הרצאות פתיחת השנה

בתאריכים 11 ו-13 בינואר יעניק ד"ר ירון ברוק, מנהל מכון איין ראנד בארה"ב שתי הרצאות פתוחות לקהל בישראל. אנו מתכבדים להזמינך להרצאות אלו אשר יבססו את ההגנה המוסרית למען החופש הכלכלי והביטחון של ישראל.

הרצאה I

11 בינואר 2010 (18:00-21:00 ) – בית הסגל ע"ש מאירסדורף, קמפוס הר הצופים, האוניברסיטה העברית ירושלים

Capitalism Without Guilt:The Moral Case for Freedom

כמעט כל אחד כיום רואה את המשבר הפיננסי של שנת 2008 ככשל של השוק החופשי. ההרצאה הנערכת בחסות מכון ירושלים לחקר שווקים תציג את ההפרכה לדעה נפוצה זאת.

ד"ר ברוק יטען כי למעשה היו אלו השווקים הלא-חופשיים אשר כשלו. לא היה זה הקפיטליזםאשר החזיק את שערי הריבית מתחת לשיעור האינפלציה, כשהוא מנפח את היקף ההלוואות הענקי של בועת המשכנתאות. לא היה זה הקפיטליזםשנתן לנו את 'פרדי מק' ו'פאני מיי', אשר קידמו הלוואות בתת-ריבית ותידלקו את הבועה. לא היה זה הקפיטליזםשנתן לנו את ביטוח ההפקדות ואת דוקטורינת ה"גדולים מכדי ליפול", שעודדו מהלכים עיסקיים מסוכנים. צעדים אנטי-קפיטליסטים אלו ורבים נוספים, מסביר ד"ר ברוק, סללו את הדרך למשבר הפיננסי. התרופה היחידה, היא לשחרר את השווקים לחופשי. על מנת לעשות זאת יש להבין ולקבל את השיטה המוסרית של הקפיטליזם ולהגן עליה ללא אשמה.

לפרטים נוספים והרשמה פנו לדף ההרצאה בפייסבוק או במייל.

הרצאה II

Washington vs. Jerusalem: How American Foreign Policy is Hurting Israel

13 בינואר 2010 (18:00-20:00 ) – בבניין גילמן (מדעי הרוח), חדר 326, אוניברסיטת תל אביב.

בצילה של השאיפה האיראנית להתעצמות גרעינית וחסותה הנפיצה לטרור, ניצבת ישראל בבידוד גדול מבעבר. הממשל של אובמה ממשיך לחפש "הידברות" עם איראן ומכופף את ישראל למתן ויתורים שישרתו את הפלשתינאים. ברק אובמה יצא מגידרו על מנת להחניף ולזכות באהדת העולם הערבי-מוסלמי. בעבר נתפשה וושינגטון כבת הברית הנאמנה של ישראל – – אך,נראה, כי פני הדברים השתנו. מה הן ההשלכות של האורינטציה החדשה של מדיניות וושינגטון במזרח-התיכון? אילו הנחות יסוד מונחות בבסיס גישת הנשיא אובמה? כיצד הן משתלבות עם מדיניות הפנים שלו? כיצד נראה יחס הממשל לישראל ביחס ליחסו של ממשל בוש? מה המדיניות הנכונה ביחס לישראל מנקודת ראות האינטרס הלאומי האמריקאי? אלו חלק מן הנושאים הדחופים בהם תעסוק הרצאת ד"ר ברוק, שיענה גם לשאלות בחלק השני של האירוע.

לפרטים נוספים והרשמה פנו לדף ההרצאה בפייסבוק או במייל.

הוספת תגובה