מפירות ההתנתקות – החמאס מתמזג עם מרחבי האיסלם הטוטליטרי

מאת בועז ארד | 23 בינואר 2008

החמאס הוא הכוח הפוליטי היחיד שהניע מהלכים של שינויים גאוגרפים בתקופה האחרונה, בתחילה השתלט על עזה ועכשיו הוא פורץ למרחבי האיסלם הטוטליטרי ומפלס את דרכו מהלך שמתבצע בחסות החידלון הישראלי, המימון הסעודי, התמיכה האיראנית והעומק האיסטרטגי של מצרים.

ההתרחשויות הפוליטיות צופנות בחובן שינויים משמעותיים ואיומים – המהלך של פריצת גדרות עזה לכיוון רפיח המצרית הוא אחד האירועים שטרם עיכלנו את השלכותיהם המתהוות. ד"ר גיא בכור כתב באתרו: "כאשר עשרות אלפי פלסטינים מעזה פרצו את המעברים בין עזה למצרים – נפל דבר בתולדות האיזור שלנו והסכסוך בכלל. מה שהיה צריך לקרות לפני כשנתיים, מתרחש היום: עזה חברה למצרים ולסיני, וכללי המשחק השתנו בבת אחת, למבוכת הרבה גורמים". במהלך המשבר האחרון הטיב ד"רבכור לבטא את אופי ההתנהלות הישראלית בעיבוד הכישרוני והאקטואלי שכתב לפרק המזרח תיכוני של הסידרה האנגלית המעולה "כן אדוני ראש הממשלה".

אך למול אירועים אלו שיש בהם הבטים חיוביים עומדת מדינת ישראל עם הנהגתו ההססנית והמסוכנת של אולמרט (למרות שיטען בשבוע הקרוב כי הסיק את כל המסקנות מהמלחמה האחרונה), החוזר על אותה שיטה של זיגזוגי מדיניות של חצאי מהלכים שהשלכותיהם לא נשקלו מראש. חלל המדיניות של ישראל מנוצל על ידי הגורמים העויינים שבין ערביי ישראל התוקעים את עקביהם בקרקע הביצה הפוליטית ומושכים בחבל הבג"ץ ככל יכולתם על מנת לאלץ את מדינת ישראל להמשיך ולהיות המשענת הכלכלית והלוגיסטית של עזה ולתמוך במשטרו הטרוריסטי של החמאס. המהלך האיסטרטגי של החמאס, אם יצליח, יהפוך אותו למנהיגות שהולכת ומתחזקת בין ערביי ישראל. הניתוח של ג'ק ווקלנד מTIA "הצד האפל של ההתנתקות" המנתח את המצב פתוח למנויים כאן.

מנגד משולה מצרים לחולה אנוש שבמקום תרופה קיבל זריקת חיזוק של חידקי "כלבת טרוריסטית", יש בכך מעט שמחה לאיד בישראל שנאלצה לספוג את גידופי מצריים שהתענגה על מצבה העגום של ישראל מול הטרור החאמאסי ואיפשרה לחזק את החמס מול ישראל, אולם הסכנה המתהווה כעת היא שזריקה זאת תהיה גם זריקת המוות שתהפוך את המדינה הערבית המאוכלסת ביותר בעולם לגן עדן טרוריסטי ענק שלעומתו יראו שנות שלטון הטרור הפלסטיני בירדן של חוסין בשנות השבעים או איום השתלטות החיזבאלה על לבנון והחמאס על הגדה כמשחק ילדים.

בנתיים הולך ומתהווה מבנה חדש בו ישראל אחראית לתמיכה הלוגיסטית של החמאס בזכות אירגוני "זכויות" ובג"צ המחייבים את המשך אספקת המשאבים והדלקים מטעמים "הומניטריים", ערב הסעודית לתמיכה פיננסית בלימודי האיסלם הראדיקלי, אירן לאספקת נשק אמצעי חבלה וידע מקצועי צבאי ומצריים את העומק האיסטרטגי ומליוני תומכים פוטנציאליים מבין האחים המוסלמים.

הוספת תגובה