ציר הרשע
מאת: רוברט טרז'ינסקי וג'ק ווקלנד | 3 ביוני 2009 פורסם לראשונה בדיוור TIA Daily

הניסוי הגרעיני של צפון קוריאה הופך להיות סיפור חשוב יותר מכפי שנדמה היה בתחילה. ציר הרשע – זה שהשמאל ביטל כהזיה שנוצרה על ידי ג'ורג' בוש – חוזר. והוא חוזר בגדול.

בעקבות הניסוי הגרעיני הלכאורה-מוצלח של צפון קוריאה, הצטרפה דרום קוריאה ליוזמת ההגנה מתפוצת נשק (PSI ) בתקופתו של בוש האב בתחילת שנות התשעים. האומות המשתתפות ביוזמה זאת משתפות פעולה בחיפושים על כלי שיט ותפיסת משלוחים צבאיים אסורים של צפון קוריאה (טילים ונשק השמדה המוני) בעומק הים על ידי החברות ביוזמה.

כשהיא מצוידת בנשק גרעיני פעיל משלה, צפון קוריאה אינה פגיעה באופן חד צדדי למטריה הגרעינית האמריקאית. משוחררת מן האיום הבלתי שוויוני, החליטה צפון קוריאה להגיב נגד השתתפות דרום קוריאה ביוזמת ההגנה על ידי הכרזה כי שביתת הנשק משנת 1953 בטלה. באמצעות ביטול שביתת הנשק הכריזה צפון קוריאה כי תצא למלחמה נגד דרום קוריאה אם אנשיה יעצרו או יעלו על כלי שיט הנושאים ציוד צבאי צפון קוראני.

בפעולה הראשונה שלה כמעצמה גרעינית, הרחיבה צפון קוריאה את המטרייה הגרעינית שלה לכיסוי משלוחי נשק לאיראן. מלחמה עם איראן עשויה להפוך גם למלחמה עם צפון קוריאה. למעשה, ברית בין שתי המדינות הבריוניות – ברית שכללה זה מכבר פיתוח משותף של טילים ונשק גרעיני – עשויה כעת להפוך לברית צבאית מלאה.

יתכן ואיראן רכשה פצצות היתוך מצפון קוריאה, וצפון קוריאה מרחיבה את המטריה הגרעינית על מנת להגן על המשלוח של פצצות אלו לאיראן בטרם הן עוזבות את הנמל.
כך ניתן להתווכח על השאלה אם ישראל תתקוף, או לא תתקוף את איראן. השאלה של הפצצה האיראנית הפכה כעת לנושא של ציי הים וחילות האוויר בעלי מערכת התדלוק העולמית: מה שאין לישראל. כעת נראה כי הנושא נתון בידיהן של ארה"ב ודרום קוריאה ממש כפי שהוא בידי ישראל. והנשיא האנטי-אמריקאי שמאלני שלנו אינו משתף פעולה עם ישראל בתאים החלטותינו האיסטרטגיות.
באשר לשבוע שעבר, ייתכן ואנו כבר ניצבים בפני איראן גרעינית – איראן שהפכה למעצמה גרעינית באמצעות בריתה עם צפון קוריאה, עוד בטרם נשלחה הפצצה המתפקדת הראשונה.

ויקטור דיוויס האנסן מציג ספקולציה מאד ריאליסטית – ומאד פסימית – לגבי דרך הפעולה בה תבחר איראן לאחר שתחזיק בפצצה:

"איראן מבקשת לשבור את כוח הרצון של ישראל – לא בהכרח על ידי מכה גרעינית. במקום זאת, היא מזהה כי איומים תקופתיים מצד התיאוקרטיה גרעינית, יצלחו דיים. מן הרגע בו היא תצטייד בפצצה, איראן צפוייה להגביר את תדירות של הכחשת השואה המוכרת שלה. ובין השגעונות המפורסמים היטב שלה, נשיא איראני מסוגו של מחמוד אחמדיניג'אד יאיים מעת לעת למחוק את ישראל מן המפה – או יבטיח גיהינום אם ישראל תגיב נגד החמאס או החזבאללה. התוצאה תהיה שמצית מיהודי העולם ישמעו שני מסרים באופן מתמיד – לא הייתה שואה, אולם עשויה להיות בקרוב.
הדבר יהיה שקול לכך שהציבור האמריקאי יחווה מחדש את אוקטובר 1962 ואיום הטילים מקובה – מידי יום".

על ידי הפעלת משבר טילים קובני מידי יום במשך השנה, במשך שנים רבות, מתכוונת איראן ליטול את ההנאה מן החיים בישראל, איראן מקווה כי חלק ניכר מן היהודים בישראל יהגרו, ויהפכו את ישראל למדינה בעלת רוב ערבי. האיראנים מאמינים בכוח של האיסלם ובכוחו של הרוב האיסלמי. זה הוא הבסיס המוסרי והפוליטי של המהפכה השיעית-איסלמית.
מה יכולה ישראל לעשות ללא הגנה אמריקאית, או אפילו שיתוף פעולה אמריקאי? לישראל אין ברירה אלא לתקוף, ובתקיפה זאת לחשוף את הבלוף של צפון קוריאה נגד דרום קוריאה וארה"ב. אולם בהתחשב במחויבות של ממשל אובמה לפאסיביות והתרפסות, קשה לדמיין כיצד יצמח משהו חיובי מן הדברים שעומדים לקרות.

הוספת תגובה