מכובדי,

 

כידוע הרשות הפלסטינית היא בת השיח שלנו לשלום. זהו גוף שוחר שלום ומוכן להידברות. דא עקא, ראש ממשלתנו החדש מערים עליו קשיים ובא אליו בדרישות בלתי מתקבלות על הדעת, עד כדי כך שדובר הרשות אמר שראש ממשלתנו "מתגרה" בהם.

 

אכן, יש לראש ממשלתנו דרישות מוגזמות. שמעו והסכיתו, בנימין נתניהו דורש מהרשות הפלסטינית שיכירו בישראל כמדינה יהודית, רחמנא ליצלן!

 

היש התגרות גדולה מזו? לדרוש מדינה יהודית! לערבים יש עשרים וכמה (כבר חדלתי לספור) מדינות על טהרת הערביות, אבל לדרוש מדינונת קטנה לעם היהודי, ישמרנו השם.

 

אין לחשוד בכשרים, לפני שבועיים הודיע מנהיג הפת"ח מוחמד דחלאן שאירגונו מעולם לא הכיר בישראל, ועל החמאס אין מה לדבר. ואחרי כל זה עוד יש אצלנו הטוענים שאין פרטנר לשלום! – סתם מיליטאריסטים מתלהמים, ימין קיצוני.

 

נשיא ארה"ב מאמין גדול בדרכי נועם ומנסה לפתור את כל הבעיות והסכסוכים בעולם בשיחות ידידותיות. לכן הוא מחייך, לוחץ ידיים ומנהל דו שיח עם כל היריבים מאתמול, לרבות איראן, סוריה, קובה, ונצואלה, רוסיה… כורע ברך ומנשק את ידו של מלך סעודיה השומר על המקומות הקדושים לאסלאם. רק כלפי ישראל הוא מפגין יד קשה ומפעיל מדיניות של לחץ, מונע ממנה לפעול נגד הנשק הגרעיני של איראן,  כדי לדחוק אותה ל"גבולות אושוויץ". כנראה שהאמונה המוסלמית של אביו עדיין זורמת בעורקיו, ובעיניו אוייב הציבור מס' 1 היא ישראל, מדינת היהודים.

 

חבל שיהודי ארה"ב, שכל כך תרמו לבחירתו, היו קצרי ראי ולא זיהו אותו מלכתחילה. אבל לא הם אלא ישראל תשלם את מחיר הדמים. ניאלץ להיכנס לכוננות ספיגה.

 

בכבוד רב,

 

משה כהן

 

ירושלים

במקור פורסם במכתבו של בן עזר

 

הוספת תגובה