מחווה מטרידה

אנכי | 3 באפריל 2009

obamabig.gifהאתר "ההוגה האמריקאי" הציג את הסיפור הזה שהתקשורת האמריקאית והעולמית מתעלמת ממנו. בפגישתם במסגרת ועידת ה-G-20 העניק אובמה למלך הסעודי מחווה שלא נראתה עד היום מנשיא האומה החופשית הגדולה בעולם כלפי שליט ערבי המכיר בסחר עבדים ותומך בג'יהאד. אובמה ניגש למלך הסעודי והשתחווה בפניו. מחווה שאינה משתמעת לשתי פנים אצל הנתינים החיים במשטרי העריצות.

בעוד התקשורת הממוסדת עוסקת בהנחת היד של מישל אובמה על כתפה של המלכה שתיקה רועמת משתררת סביב המסרים הגופניים של אובמה העומדים בניגוד גמור לכללי הטקס והנימוס האמריקאיים. "ההוגה האמריקאי" שואל שאלה היפוטטית "כיצד היה אברהם לינקולן נוהג במצב דומה?" האם היה אומר "באשר למלך עבדאללה בן סעוד, אני, אדם שחור וחופשי, משתחווה מטה לך במחווה העתיקה של התמסרות העבדים —"… מיותר לציין כי המלך הסעודי לא השיב במחווה דומה ולא השתחווה בפני אובמה.

  Obama bows down to Saudi King

אגב, באותו היום דיווח "אסיה ניוז" על כך שמשטרת המוסר הסעודית עצרה שני שחקנים פופולריים שהופיעו יחד בשל היותם גבר ואשה.

בספר כללי הנימוסין המקובל בארה"ב Miss Manners נכתב על פרוטוקול הפגישה עם מלכים: "אמריקאים אינם קדים בפני מונרכים זרים משום שמחווה זאת מסמלת את כוחו של המונרך על נתיניו".

התבזות נוספת תועדה כאשר החניף אובמה לגזען המשמש בתפקיד נשיא ברזיל, דה סילבה, אשר צוטט לאחרונה כתולה את האשמה למשבר הכלכלי העולמי ב"אנשים לבנים עם עיניים כחולות". אובמה צולם כאומר לו כי הוא המנהיג האהוב ביותר… (כאן ביוטיוב)

המכנה המשותף בין המחוות המבזות לדיקטטורים של העולם לבין הזלזול בבני הברית של ארה"ב  אותו מפגין אובמה מאז כניסתו לתפקידו בא לידי ביטוי במכנה משותף עקרוני – ההתנגדות לערכי החירות והחופש.

כאשר התנצל אובמה במהלך הועידה בפני צעירים בצרפת עבור היהירות האמריקאית הוא ביטא את הבושה אותה הוא חש כנושא דגל החירות. הרי אך לפני  61 שנה חתם הנשיא טרומן על תוכנית מרשל לבנייה מחדש של אירופה לאחר הצלתה מידי הנאצים במחיר כבד, מחיר ששולם על ידי ארה"ב. כל הפגנת גאווה אמריקאית, נרכשה בזכות ולא בחסד. ההגנה על החירות אינה בושה ומדיניות "ברכת הקורבן" של אובמה לא תסייע לקידום החירות בעולם.

לצפייה בסרטון ביוטיוב – כאן.

 

הוספת תגובה