הצילו אותי – Rescue me

 

על מצב האמנות – State of the Arts

 

קריקטורה של פורקום וקוקס מפברואר 2003. הופיעה בספרם Black & White World.

צפה פגיעה ( Incoming)

incoming08.08.15.gif

אולמרט: "האם הפסיק ירי רקטות החזבאללה? … "כן, מר אולמרט אבל…". פורסם בתאריך 15 באוגוסט 2006 אצל קוקס ופורקום www.coxandforkum.com  בעקבות הביקורת המתגברת בעיתונות על כישלונו של אולמרט להשיג את מטרות הלחימה שהוא עצמו הציב: שיחרור החטופים ופירוק חיזבאללה ככוח חמוש. 

הנפגעים הראשונים  ( First Casualty )

first casualty06.08.06.gif

המחלץ: "הוא חי!"… צלם לחברו: "האם נוכל לתקן את זה בפוטושופ?"…. פורסם ב-6 באוגוסט 2006 אצל קוקס ופורקום www.coxandforkum.com  בעקבות חשיפתו של צ'ארלס ג'ונסון של הפרת האתיקה המקצועית העיתונאית על ידי עיבוד יצירתי של תמונות על ידי סוכנות רוייטרס.

יום העצמאות האמריקאי  2006

(Independence Day 2006)

06.07.02independence day 2006.gif

פורסם ב-2 ביולי 2006 אצל קוקס ופורקום www.coxandforkum.com  לכבוד יום העצמאות האמריקאי החל ב-4 ביולי. ארצות הברית חוגגת את ההישג הפוליטי האנושי הגדול בהיסטוריה שגולת כותרתו ויסודו בחוקה האמריקאית. במאמרה "טבעה של ממשלה" אמרה ראנד: "מערכת חוקית מורכבת, המבוססת על עקרונות תקפים אובייקטיבית – נדרשת להפוך את החברה לחופשית ולשמור עליה חופשית – מערכת שאינה תלויה במניעים, בדמותו המוסרית, או כוונותיו של בעל תפקיד רישמי כלשהו, שיטה שאינה מותירה  אפשרות, ואינה מותירה חורים חוקיים להתפתחות עריצות." … …"ממשלתנו היתה הראשונה שהתבססה על והוגבלה לחלוטין על ידי מסמך כתוב – החוקה – האוסר באופן מפורש לפגוע בזכויות הפרט או לפעול על פי גחמה. ההיסטוריה של הזוועות שנגרמו על ידי כל הממשלות מהסוג האחר – ממשלות בלתי מוגבלות הפועלות על הנחות בלתי מוכחות – מדגימה את הערך והתוקף של התיאוריה הפוליטית המקורית עליה נבנתה ארץ זאת." חזקי ואימצי אמריקה!

כך יעשה לעריצים (Thus Always To Tyrants)

sicsempertyrannis-x.gif

בהמשך ולכבוד חג החירות אנו מפרסמים את הקריקטורה שהופיע במקור ב10 באפריל בשנת 2003 הינה אחת מ450 הקריקטורות בספרם של פורקום וקוקס Black & White World II. הקריקטורה מתבססת על הדיווח החדשותי מה-9 באפריל 2003 של CNN על הפלת הפסל של סאדם חוסיין בבגדאד. הפסל בכיכר פארידוס הופל לאחר שקבוצת עירקים טיפסה על גביו וכרכה חבל סביב צווארו. אנשי מארינס אמריקאים במחווה סימלית קשרו את הכבל לרכבם וסייעו בעקירת הפסל ממקומו. במועד זה, נשוב ונזכיר: "כך יעשה לעריצים!"

גן העדן האבוד (Paradise Lost)

06.03.05paradise lost.gif

הקריקטורה פורסמה לראשונה ב-06 במרץ 2006 על ידי פורקום וקוקס www.coxandforkum.com לאחר שבטקס האוסקר חשפה הוליווד את ערכיה על ידי בחירת הסרטים אותם היא מבקשת לכבד. על תופעה זאת עומד גם צ'ארלס קרוטהמר בכתבה "אוסקר לאוסמה" שפורסמה בוושינגטון פוסט.

חדשות מלהטות  (Flimfiammable)

06.02.16flimflammable.gif

הקריקטורה פורסמה לראשונה ב-16 בפברואר 2006 על ידי פורקום וקוקס www.coxandforkum.com לאחר שרשת CNN תירצה כי אינה מציגה את קריקטורות מוחמד הדניות: "CNN" נאמר בהצהרת הרשת "אינה מראה את הקריקטורות השליליות המדמות את הנביא מוחמד משום שהרשת מאמינה כי תפקידה הוא לסקר את האירועים סביב הפרסום של הקריקטורות תוך המנעות מהוספת דלק מיותר למחלוקת עצמה". זאת בעת שלפחות חלק מן הקריקטורות אינו שלילי. ראו את כל הקריקטורות כאן.

אתמול העלתה רשת CNN לשידור כתבה מלווה תמונות "עוד תמונות התעללות מכלא אבו-גרייב" CNN חוזרת ומאשרת קיומו של מוסר כפול המעדיף את רגישותם של המוסלמיים על פני חירויות הפרט וחופש הדיבור, או שמא מדובר בפחד בלבד?

חדשות שחייבים לראות (Must-See TV)

06.02.09must-see tv.gif

הקריקטורה פורסמה לראשונה ב-9 בפברואר 2006 לאחר פרסום ראיון עם חברת פרלמנט הולנדי ממוצא סומאלי שחונכה כמוסלמית. הירשי עלי הכריזה באומץ נדיר כי יש לבקר את האיסלם, וכי ביקורת זאת "חיונית ודחופה". ניתן לקרא את הידיעה המקורית ברויטרס. עיין הירשי עלי (Ayaan Hirsi Ali ) שיבחה את העיתונות שהעזה לפרסם את הקריקטורות של מוחמד ולא נכנעו לפחד מ"האיומים הבלתי נסבלים של האיסלם". "היום אני כאן" אמרה הירשי בעת ביקור בברלין, "להגן על הזכות להעליב במסגרת גבולות החוק". הירשי קיבלה כמות לא מבוטלת של איומי רצח ממוסלמים קיצוניים, בשנת 2004 כאשר נרצח הבמאי תאו ואן גוך ביריות ובדקירות סכין על ידי מוסלמי יליד הולנד נמצא פתק ובו איום על חייה המוצמד לגופתו בסכין.

hirsi-ali_170.jpg

 

 

 

 

 

 

 

בתמונה: חברת הפרלמנט ההולנדי עיין הירשי עלי (Ayaan Hirsi Ali )

הוספת תגובה