ואצלב קלאוס נגד החממיסטים

מאת: יעקב ר. | פורסם במקור בבלוג הירוק 21 באוקטובר 2008

ואצלב קלאוס

ואצלב קלאוס, נשיא צ'כיה, נשא נאום בפורטלנד אורגון, ספטמבר 2008, בו התריע נגד הסכנה של הפגיעה החמורה בחופש ובצורת החיים שלנו מצד ארגונים ירוקים המפחידים אותנו שלא לצורך בנושא התחממות כדור הארץ ודוחפים לפתרונות קיצוניים ומזיקים. הנה קטעים:

"אנשים רציונאליים מבינים שההתחממות שאנו עדים לה היא בהחלט בתוך הטווח שנראה כשינוי טבעי שהתרחש לאורך עשרת אלפים השנים האחרונות. עלינו לחזור ולציין זאת בקול רם…

בביקורי הרבים בארה"ב ב 19 השנים האחרונות נשאתי נאומים רבים אבל כולם היו סביב נושא אחד: על החופש ומה שמסכן אותו….

ההתפתחויות האחרונות באיחוד האירופי הן מאד בעייתיות, אנו רואים ומרגישים פחות חופש, פחות דמוקרטיה, פחות ריבונות, יותר רגולציה, יותר התערבות ממשלתית מאשר ציפינו כאשר נפלו המשטרים הקומוניסטיים….

ואם זה לא הספיק – בשנים האחרונות אנו עדים למתקפת רבתי נגד החופש והליברליזם מצד אידאולוגית הסביבתית, ובייחוד בקטע ההתחממות הגלובאלית…

המטרות המוצהרות של פעילי ההתחממות הגלובאלית הן מפחידות. הם שואפים לשנות אותנו, לשנות את כל האנושות, את ההתנהגות האנושית, את המבנה והפעולה של החברה, את כל מערכת הערכים והמוסדות שנבנו לאורך מאות שנים. הכוונות האלה מסוכנות, והתוצאות מרחיקות לכת. אנשים אלה רוצים להגביל את החופשים שלנו, עלינו לאמור: לא!

אחרי לימוד הנושא אני משוכנע שהפאניקה של ההתחממות הגלובאלית אין לה יסוד מוצק, והיא מתעלמת מהניסיון של העבר. אני יודע שמקדמי הרעיון הזה שמו כל המכשולים האפשריים בפני ניסיון ליבון רציונאלי של הבעיה, ומה שעומד ביסוד טענותיהם אינו המדע. אדרבא, זהו שימוש לרעה במושג המדע, על ידי אידיאולוגיה אנטי ליברלית, אוטוריטארית, מסכנת את החופש והשגשוג, האידיאולוגיה של הסביבתיות….

אני מתוסכל מהעובדה שלמרות שאישים רבים, כולל פוליטיקאים מובילים, המבטאים באופן פרטי דעות דומות לשלי, מעדיפים למלא פיהם מים ולשתוק או אף לתת מס שפתיים לחממיסם בפומבי. אנו נחשפים לתעמולה חד צדדית של ההיפוטזה של גזי חממה, אבל אנו לא נחשפים לנימוקי נגד רציניים, לא בתחום המדע, ולא בתחום החברה….

עם גידול ההכנסות והעושר בעתיד, אנשים ידרשו סביבה יותר נקייה, ניקיון הסביבה הוא מצרך מותרות. אין צורך להקטין את הצריכה היום (ולהגביר את העוני, בכפייה) – האנשים העשירים יותר, בעתיד, יטפלו טוב יותר בשמירה על הסביבה. צמיחה כלכלית וגידול בעושר אינם מובילים לפגיעה בסביבה, אלא להיפך, לשמירה יותר טובה עליה…

ה"ירוקים" מגזימים, באופן מתמיד ושיטתי, בהצגת התוצאות השליליות של הקדמה האנושית, ומתעלמים מהתוצאות החיוביות…

התנועה החממיסתית יצרה קבוצות של אינטרסנטים, המקדמים את הרעיון מתוך אינטרס חומרי אישי, המושג בעזרת לחץ פוליטי.

הויכוח הכלל עולמי הנוכחי אינו על הסביבה, הוא על החופש, ועל השגשוג ותנאי המחייה המשופרים של מיליארדים של בני אדם…."

נאום חשוב, קראו אותו במלואו (באנגלית).

אסנר מתייצב לימינו של ואצלב

אסנר, ראש ממשלת ספרד לשעבר תומך בואצלב קלאוס, נשיא צ'כיה: באירוע לרגל השקת ספרו החדש של נשיא צ'כיה וצלב קלאוס בתרגום לספרדית, מתח אסנר ביקורת על התנועה הסביבתית, שמאמצת את ההסברים סביב שינויי האקלים באדיקות של אמונה דתית, וגם דורשת מיליארדי אירו בתקופת משבר כלכלי.
בספרו "כוכב כחול באזיקים ירוקים", קורא הנשיא הצ'כי תיגר על התיאוריות המקובלות אודות מקור שינויי האקלים. אסנר, שהיה ראש ממשלת ספרד מטעם המפלגה השמרנית עד 2004, התייצב בנחישות מאחוריו.
"בתקופה זו של התקררות בשווקים הפיננסיים הבינלאומיים… נביאי אחרית הימים של האקלים דורשים מאות מיליארדי אירו כדי להילחם בהתחממות כדור הארץ. הם רוצים להעלות על המוקד כל אדם, כמו וצלב קלאוס, שמעלה תהיות באשר לדת החדשה שלהם. הספק הקטן ביותר באשר לתרומת בני האדם לשינוי האקלים גורר נידוי מיידי", אמר אסנר.


הוספת תגובה