מענה לחוקרי תיירות צבועים ומצדיקי ג'יאהד

בועז ארד | 25 בספטמבר 2014

TurkeySyriaבאוגוסט האחרון נערכה ועידה של חוקרי תיירות באיסטנבול, בשולי הועידה פועלת קבוצה של מצדיקי ג'יהאד שפרסמה הצהרה אנטי-ישראלית בוטה בפורום  אינטרנטי בו משתתפים כ-2000 חוקרי תיירות מרחבי העולם.  מדובר בעוד הכרזה בסגנון האהוב על אירגוני החרם על ישראל (BDS) בה מואשמת ישראל בכל פשע אפשרי החל מפשעי מלחמה, ביצוע טבח, הרס מורשת וארכאולוגיה ונדרשת למעשה, לחדול מלהתקיים. היות ומדובר ב"שידור חוזר" של טענות שכבר התיחסתי אליהם במסגרת התגובה למכתב שפורסם במגזין הרפואי לנסט, ראיתי לנכון להתמקד בתגובה בקשר אל האכסניה ממנה יצאה ההודעה, איסטנבול שבטורקיה. להלן תגובתי:

הצהרת הגינוי של פורום הרדיקלים התירותיים  ( Tourism Advocacy and Action Forum) אשר הופצה בפורום אקדמאי מכובד מטעם מספר אירגונים אנטי-ישראלים וחבריהם מתיימרת לייצג את הטענה למען זכויות האדם והצדק אך בפועל מתעלמת מן התמונה ההיסטורית והפוליטית הרחבה ומשתמשת בהצהרה כקרדום לניגוח אנטי-ישראלי תוך פגיעה בערכי הצדק וזכויות האדם.  

מכל המקומות בעולם בחרו חברי הפורום הרגישים לנושא זכויות האדם להוציא את הודעת הגינוי והקריאה לחרם על ישראל דווקא מאיסטנבול שבטורקיה. המדינה שהציבה בשנת 1915 את התקדים המדאיג והובילה גם להגדרת המונח של  רצח עם וגם להתחמקות מאחריות לו.

רצח העם הארמני היווה תקדים שאחרי ביצועו עקבו גם גורמים רשמיים גרמניים (גרמניה היתה בת בריתה של טורקיה במלחמת העולם הראשונה) והעניק השראה לא מבוטלת להיטלר בבואו לממש את "הפתרון הסופי". (אגב, צאצאי חלק מן הפליטים הארמנים ששרדו אותו עדיין חיים בשלום בישראל, ברובע הארמני בירושלים). הרצח של הארמנים הוביל גם להשתלטות על נכסים וכנסיות שעד היום טרם הוחזרו ליורשים החוקיים.

התוקפנות האימפריאלית הטורקית לא נעצרה מעולם, ובאה לידי ביטוי בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת. למרות שקפריסין מעולם לא איימה על טורקיה הרי שביולי 1974 פלשה טורקיה לקפריסין והשתלטה על 40% משטח האי, רבים נרצחו ורבע מאוכלוסיית האי גורשה מחלקו הצפוני, אוצרות ארכאולוגיים ופרטי אמנות נבזזו ונהרסו וטורקיה הקימה החלק האי שכבשה מדינת חסות עצמאית שלא הוכרה על ידי שום מדינה בעולם מלבדה.

 

 מעל: מפת קפריסין שכמחציתה הכבושה על ידי טורקיה (ויקיפדיה)

באשר להקמת מדינת ישראל, בשנת 1917 (שנתיים לאחר הטבח שביצע טורקיה בארמנים) הוכרזה הצהרת באלפור שהוכרה בשנת 1922  על ידי חבר הלאומים (שעל בסיסו הוקם האו"ם כיום) בה הוצהרה והוכרה זכותם של היהודים לבית לאומי בישראל לצד שכניהם הערבים.

