ראיון עם ריצ'ארד ברנסון

שירות אנכי מועידת "בזק אקספו" 2011 | 14 בדצמבר 2011

לפניכם הקלטת וידאו שערכתי מהופעתו של ריצ'ארד ברנסון בועידת "בזק אקספו" שנערכה ביום רביעי 14 בדצמבר 2011. ברנסון הוא אחד היזמים הגדולים של העשורים האחרונים ומלבד העסקים ה"רגילים" שלו שכיסו את עולם המוסיקה, התקשורת, התעופה, המשקאות ועוד רבים אחרים הוא גם מציין את המשך דרכם של גיבורים מסוגו של אמונדסן הפורצים את המעטפת במיזם תיירות החלל העתידני שלו של וירג'ין גלאקטיק. על המיזם הזה כתבתי במאמרי "אל הכוכבים!" – כאן. .

במסגרת הראיון ביקשה אילנה דיין, המראיינת, לחדד את הפער הדימיוני בין מוסר לעסקים. הפער הזה מתבסס על הנחת היסוד כי המוסר יסודו בהקרבה עצמית וכי כל מעשה המוביל לרווח הינו בהכרח מנוגד למוסר. זהו כשל מחשבתי המתקיים במחשבתם של אינטלקטואלים מנותקים מן המציאות ואנשי תקשורת מובילים בישראל ובעולם,. זה הוא גם הפער בין המעשי והרציונלי לבין מה שנתפס כמוסרי ונעלה, אך בלתי מעשי ונידון לאבדון "הירואי" שהפך את סקוט לגיבור הטראגי בעוד ההיסטוריה שוכחת את אמונדסן, הגיבור אכן שינה את העולם לטובה.

ראיון זה מוגש כשירות למנויי אנכי, עם טרם ביצעת / חידשת את המנוי הנך מוזמן לעשות זאת כאן ולתמוך בקידום החופש הכלכלי והאישי.

 

הוספת תגובה