פרצופו האמיתי של קרטר נשיא ארה"ב לשעבר

מאת עפר דרורי | פורסם בתאריך 6 בדצמבר 2009 באתרו

בסרט שהוקרן בערוץ 10 ( 6.12.09) על משפחת שליט יש קטע בו מצולמת פגישה בין נועם שליט אביו של גלעד לבין נשיא ארה"ב לשעבר ג'ימי קרטר. בסרט נחשף קרטר כאיש אטום לחלוטין, חסר רגישות ובמילים פשוטות מגעיל.

בפגישה שנועדה לאשר מסירת מכתב המשפחה לגלעד שליט באמצעות קרטר מרצה האחרון לנועם שליט על הנזקים שגרמו הפצצות צה"ל על בתי המסחר של הפלסטינאים בעזה בעת מבצע עופרת יצוקה. בהתייחס למכתב הוא מדווח בשלוש מילים "מסרתי את המכתב", לשאלתו של נועם האם המכתב יגיע לגלעד אין הוא עונה ולשאלה נוספת האם בזמן כל שהוא יקבל קרטר אישור על מסירת המידע הוא מגיב בקרירות רבה "איני יודע".

השאלה של נועם שליט לקרטר האם בעתיד יתקבל מכתב מגלעד שליט באמצעותו הגדישה את הסאה מבחינתו של קרטר שקם על רגליו ובכך סימן את סיומה של הפגישה. על "נימוסיו" הטובים של קרטר תעיד העובדה שלאורך כל השיחה לעס במרץ רב מסטיק…

לבי למשפחת שליט שבמאמצים שלהם לקבל מידע על בנם הם נתקלים באנשים מגעילים כדוגמת קרטר, מנהיגי עולם לשעבר שאנושיות מהם והלאה. קרטר כבר שנים רבות מראה את יחסו למדינת ישראל וליהודים, טוב היה אם "משכין השלום" הזה היה נשאר בארצו ומתבשם מהאווירה ששררה לפני מאה שנה במדינות הדרום מהן הגיע.

ואנחנו, מותר לנו גם לשמור קצת על כבודנו ולהפנות לו כתף בעת שיחפוץ לסור שוב לאזורנו במסע יחסי הציבור הבא שלו, ידידיו הערבים בודאי ישמרו על כבודו שמזמן אבד לו.

הוספת תגובה