ההחלטה להכיר בזכויות היהודים לבית לאומי בישראל לא התקבלה בברכה על ידי המנהיגות הפוליטית והדתית הערבית שהיתה מוכנה לקבל את כל חלוקת המזרח התיכון למדינות שנוצרו על ידי המעצמות לאחר מלחמת העולם הראשונה אך סירבה על בסיס דתי וגזעני להרשות קיום עצמאי למדינה ליהודים במזרח התיכון. חלק ממנהיגים אלו, בינהם המופתי של ירושלים, פנו לשתף פעולה ברצון עם היטלר על מנת  לממש את "הפיתרון הסופי" ואף ניסו לממשו בפועל כלפי המתיישבים היהודים שוחרי השלום שהגיעו לפלשתינה או חיו בה מני קדם.
בניגוד לקפריסין שחולקה על ידי מלחמת תוקפנות טורקית לשני חלקים, מדינת ישראל שהוכרה על ידי האו"ם חולקה בין יהודים לערבים בהסכמת האומות, חלוקה לה הסכימו היהודים ודחו הערבים שפתחו במלחמה במטרה להשמיד את הישוב היהודי.

קו מקשר עובר בין מלחמת הג'יהאד שנפתחה לפני יותר ממאה שנה כלפי הקיום היהודי המתגונן בפלשתינה, היא מדינת ישראל כיום, והתמיכה הטורקית בתנועה האנטישמית והטוטליטרית של האחים המוסלמים כיום.  החמאס בעזה רואה עצמו חלק מתנועת האחים המוסלמים המבקשת להקים חליפות איסלמית על פני כל המזרח התיכון ולנהל מלחמת השמדה כנגד ישראל והכופרים באשר הם. תנועה ISIS הזוכה לפרסום בשל מעשיה המתועבים כיום הינה עוד אחת מראשי ההידרה של האיסלם הטוטליטרי מבית האחים המוסלמים. גם החמאס בעזה וגם ISIS נהנים כיום מתמיכתת טורקיה המשמשת כבסיס מבטחים לאמרגני טרור והסתה.

פעילי החמאס הקשורים לחטיפה ולרצח של שלושה צעירים יהודיים שהובילה לסיבוב המלחמה הטראגי האחרון בעזה יושבים בבטחה באנקרה, טורקיה היא גם נקודת אספקה של דיזל המניע את יכולת התנועה הממונעת של ISIS, טורקיה גם רוכשת דלק גולמי מהצינורות העירקים המזינים את קופת הארגון, דרך טורקיה עוברים אמצעים ומתנדבים ג'יהאדיסטים  לISIS החוצים את הגבול הטורקי לסוריה ולעירק (ה-CIA מעריך כי מספר המתנדבים הג'יהאדיסטים שהצטרפו ל-ISIS יכול להגיע עד כדי -31,000), טורקיה גם אסרה על הקואליציה נגד ISIS את השימוש בבסיסים שבשטחה וסירבה לחתום על התחייבות לעצירת התנועה של מתנדבים לארגון דרכה, שכן אין הדבר משרת את מדיניותה.

בעולם המציאות המדומה בו חיים פעילי ה-BDS ההכרה העולמית שזכתה באישור חבר הלאומים בזכותם של יהודים לחיות במולדתם ההיסטורית לצד שכניהם הערבים מתוארת כ"פשע היסטורי" ומימוש זכותם לההגנה עצמית נגד התקפות "ג'ינוסייד"מוגדר כ"פשע מלחמה". מנגד, רצח העם שביצעו מארחיהם, הגירוש של כמיליון יהודים ממדינות ערב בהם חיו והזוועות הג'יהאדיסטיות המתבצעות סביבם ומוצהרות בחזון התנועות האיסלמיות בהן הם תומכים נחשבות למימוש של "זכות אזרחית" ו"צדק חברתי".

חשוב כי הקוראים ההגונים של הפורום ישאלו את עצמם כיצד קורה שמכל מדינות המזרח התיכון רק בישראל זוכים כיום ערבים מוסלמים ויהודים, ארמנים, דרוזים, ארמים נוצרים, צ'רקסים ובהאים לחיות בשלום, וכיצד זה שרק ישראל הפכה ליעד להתקפות של אירגוני האקטיביסטים הללו. לצערי אנו חיים בעולם הפוך בו מתחזים מצדיקי הדיקטטורה והרצח לפעילי זכויות ורודפי צדק.

בתמונה: כריתת ראשים אינה אופנה חדשה של דאעש – מעל תמונת חיילים תורכיים (מלאי גאווה ימ"ש) לאחר טבח שביצעו בארמנים
על סיפורה של התמונה כתבנו כאן.

 

 

הוספת תגובה