מוטים נגד ישראל

מאת הארי בינסוונגר | פורסם במקור ברשימת HBL ב-11 ביוני

HBביחס למלחמה הנוכחית ברצועת עזה, הנושא הוא פשוט למדי: ישראל היא מדינה תרבותית המקבלת את עיקרון זכויות הפרט – גם אם אינה לגמרי ברורה בנושא זכויות הרכוש ושוק חופשי (ומי כן?). שכניה הערבים הם דיקטטורות פרימיטיביות ומרושעות. הן שולטות בעזרת צווים וטרור. אומות אלו, דרך אגב, תמכו בהיטלר במלחמת העולם השניה. חלק ניכר מתושביהם שונא יהודים משום שהם יהודים. הם מבקשים להרוג יהודים. תנו לי להיות ברור בעניין: האזרח הטיפוסי של המדינות הסובבות את ישראל היה רוצה שכל היהודים בכל מקום על פני האדמה ירצחו.

למרות שיהודים הם מטרה מיוחדת, השנאה שלהם אינה מוגבלת לקבוצה אחת מסויימת. אלו היצורים שרקדו ברחובות בשמחה כאשר בניני מרכז הסחר העולמי קרסו.

אוייבי ישראל הם אוייביה מסיבה אחת: הם בוערים בשנאה גזענית ורצחנית נגד יהודים, המערב, והתקדמות חומרית. בהינתן זאת, אין טעם בדיון נוסף. ואם מתעלמים מכך כל דיון על נושא אחר הינו חסר טעם – הוא מעניק הכרה לרוע.

כל התנועה ה"מתקדמת" (רגרסיבית) מגלה באופן הולך ומתגבר את אותה שנאה רצחנית – ראו את הקמפיין נגד "אי השוויון", שאינו אלא שנאה למצליחים.

בדיוק לפני 50 שנה, השמאל החדש עלה על הבמה עם מהומות הסטודנטים בברקלי. אירוע זה ציין את שיחרור הפרא החייתי שהתחבא בתוך הקליפה הפסאודו-מתוחכמת ה"ליברלית". היה זה מעט יותר מעשור מהזעם המלאכותי של ג'וזף וולך כלפי מקרתי ("האין בך שמץ של הגינות, אדוני?") לייסוד של התפעלות בעיניים מעורפלות מסיסמאות כגון "הלאה החזירים!" (הרגו את המשטרה) ו"אל הקיר בני-%$#@!" (להעמידם לקיר ולהוציאם להורג).

היתה זאת התקופה בה נאמר למרצה אובייקטיביסט, בעודו מתווכח עם כמה סטודנטים שמאלנים אחרי ההרצאה, שמע מאחד מהם, "אינך מבין: אנו לא רוצים לשכנע אותך, אנו רוצים להרוג אותך."

באותה תקופה החליף השמאל את הזדהותו מישראל לאוייביה. כשגדלתי בתקופה בה השמא היה אנטי-אנטישמי, ומאוד פרו-ישראלי, אני נדהם לראות את שינוי הכיוון – העלייה של שמאל אנטישמי והדמוניזציה של ישראל.

כל זאת עבר במחשבתי בעת שצפיתי בדיווח חדשות על ההפגזות הנוכחיות של עזה. בעוד שעל המסך נראו בתים בעזה הנפגעים מטילים ישראליים, הכתב שבאולפן הסביר כי זאת הפגזה הגרועה  (Worst  )  ביותר עד כה.

גרועה? היתה זאת ההפגזה הטובה ביותר עד כה. האפקטיבית ביותר.

האם מישהו יכול לדמיין כי במהלך מלחמת העולם השנייה כתב אמריקאי יתאר את ההפצצות הבריטיות בגרמניה כ"גרועות ביותר עד כה"? או שהם יתמקדו על מספר הילדים הגרמנים שנהרגו?

אני יודע שאתם חושבים שאולי צפיתי ב-MSNBC. או לפחות ב-CNN. לא, ההטייה האנטי-ישראלית הזאת שודרה ב-CNBC, הרשת הכלכלית המשוייכת לימין, בתכנית הפופולרית "סקוואק בוקס".

זה גרוע יותר מהנוהל המגעיל של מתן משקל מוסרי שווה ערך לצדדים. מדובר בעצם בהתיצבות לצד החמאס. את הכתב, או הכותב של הטקסט, יש לפטר.  

הוספת תגובה