פרקינסון זאת לא רק מחלה

מאת בועז ארד | 2 באוגוסט ‏2007

בשנת 1957 פירסם קיריל נורת'קוט פרקינסון (Cyril Northcote Parkinson ) היסטוריון וחוקר מנהל ציבורי בריטי את ספרו ההומוריסטי למחצה שיצא לאור בשנת 1957, "חוק פרקינסון".

באחת מאבחנותיו זיהה כי פקידים ואנשי מנהל ציבורי מתקדמים בסולם הדרגות עד שהם מגיעים לנקודה בה אי התאמתם לתפקיד כה "מושלמת" עד שלא ניתן לקדמם יותר.

 על פי דבריו בסוף חודש יולי הרי שהנשיא החדש שמעון פרס הגיע לשם.

"הוא בדיחה שלא תיאמן" אמר פרס על אחמדיניג'אד בראיון לתחנת רדיו אמריקאית, פרס הוסיף כי "נשיא אירן מציג עצמו כאדם דתי, אך הפצצה הגרעינית גבוהה ונעלה בעיניו מאללה עצמו". מה שמטריד באמירה כזאת שנאמרת לתחנת רדיו אמריקאית היא שהיא עומדת בניגוד לכל אינטרס מדיני ורציונלי של מדינת ישראל.

בניגוד למנהיגי מדינת ישראל שמאבדים את דרכם במבוך הפוסט-מודרניסטי נשיא איראן הולך ומתקדם בתוכניתו לקראת הגמוניה אזורית ופיתוח נשק גרעיני עימו הוא מאיים השכם וערב על קיומה של מדינת ישראל ועל החירות במזה"ת ובמערב – מישהו מבין את הבדיחה כאן?

ב21 באוקטובר 2006 התבטא פרס אחרת, בהיותו המשנה לראש הממשלה הגיב לאמירות אחמדיניג'אד כי לישראל אין סיבה להתקיים באמירה כי יש להתייחס לנשיא איראן אחמדיניג'אד כאל היטלר, ולא להותיר מקום לאי הבנות שכך ישראל רואה אותו. לדבריו יש ליצור קואליציה עולמית נגד איראן ולסגור פערים בינינו לבין שאר מדינות ערב, בדרך שתאפשר גם למדינות ערב להתייצב מול איראן".

נקווה כי מישהו יקיץ את פרס מהחלום התקשורתי המשעשע שלו וימנע ממנו להמשיך לחבל בסיכוי שרידותה של מדינת ישראל.

הוספת תגובה