא גורמת להגברת הבזבוז. דוברי הקרן הכירו בכך ואף שהם מתרגזים כשמישהו ’מלכלך‘ על הרעיון, הם מודים כי ”ערכה של שעת כדור הארץ היא בכך שמכבים את האורות… לא בחסכון באנרגיה.“ כלומר, מה שחשוב כאן הוא ”שליחת מסר גלובלי“ למנהיגי העולם ”שאכפת לנו ושאנחנו עושים משהו!“

מחשיכי המאורות

מאת: בועז ארד | 23 באפריל 2009 - המאמר פורסם במדור דעות בגלובס

לאחר שניסו לשתק את המסחר ב"יום ללא קניות" יוצא ספין חדש מתנועת המהפכה (האנטי-תעשיתית) - "יום כדור הארץ" ו"שעה ללא חשמל". היוזמה הפוסט-מודרנית של גירוש פרומיתאוס נוחתת על ראשינו פעם נוספת על מנת לבסס את הכישלון המתמשך של האינטלקטואלים הפוסט-מודרניים ופוסט-ציוניים להעריך נכונה את הישגי הקפיטליזם, הקדמה והתיעוש.

היום אנו נתקלים בפעם נוספת ביוזמות המתוקשרות לכבות אורות ומכשירי חשמל ולחזור לחווית הסימליות של חיי איש המערות על מנת "להציל" את כדור הארץ. אל היוזמה המפומפמת במיטב יחסי הציבור שאנשי התקשורת מסוגלים להעניק למסעי צלב מסוג זה מצטרפים גם משרדי ממשלה וגופים ציבוריים רבים.

גדודי הסוציאליסטים והקומוניסטים המאכלסים את התנועות הסביבתיות מצאו בה תחליף ירוק לצבע האדום וכשהם מצוידים באמונה בלתי מעורערת בצדקתם הם מזלזלים במתנגדים לדעתם ומסרבים לקיים ויכוח או דיון רציונאלי אמיתי.

ד"ר ריצ'רד לינדסן - עובדות מול דוגמות

מאת: יעקב ר. | 10 באפריל 2009 פורסם במקור ב"בלוג הירוק"

ד"ר ריצ'רד לינדסן הוא פרופסור למטאורולוגיה ב מוסד היוקרתי MIT, וספקן מפורסם בנושא ההתחממות הגלובאלית. בסיקור הבא אותו ערך יעקב ר. בבלוג הירוק בוחן ד"ר לינדסן את נושא ההתחממות הגלובלית ואת תופעת הדוגמות המדעיות.

פרופ' לינדסן מסביר במאמר קצר וקל (כלומר לא טכני או מתמטי מדי) מדוע לדעתו יש הוכחה שההיזון החוזר (feedback) של האקלים (ביחס לטמפרטורה) הוא שלילי. זהו נושא מפתח בתחום הבנת ההתחממות הגלובלית. הנה תמצית של המאמר התמציתי שבקישור:

כדור הארץ קולט חום מקרינת השמש ופולט חום לחלל החיצון באמצעות קרינת ארוכת גל (LW ). כללית יש איזון בין כמות החום שהוא קולט, הכמות שהוא סופג והכמות שהוא פולט.

פרימן דייסון – ספקן

מאת יעקב ר. | 4 באפריל 2009 במקור "הבלוג הירוק"

פרימן דייסון, (Freeman Dyson)  בן 85, הוא מגדולי המדענים של המאה ה 20. הוא פיזיקאי שנולד ולמד באנגליה אך היגר בגיל 23 לארה"ב. הוא תרם תרומה מכרעת באחד מתחומי המחקר החשובים של המאה ה 20 – הוא מצא את הנוסחאות שמחברות את תיאורית הקוואנטים עם התיאוריה האלקטרו-דינמית. הוא חבר כבר יותר מ 50 שנה במכון ללימודים מתקדמים באוניברסיטת פרינסטון, המכון שהוקם לכבוד אינשטיין כאשר זה היגר ב 1933 לארה"ב. המכון מרכז את המחקר המדעי המתקדם ביותר. הוא זכה לעבוד במחיצת אינשטיין (לפני שזה נפטר) ובמחיצת כל המוחות הדגולים של הפיזיקה של המאה ה20 (כמו רוברט אופנהיימר שהיה שכנו וחברו, וריצ'רד פיינמן, חבר טוב). כולם הפליגו בשבחים על מוחו החריף ויכולותיו.

הוא התפרסם לאחרונה כאשר הביע ספקנות בנושא התחממות כדור הארץ. לפני שבוע התפרסם מאמר ארוך (8 עמודים) במוסף הניו יורק טיימס עליו. את ספקנותו הביע לפני שנתיים במאמר שפרסם בעיתון Edge .

מאמרים נוספים

Default Image

חירט וילדרס והבחירות בהולנד

מרס 15, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
חירט וילדרס והבחירות בהולנד שירות אנכי | 15 במרץ 2017 היום מתקיימות בחירות כלליות בהולנד ונראה כי מנהיג מפלגת החירות ההולנדית מתקרב להישג משמעותי יותר מכל הישגיו בעבר. לטובת קוראינו אנו מציגים מארכיון "אנכי" את הרצאתו שהועברה במרכז ישראל יפה בשנת 2010. לצפייה…
537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…

מאמירות איין ראנד

  • Do not ever say that the desire to "do good" by force is a good motive. Neither power-lust nor stupidity are good motives.