ערב לכבוד הספר "ללמוד מהחיים" – על הנכבה של מלחמת התודעה

שירות אנכי | 12 במאי2011

יוסף דוריאל וספרו"אני יכול להבין את המחאה של משפחת שליט שקילקלה את חגיגת העצמאות…" אומר דוריאל, "אנו אמורים ביום הזה לחגוג את עצמאותנו וריבונותנו אך איך ניתן לחגוג כאשר הפקרנו ריבונות זאת…"

ביום חמישי האחרון נערך ערב לכבוד הוצאת ספרו של יוסף דוריאל, אותו סיקרנו באנכי בדצמבר השנה, "ללמוד מהחיים". את הערב הנחה מר יוסי אחימאיר במכון זבוטיסקי ונשאו דברים, בין השאר, שני דוברים בולטים: ד"ר דוד צנגן, ויוסף דוריאל עצמו. צנגן היה רופא החטיבה שנלחמה בג'נין במסגרת מבצע "חומת מגן" וליווה את נציגי התקשורת והאו"ם בסיורים הראשונים שנערכו בג'נין במהלך המבצע כאשר למול עיניו הלכה ונרקמה עלילת הדם של "הטבח בג'נין". יוסף דוריאל עסק בחשיפת הפרטים שמאחורי עלילת הדם של פרשת "אל דורה".

הקו המקשר הוא כי בשני המקרים מדינת ישראל מוצאת את עצמה מובסת בשדה הקרב המוסרי, התעמולתי והתקשורתי לאחר שניצחה בקרב שאמור היה להוביל לחיסולה הפיסי.

את ההרצאות ריכזנו במחלקת הוידאו של קבוצת ידידי אנכי בפייסבוק והנכם מוזמנים להירשם לקבוצה ולצפות בהרצאות במלואן. לפניכם הפתיח של הערב ודבריו של יוסי אחימאיר ובהמשך קטעים מהרצאות אינג' דוריאל וד"ר צנגן.

בהמשך: הרצאות יוסף דוריאל והרצאת ד"ר צנגן על "הטבח" שלא היה בג'נין.     

 

 

לפניכם שני חלקים של נאום דוריאל, לצפייה בקטע האחרון גילשו לדף הידידים בפייסבוק. נאומו של ד"ר צנגן יועלה לכאן בקרוב.

 

הרצאת אינג' יוסף דוריאל (חלק א' ו-ב')

 

 חלק ב'

 

הרצאת ד"ר דוד צנגן, רופא חטיבתי במבצע "חומת מגן"

 (חלק א)

 

 

 

הוספת תגובה