התחברות והרשמה

התחברות והרשמה

כיום מוצגים באתר מעל ל-1400 מאמרים שחלקם פתוח למינויים בלבד.מיטב המאמרים ובהם תרגומי מאמרים נבחרים של איין ראנד מוצעים בתשלום מנוי שנתי. מחיר המנוי לאתר הוא 236 ש"ח כולל מע"מ לשנה קלנדרית (פחות משקל ליום...). המנוי כולל גישה פתוחה לכל מאמרינו ולארכיון המאמרים המצטבר.

מנוי שנתי לאתר מחיר 236 ש"ח כולל מע"מ

btn subscribeCC LG

מנוי חודשי לאתר במחיר 30 ש"ח לחודש

btn subscribeCC LG

youtube-icon rss-icon facebook-icon twitter-icon 

שלטון ומדיניות פנים

תיקון התקלה: תבוסת נפוליון בעכו, ורף הבינוניות של המשטרה והצבא בישראל

מאת: ד"ר גיא בכור | 16 באוקטובר 2008 באדיבות אתרו GPlanet

מונחי הכישלון וההצלחה השתבשו אצלנו. הצלחה, כיום, בצבא, במשטרה, בממשל ובממשלה משמעה: אי- הסתבכות, דהיינו שלא לסיים עם ועדת חקירה. לסיים את הקדנציה בהצלחה משמעה, לסיים בלי הסתבכות. בלי בג"צים, בלי אמהות זועקות ברחובות, בלי מבקר המדינה, בלי הפגנות בכיכר של צדקנים למיניהם, בלי זעקות של טוקבקיסטים להוציא את המעורב להורג בכיכר העיר. עכשיו אני גם מבין מדוע במלחמת לבנון האחרונה לא יושמה התוכנית המפורטת שהיתה קיימת בצה"ל במקרה של מלחמה: משום שהרמטכ"ל והפיקוד הבכיר חששו מהצלחה שיכולה להסתיים גם בכישלון. הם הלכו על המינימום ההכרחי, רצף מעליב של בינוניות. הם ביקשו לשמר את הסטטוס קוו. אז מה עושים??

1799, לגנרל נפוליון בונפרטה, שצבאו צר על העיר עכו היו כבר 3,000 הרוגים, רובם ממגיפת דבר קשה, בהעדר תנאים סניטריים. לאחר כחודשיים של מצור החליט נפוליון על נסיגה חזרה למצרים. הוא כשל לכבוש את העיר. בזיכרונותיו כתב מאוחר יותר: "בעיירה קטנה ומורדת זו נקבע גורל המזרח התיכון. אם הייתי מצליח לכבוש אותה הייתי משנה את העולם".

"אוכלים צרות וקוצרים קדחת"

מאת ד"ר גיא בכור | פורסם בGPLANET בתאריך 16 במרץ 2008

יום שלם והתקשורת הכתריאלבקית שלנו עוסקת קודם כל ובמצמוץ שפתיים קולני של הנאה, בפרשת נתניהו החדשה. כמו עדר, הפרשנים, הכתבים והמכ?תבים למיניהם, מסתערים על ה"פרשה", מה אתם יודעים. רצים ורומסים, ולא נמצא אפילו איש תקשורת אחד (!) שינסה ללכת נגד הזרם, להשמיע קול בודד אחד השונה מכולם. אולי להטיל איזה ספק קטן, לראות את הדברים אחרת. כולם "לועסים אדמה, אוכלים צרות וקוצרים קדחת". ומי כתב את זה?

מאמרים נוספים

537161 10151485021646064 160052495 n

המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי

ינואר 20, 2017 כלכלה וחברה בועז ארד
המיתוס אודות איין ראנד והביטוח הלאומי מאת אונקר גתה | 20 בינואר 2017 כאשר המבקרים אותך מאשימים אותך בצביעות מבלי לבחון את עקרונותיך המוצהרים אתה יודע שהם נואשים. הנואשות בולטת במיוחד כאשר אתה מסביר כיצד עקרונות אלו מתייחסים לאותה פעולה בשלה אתה מבוקר. כך הוא…
01.14.2017 09.32.28

יום חטיפתו של ראול ואלנברג

ינואר 17, 2017 דבר העורך ואקטואליה בועז ארד
יום חטיפתו של ראול ואלנברג אנכי | 17 בינואר 2017 - כולל סיור וירטואלי באנדרטה לזכרו בהקלקה על התמונה. היום מצויין כיום חטיפתו של הדיפלומט השבדי, חסיד אומות העולם ראול ואלנברג (Raoul Wallenberg). ואלנברג נולד למשפחה מיוחסת של בנקאים, דיפלומטים וקצינים, למד…

מאמירות איין ראנד

  • "מכל שטחי הפעילות האנושית, המדע הוא הפחות מושפע מאלימות - עובדות המציאות אינן מקבלות פקודות"

    איין ראנד, ["Apollo 11," Voice of Reason, 169.]