על התקשורת במלחמה

התקבל במייל – 22 באוגוסט 2006

שלום לכולם!

"…הפעולה של צה"ל מתחילה עכשיו…" זעק בהתרגשות כתב בכיר בערוץ 2 – רוני דניאל -יום רביעי השחור 9/8/06 בשעת ערב מאוחרת תוך צילום טנקים של צה"ל נכנסים ללבנון.

זו הייתה שיאה של ההפקרות שערוצי הטלויזיה בישראל מפגינים בשעות המלחמה הקשות . תוך שהם מסכנים את חיי חיילינו וילדינו.

לציבור הרחב תחושה קשה על התנהלות ערוצי השידור מתחילת המלחמה ולא מבינים היכן לעזאזל הצנזורה או לפחות האחריות המינימלית של הכתבים.

הגדיל לעשות ערוץ 2 שהסיר כנראה כל מגבלה מעצמו. בערב שבת כאשר נפל טיל באיזור חדרה ראיין עודד בן עמי בערוץ 2 את ראש העיר חדרה, והוא אמר להם בפרוש בואו לא נפרט כי הדיבורים עוזרים לחיזבאללה, זה לא הפריע לכתב הערוץ שהיה בדרך לחדרה ודיווח טלפונית שהטיל נפל באיזור תחנת הכוח.

בדיון שנערך בנושא, העלו הכתבים טענה כי אם הם לא יפרסמו אז הערוץ המתחרה יפרסם ואז (חלילה!) הם יפסידו סקופ!!!!!

משיחות עם לוחמים שמגיעים מחופשה עולה כי המחבלים החיזבלונים מודעים לתנועות צה"ל ומעתיקים כוחות שלהם לכפרים שצה"ל מתכוון להכנס אליהם.

הידיעה נובעת מהדיווחים והצילומים המוקדמים בשיטחי הכינוס וההערכות. עיבויי מערך אלו לא מאפשרים לחיילינו להפתיע את החיזבאללה ועולים לנו בחיי אדם.

אחד התנאים הפוגעים בכושר קבלת החלטות היריב במלחמה הוא ערפל הקרב ולצערינו ערוצינו היקרים דואגים לפזר את ערפל הקרב לאוייב ובכך מקלים עליו ומעניקים לו יתרון- שעולה לנו בחיי חיילים .

אני לא יכול לשכוח את התמונות בשידור חי וישיר של חיילי איגוז מתחילים בתנועה רגלית לכיוון מרון א-ראס (החלטה אומללה בפני עצמה-לעלות משטח נחות באור יום לקרב…) כולנו זוכרים את המחיר הכואב- אני בפירוש טוען שתמונות אלו סייעו לחיזבאללה לגבש תמונת מצב ולהגיב בהתאם!!!!

למדנו כי חיזבאללה אינו האוייב המיצרי בששת הימים. זהו אוייב מתוחכם שהכין את עצמו עם מיטב הטכנולוגיה והאמל"ח. יכולת האיסוף המודיעיני שלו ממקורות גלויים טובה מאוד. דיי אם נזכור כי הם מצטטים ומקרינים פרשנים ודיווחים מערוצי הטלוויה שלנו בזמן אמת!!! זאת אומרת שהם עוקבים ולומדים מהרשתות הגלויות באופן מיידי!!!!

אני לא יכול לשכוח את הדיווח הכואב של משה נוסבאום מאיזור ההרג בכפר גילעדי ואיך הוא לא התאפק לומר שהאסון יכול להיות יותר גדול כי יש שם הרבה משאיות תחמושת שלא נפגעו !!!! אני לא יכול לשכוח איך הצטמררתי מוקדם באותו בוקר אומלל כאשר קראתי בידיעות אחרונות ידיעה "תמימה" כי מכללה באצבע הגליל הפכה לבסיס שמשכת אלפי חיילים…..!!!!! (מכללת תל חי קרובה מאוד לאיזור הפגיעה בכפר גלעדי) אני לא פוטר את קציני צה"ל במיל' שמגיעים בחדווה לערוצי הטלוויזיה וכדי להצדיק את הגעתם פולטים מידע מסווג.

תזכרו מה אמר בשעתו החתן של סדאם חוסיין שערק למערב (אח"כ חזר לעירק ונשחט) – …קיבלנו הרבה רעיונות מהטלוויזיה הישראלית איך לפזר חומר כימי ע"י מטוסים… (אני לא רוצה לחזור על אותם רעיונות)

אני לא פוטר את תוכניות הריאלטי עם מג"דים ומח"טים שיושבים עם כתבי הטלויויזיה בשולחן שידור על צירי תנועה שעוברים בהם טנקים ולו רק בהיבט הבטיחותי – בושה וחרפה.

נמאס כבר לדבר איך בימים הראשונים כתבי הטלוויזיה כיוונו את הירי של החיזבאללה כאשר דיווחו וצילמו במדוייק היכן נופלים הטילים …..

יואב לימור ערוץ 1(והוא אחד האחראיים מבין הכתבים) יודע היטב כי הדיווח החי מנהריה גרם לפגיעת טיל בסמוך אליו! התמונה האומללה מעידה כי ההפקרות הטלוויזיונית עולה לנו בחיי אדם.

לנו כאזרחי המדינה יש כח להשפיע!!! מאחר וערוץ 2 הגדיל בחופשיות דיווחיו אני קורא לציבור לצפות בערוצים אחרים!!!! בואו נשדר לטלוויזיה ולשאר ערוצי התקשורת כי אנו דורשים מהם מגבלות ואחריות נא להפיץ לכל החברים!!

הוספת תגובה