מכתב פתוח לראש הממשלה בעקבות שחרור הרוצחים

מאת רון קרמן | 31 באוקטובר 2013

 

Tal Straussלכבוד ראש הממשלה מר נתניהו שלום רב,

בחרתי לפנות אליך במכתב פתוח עקב הדחיפות וקוצר הזמן. השבוע שוחררה קבוצה נוספת של רוצחים שאתה הורית לשחרר. אותם רוצחים שרצחו ורוצחים בנו ללא רחם רוצחים שיעבו את שורות ארגוני הטרור במלחמתם העיקשת באזרחי ישראל.

זאת הפעם השנייה שבהינף קולמוס הורית לשחרר רוצחים שרצחו בנו משום שאנו חיים כאן בישראל. ביטלת באחת את כל המאמצים הכרוכים בתפישתם של אותם מרצחים, החל מאותם חיילים צעירים חדורי אמונה בצדקת דרכם שחרפו נפשם בדרכם לתוך קיני המחבלים על מנת להביאם לדין. מאות שעות דיונים במערכת המשפט הישראלית שלא חסכה באמצעים ובדין שלחה את המחבלים והרוצחים לשלם את חובם לחברה ירדו לטימיון. בהחלטתך הפוליטית מחקת באחת את המוסר והצדק. ובנוסף לכל – ראש ממשלת ישראל, הפרת באחת את הבטחות ממשלות ישראל לדורותיהם שניתנו למשפחות השכולות מעל הקברים הפתוחים.

כאשר עמדנו אל מול קברם הפתוח של יקירנו האמנו להבטחות השרים כי הצדק ימוצה ורוצחי יקירנו לא יראו אור יום. מזה שנים שבכל יום אני חושש שמא אגלה שוב שהבטחה זו נרמסת על ידי ממשלות ישראל והסכין שוב חותכת בבשרנו רק שהפעם ראש ממשלתי אתה הוא זה שמסובב את הלהב עמוק בתוך ליבי ומלבד פתיחת הפצעים נוסף גם הכאב הנורא של תחושת הניקור והזלזול בנו וביקירנו.

ראש ממשלת ישראל אתה מפגין אטימות לרחשי העם ולמשפחות השכולות, אלה שמשלמים, ואחרים שעלולים לשלם את המחיר היקר ביותר. אלה שנאנקים תחת משא הזיכרון הכבד מנשוא יום יום ושעה שעה.

בשחררך את הרוצחים אתה פוגע בזכרם של כל אותם נרצחים שנרצחו עקב אוזלת ידן של ממשלות ישראל שקצרה ידן מלשמור על חייהם. בעבור חופן "פוליטיקה" אתה דורס את המוסר, הצדק והערכים שעליהם חונכו דורות . מזה זמן מה שאוזניך נאטמו ואינך מתייחס לרחשי עמך, זו תקופה ארוכה בה אני חש שרגשות העולם והעם הפלשתינאי קודמים לרגשות בני עמך ובני המשפחות השכולות! כאב ששכל את ביתו טל, תלמידת תיכון בדרכה מבית הספר לביתה על הר הכרמל, שאני חש כשק החבטות שלך! הפכתי אני יחד עם משפחת השכול למטבע שחוק העובר לסוחר, ופעמים רבות, רבות מדי אתה שולף את שטר שחרור רוצחים על מנת לקדם מהלכים פוליטיים בזמן שאני וחברי לשכול נשחקים דק דק תחת החלטותיך הלא מוסריות.

 

בספרך יעצת כיצד למגר את הטרור, שנים הייתה ישראל דוגמא ומופת לעולם בלחימה והתוותה את הדרך לניצחון במלחמה בטרור – היום אתה הוא זה העומד בראש המחנה והטרור מכה בנו יום אחר יום, נראה שישראל נכנעת לטרור בו בזמן שמדינות אחרות אינן נושאות ונותנות כלל עם ארגוני טרור שלא להזכיר שחרור רוצחים. בחרת לשלם במטבע שאינו הפיך – שחרור רוצחים לחופשי. מאז השחרור הקודם נספרו עשרות פעולות טרור נגד ישראלים, ושלושה ישראלים שילמו לדאבוני בחייהם.

זה הזמן לעצור! זה הזמן לחשוב האם האור שאנו רואים בקצה המנהרה הוא אינו חלילה האור של הקטר הדוהר קדימה – הקטר שלבסוף יהרוג את כל מי שעומד בדרכו.

רון קרמן אבי טל קרמן הי"ד נהרגה בפיגוע קו 37 בחיפה 5 למרץ 2003

 

הוספת תגובה