סדרת ראיונות בנושא מלחמה ואיסלם עם דניאל פיפס

מאת: המערכת | 4 ביוני 2008

בסדרת ראיונות תחת הכותרת "Uncommon Knowledge" המופיעה ב"National Review Online", מראיין פיטר רובינסון ממכון הובר את ד"ר דניאל פיפס. סדרת הראיונות הכוללת 5 פרקים נקראת "מלחמה ואיסלם עם דניאל פיפס". חמשת הפרקים יופיעו בכל יום במהלך השבוע כאשר הנושאים הנידונים יכללו: איסלם רדיקלי, הסכסון הערבי-ישראלי, עירק, אירן ונושאים נוספים.

הסדרה הופקה על ידי מכון הובר בו מתארח ד"ר פיפס כעמית מבקר.

.

דניאל פיפס במכון הובר

 

פרק 1 מתוך 5:האסלם דת של שלום?

האם האסלם הינו דת של שלום? דניאל פיפס, מהמובילים בחוקרי האיסלם, אומר כן ולא. אם האיסלם יגבר, ויהפוך לדת השלטת בעולם, התשובה היא כן; אך היות ותידרש מלחמה על מנת שהאיסלם ישתלט, לעת עתה התשובה היא לא. אולם בכדי להתחיל ולהבין את האיסלם, אומר פיפס יש לראותו בכמה אופנים: מסורתי, רדיקלי ומודרני. כאשר האחרון רק מתחיל להתהוות כעת. לצפייה הקישו כאן.

בפרק 2 מתוך 5: האם ישראל הינה "שגיאה אצילית"?

האם ישראל הינה "שגיאה אצילית"? יש כאלו בזרם המרכזי של התקשורת המנסים להפיץ רעיון זה, בהדגישם כי ישראל, האומה בת ה- 60 כעת, נוסדה על בסיס טעות מלכתחילה. דניאל פיפס מתנגד בתקיפות לגישה זאת. הוא טוען כי ישראל הינה הצלחה עצומה בכל קנה מידה ותחום, מכלכלתה וחירותה ועד השיגיה המדעיים ויחודיותה התרבותית. "הבעייה שיש לישראל", אומר פיפס, "היא ששכניה אינם מקבלים אותה.לצפייה הקישו כאן.

 

הוספת תגובה