רוצים להלחם באיראן? קודם תלמדו איך
מאת: יוסף דוריאל | 9 בנובמבר 2011

מזמן לא שמענו אוסף כזה של דברי הבל, כמו בוויכוח על בעד ונגד מלחמה באיראן, כשהמומחים כביכול כבר יודעים כמה מטוסים יצאו למשימה וכמה מהם לא יחזרו ממנה.

מאז מלחמת ששת הימים מפגינים קברניטי ישראל את בורותם בתכנון מערכתי של מלחמה, וכך נחלנו מפלה אחר מפלה מאז אסון יום הכיפורים ועד ל"עופרת יצוקה". כל מה שטענתי במשך עשרות שנים למען תיקון פגם נוראי זה נפל על אוזניים ערלות. שוב ושוב מצטיירת אצלם המלחמה כמחזה של תנועה ואש, תוך התעלמות מהצורך לנהל אותה בשבעה מישורים מקבילים – דבר שהערבים "הפרימיטיביים" תפסו כבר מזמן, ובהשקעה קטנה מאוד קצרו הצלחה אדירה בדה-לגיטימציה של ישראל, המתחילה לסכן את המשך קיום המדינה.

"הקם להורגך – השקם להורגו." ציווי זה ודאי נכון כלפי איראן, המאיימת בגלוי להשמיד את מדינת היהודים, ומתחמשת לשם כך, בשחצנות, בנשק השמדה המונית. החשיבה הפרימיטיבית איך להקדים מכה לסיכול סכנה זו מובילה לתסריטים של עשרות מטוסים היוצאים לתקוף את מרכזי ייצור הנשק המסוכן, שגם אם יצליחו – רק ידחו את השלמת החימוש הגרעיני של איראן. כך אולי נוציא את הערמונים מהאש עבור המדינות המאויימות שמסביב, שלא נוקטות אצבע להגנתן מהשתלטות האימפריאליזם האסלמו-נאצי של איראן עליהן ועל אוצרות הנפט שבאדמתן. וזה, כמובן, כבר מהווה סכנה לכל העולם, שמנהיגיו לא מעיזים לפעול ברצינות לסיכולה. במצב הקיים, נשארנו לבד להילחם עבור כולם. השאלה היא רק איך?

כשאוסאמה בין-לאדן החליט לפוצץ את מגדלי התאומים בניו-יורק ב-1993, הוא גילה ידע מקצועי בחבלה: הוא מצא במרתף החנייה את העמוד הבודד שעם פיצוצו ייפול המגדל הצידה, על זה שלידו, וכך ייהרסו שניהם "במכה אחת". התרגיל לא הצליח כי ליד העמוד שבחר חנתה מכונית שלא איפשרה למשאית הנפץ להתקרב אליו. העמוד שעם הפלתו באיראן תיפול התוכנית התוקפנית של הכנופיה השלטת שם מו?כר היום לכולם. קוראים לו אחמדינג'ד. אז לפני שאנו מסתכנים באובדן 20 מטוסים בהפצצות על אירן, אולי כדאי לקחת מחצית ממחיר מטוסים אלה – ללא סיכון הטייסים – ולבנות תוכנית לחיסול עמוד התווך של הסכנה האיראנית. וזה לא צריך להתחיל מניסיון לחיסול הפיזי של אחמדינג'ד. קודם יש לחסל אותו בדעת הקהל בעולם ולשם כך הוא כבר סיפק מספיק תחמושת: ההסתה הגלויה שלו לרצח עם היא פשע בינלאומי, עליו הוא חייב לעמוד למשפט, ואפשר לארגן מסע תעמולה מקצועי לבידודו לא רק בעולם החופשי אלא גם בקרב עמו. הגיע הזמן שבמקום הכרזות והכריזות השקריות על "ישראל = אפרטהייד" תוצג בכל מקום אפשרי האמת, שהיא – "אחמדינג'ד מסית לג'נוסייד." וכפי שהוציאו צווי מעצר לציפי לבני, יש לדרוש צווי מעצר נגדו, בכל מקום בו הוא אמור לנחות.

את זה צריך לעשות באמצעות מינהלה מיוחדת, שתוקם ותופעל בסודיות מוחלטת, בעזרת בעלי המקצוע הטובים ביותר שאפשר לגייס למטרה זו (שרק לא יחפשו אותם במסדרונות משרד החוץ). כעת, עם פרסום הדו"ח החמור של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מערכה זו צריכה לכלול גם תעמולה משכנעת שתפתח את עיניהם של מנהיגי ערב לראות את האוייב האמיתי שלהם, וגם סיוע ממשי לכוחות המתנגדים לכנופיה הפשיסטית בתוך אירן.

וכך, מבלי לבטל את ההפחדה מיכולתנו להפציץ את איראן, נמצא גם שותפים עתירי אמצעים למסע חיסול המהדורה האסלאמית של היטלר שקמה לתחייה במזרח התיכון. טעות גדולה עושים אלה הפועלים (בעיקר בתקשורת) לביטול הפחדה זו, כי במזרח התיכון ההפחדה היא שיטת השכנוע הריאלית. לכן, גם למניעת השימוש באדמת לבנון לשילוח טילים איראניים לישראל חייבים לפרסם כבר כיום אזהרה תקיפה – שביום בו תיפ?תח מתקפת טילים כזו – מדינת לבנון תפסיק להתקיים! באותה מידה, אין שום פסול בפרסום אולטימאטום דומה לשליטי עזה, עם איום מותאם למצב שם, שיהיה משכנע יותר מגיחת הפצצה על בית ריק, ועל זה כבר כתבתי בעבר.

הכותב הוא מחברו של הספר "ללמוד מהחיים", בו מוצגת, בין היתר, אסטרטגיה אלטרנטיבית לזו שכשלה עד היום בהשגת ביטחון לישראל.

הוספת תגובה