יהודה דרורי

 

התרגיל השטני של ארדואן נחשף

 

ראש ממשלת טורקיה הוא כיום כמעט דיקטטור בארצו. הוא מסוכסך עם ארה"ב בקשר למבצע בעירק בכלל, ובכורדיסטן בפרט (והוא ממש רותח בגלל הכרזת הקונגרס בארה"ב על השואה הארמנית ואשמת טורקיה), הוא רואה בקינאה ברורה כיצד "נציגת ארה"ב באזור" – מדינת ישראל, הופכת למעצמה כלכלית, ביחוד לאחר מציאת שדות הגז. מובארק אמנם חולה אבל מתעצם צבאית ועם קשרים טובים בארה"ב ובאירופה, ונראה שארדואן הוא שליט כל-כך גרוע, כך שהשוק האירופי והקהיליה האירופית דוחים אותו שוב ושוב. 

 

ארדואן הוא גם איסלמי אדוק, וככזה הוא מדרדר בכוונה את טורקיה לעבר היותה מדינה דתית (ולכן גם כורת ברית עם הקיצונים שבאיסלם). על-פי החוקה הטורקית נקבע שעל הצבא לתפוס את השלטון אם המדינה תדרדר לכוון היותה נשלטת על-ידי הדת, ולדאוג להקמת ממשלה חילונית – וזה מה שהכי מפחיד את ארדואן!!

 

אמנם הוא כבר החל במסע מעצרים וטיהורים מונעים בקרב הקצונה הבכירה בתורכיה, אבל זה לא מספיק, הוא עדיין פוחד מהמהפכה הצבאית ולכן הוא מנסה לסבך את הצבא שלו בעימות עם ישראל כדי להחלישו.

 

לאחרונה ארדואן מאיים על מדינת ישראל בגלוי. הוא מכריז שיסיר בכוח את המצור על עזה. יש לו צי ויש לו בסיס אווירי בצפון בקפריסין (והוא יוכל לקבל בסיס בסוריה, אם רק יבקש), והוא גם מאמין שצה"ל לא יתקפל, ויצא להילחם בו! הוא גם מאמין שצה"ל מסוגל בהחלט להביס את הצי שלו וגם את יחידות חיל האוויר התורכי שיוכנסו לקרבות… אבל, דבר זה כמובן  יחליש את המערכת הצבאית הטורקית המאיימת על שלטונו, ובכך תיעצר סכנת המהפכה הצבאית נגדו כפי שקובעת החוקה בארצו!

 

במקביל יש לו תוכנית פנטזיונרית יותר שמתבטאת בתיאומים שהוא עושה כיום עם איראן ועם סוריה וחיזבאללה (ועם החמאס בעזה), כדי לנסות וליצור מתקפה צבאית עלינו משלושה כיוונים – אם ננסה לעצור את הניסיון הכוחני שלו לשבור את המצור על עזה.

 

ואז… במידה והעולם יפסיק את הקרבות כאשר אנחנו פגועים יותר מהאוייב, הוא יצא כמנצח גדול, כאתא-טורק החדש האיסלמי, מגן הדת – ואז שלטונו ימשך!

 

מצד שני, אם יובס (ואז לבטח יסולק מהשלטון), הרי תמיד יוכל לתרץ זאת בטירפוד על-ידי העולם הנוצרי וראשי הצבא ב"ניסיונו הנאצל ללחום בכופרים".

 

על המנהיגות שלנו להיזהר מהנבל ולהתכונן למזימותיו!

 

יהודה דרורי השתלם לתואר שלישי במדעים אסטרטגיים בארה"ב ושירת בארץ בתפקידים בכירים במערכות הכלכלה, הביטחון והממשל

 

הוספת תגובה