ד"ר מרדכי קידר בראיון באלג'זירה

מאת "אנכי" תרגום הראיון באדיבות ד"ר קידר | 4 ביוני 2008

kidarat_al_jazira.jpgביום ירושלים התחוללה דרמה לא צפוייה בערוץ 'אל-ג'זירה' המזרחן ד"ר מרדכי קידר, מרצה בכיר באוניברסיטת בר-אילן ומהתורמים המוערכים ל"אנכי" התראיין מבלי להתרפס ולהתנצל. ד"ר קידר הגן על זכותה של ישראל לבנות בכל שטחי ירושלים יהודה ושומרון.

את הראיון קיים השדרן ג'מאל ריאן, בשעת לילה מאוחרת יחסית, המראיין נכנס מהר מאד לעמדת התגוננות כפי שניתן להתרשם מן התמליל המצורף.

בראיון ל"אנכי" הסביר קידר כי מאז היה פרס שר החוץ לקה קו ההסברה הישראלי בהתנצלות ובהתבכיינות. קו זה לא רק שלא הואיל אלא אף חיזק את מתנגדי ישראל. 

 

kidarat_al_jazirabig.jpg

לצפייה בראיון בערבית כאן. ( הראיון עם תרגום לעברית / הראיון עם תרגום לאנגלית  ).

ריאן: מר מרדכי, האם ההחלטה הזו [הבנייה בהר חומה ובפסגת זאב] היא תקיעת מסמרים נוספים בארון הקבורה של המו"מ הפלסטיני ישראלי? [דבריו מובעים באינטונציה של קביעה ולא של שאלה].

קידר: אני, למען האמת, אינני מבין את הדיבורים האלה. האם על ישראל לבקש רשות ממישהו בעולם? זוהי בירתנו מאז 3000 שנה ואנחנו היינו בה כאשר היו אבותיכם שותים יין, קוברים בנות בעודן בחיים ועובדים את אלעוזא ואללאת ואלמנאת [אלילות שהערבים עבדו אותן לפני האסלאם]! אז למה אנחנו בכלל צריכים לדבר על הדבר הזה? זוהי עירנו מאז 3000 שנה ועד לעולמי עולמים…

ריאן: סליחה, אם אתה רוצה לדבר על ההיסטוריה אנחנו נדבר על הקוראן. אינך יכול לבטל את ירושלים מהקוראן! [מנפנף ביד] אני מבקש ממך שתתרחק מהביטויים המעליבים את הערבים והמוסלמים, בבקשה, בוא נישאר בנושא שלנו, בוא נישאר בנושא שלנו במטותא ממך. עכשיו.

קידר: ירושלים לא מוזכרת בקוראן!

ריאן: "ישתבח [אללה] אשר לקח את עבדו.." [תחילת פסוק 1 בסורה 17 שהמשכו: "בלילה מהמסגד הקדוש [[=מכה]] אל המסגד הרחוק יותר [[אלאקצא]] …" נראה שהוא הפסיק באמצע מכיוון שנזכר שגם הפסוק הזה לא מזכיר את ירושלים בשמה, ואלאקצא בזמן הנביא לא היה בה אלא בין מכה וטאא'ף, ראה מאמר קידר בעניין זה בבלוג שלו]

קידר: ירושלים לא מוזכרת בקוראן אפילו פעם אחת!! ואי אפשר לשכתב את הקוראן מעל מסך אלג'זירה.

ריאן: בוא נדבר על הפוליטיקה, בבקשה.

קידר: או קיי.

ריאן: … ההתנחלויות! ההתנחלויות! ההתנחלויות!

קידר: אנחנו מדברים על דירות חדשות בתוך העיר ירושלים.

ריאן: אתה מדבר על כ-1000 יחידות, ויש החלטה להקים עשרת אלפים יחידות, שהוקפאה, ועתה יש הדלפות מתחת השולחן, 1000, 2000, 3000, וירושלים תכלול כך את כל הגדה המערבית, אין זה כך?

קידר: אחי, ישראל אינה סופרת את הדירות שקטר בונה בחצי האי הקטרי, אז מה העניין שלכם בירושלים?!?! ירושלים היא עירנו לנצח נצחים ואין עניין, לא לאלג'זירה ולא לאף אחד, בירושלים. נקודה. העיר שייכת ליהודים בלבד! אין לאף אחד שום עניין בירושלים!!!

ריאן: האם כוונתך לומר שמשמעות דבריך שהמו"מ בין הפלסטינים והישראלים מתבצע על בסיס העובדה המוגמרת אשר אתה מדבר עליו עכשיו, מר מרדכי קידר!

קידר: אחי, אני מזמין אותך לירושלים כדי שתראה במו עיניך איך ירושלים הפכה לעיר פורחת לאחר שהייתה חרבה תחת ידי הערבים עד 67'. אנחנו בנינו את העיר הזאת מחדש והיא עכשיו פתוחה לנוצרים, למוסלמים וליהודים באופן שווה כפי שלא הייתה מעולם תחת שלטון האסלאם, כי האסלאם הרחיק את היהודים מירושלים וגם את הנוצרים בחלק מהתקופות ועתה היא פתוחה לכולם.

ריאן: אני מבקש שתתן לי תשובה: מדוע בכל פעם שיש מו"מ פלסטיני-ישראלי אתם מדברים על ההתנחלות ומקבלים החלטות להוסיף התנחלויות, לנגוס עוד אדמה, לייהד עוד אדמה פלסטינית, וכך אתם מערערים כל אפשרות להקים מדינה פלסטינית בעתיד, האם אין זה כך?

קידר: עד היום, בלי עין הרע,יש כבר שתי מדינות פלסטיניות, מדינה בעזה ומדינה שתקום – אינשאללה – בגדה המערבית. ואם הפלסטינים ימשיכו בהתנהגות הלא רצינית במו"מ תהיה מדינה בחברון, מדינה בראמאללה, מדינה בשכם ומדינה בג'נין.

ריאן: זה על פי המתאר שישראל מדברת עליו, אבל ההחלטות הבינלאומיות מנוגדות לכל מה שאתה אומר, מר מרדכי! ירושלים המזרחית כבושה! כבושה! כבושה! כבושה! כולם מודים בכך!

קידר: הגדה המערבית אינה שייכת לאף מדינה בעולם, כי באזור הזה אין ריבונות לאף מדינה! כמו אנטארקטיקה בדרום. ירדן הייתה כובשת בשטח הזה, אין בגדה שום ריבונות לשום מדינה, בניגוד לגולן ולחצי האי סיני, בניגוד למקומות אחרים [בעולם]. הגדה אין עליה שום ריבונות לשום מדינה בעולם! ולכן אין לאף אחד אפשרות לומר שזה שטח כבוש. מאיזו מדינה נכבש השטח הזה? עד 67' הייתה ירדן כובשת ועכשיו הגדה תחת שלטון ישראל. אזור זה לא שייך לאף מדינה בעולם!!! ולכן מותר לנו להקים עליה את מה שאנחנו רוצים.

הוספת תגובה