ערכי המשפחה והתחממות גלובלית

מאת: בועז ארד | 8 בדצמבר 2007

צירוף קואלציוני חדש נולד שלא כדרך הטבע עם פרסומה של עבודת מחקר של שני "חוקרים" מאוניברסיטת מישיגן, יוניס יו וג'ינגהו ליו, ( Eunice Yu and Jianguo Liu) אשר דיווחו בתחילת דצמבר בבטאון האקדמיה הלאומית למדעים כי גירושים גורמים להקמת יותר בתי משפחה שמייצרים יותר פסולת מוצקים ונוזלים, ובכלל זאת יותר גזי חממה.

ראוי לציין כי ההישג הפוליטי העולה מחבירת שני ה"חוקרים" לפול ארליך שהדריך את המחקר עולה על כל הישג אחר בו: פול ארליך, חזה בשנת 1967 כי העולם יגיע לסוף יכולת ייצור המזון בשנות השבעים והשמונים ומאות מליונים ינגפו ברעב ופתח בקריירה של נבואות קץ הימים, אולי משהו מכישרון יחסי הציבור שלו יעניק גם להם את הדחיפה לקריירה אקדמאית עתירת כיבודים.

פול ארליך, המייצג את הניתוק בין האקדמיה למציאות ראוי לטיפול יסודי יותר מאשר בכתבה קצרה. ארליך החל קריירה אקדמאית מדהימה בשנת 1968, מדהימה משום שנבואות קץ הימים שלו מתבדות אחת אחרי השניה תוך כדי שצומח המוניטין האקדמאי שלו.

בשנת 1968 כתב: "הקרב להזנת האנושות הוכרע. בשנות ה-70 יעבור העולם משבר רעב… מאות מליוני אנשים (ובכללם אמריקאים) עומדים לרעוב למוות".

בשנת 1969 כתב: "אסונות זיהום אוויר" בשנת 1973 יהרגו 200 אלף איש בלוס אנג'לס ובניו יורק.

בשנת 1969 הציע: "אני מוכן להמר בכספי כי אנגליה לא תתקיים בשנת 2000".

בשנת 1976 כתב: "המין האנושי יחל בהיכחדות כבר לפני שנת 1985… בה תהפך אספקה של מינרלים חיוניים לנדירה".

כיום הוגדרה השמנת יתר בגורם המוות מספר אחד בארה"ב והרשויות מדווחות על כ-300 אלף מקרי מוות בשנה ממחלות הקשורות בהשמנה, מצב זיהום האוויר בלוס אנג'לס וניו יורק השתפר בעשורים האחרונים, אם אנגליה לא תתאסלם בקרוב הרי סביר שסיכוייה לשרוד מצויינים ומחירם של מינרלים חיוניים וחומרי גלם זול בהרבה ביחס למדד המחירים של התקופה בה נכתבו נבואות קץ הימים.

ולמרות זאת מעמיד פרופ' ארליך תלמידים הכותבים כי נישואים מחדש לאחר גירושין, מסייעים להפחתת הנזק הסביבתי. מסקנות המחקר מציעות כי שינוי סגנון חיים "אנטי סביבתי" הכולל גירושים יסייע להשיג שרידות סביבתית גבוהה יותר.

האתר "ג'אנק סאיינס" ( junkscience.com ) המדווח על המחקר מצטט: “החיים הפרטיים נגמרו" כפי שאמר איש המנגנון הבולשביקי מיצירתו של בוריס פסטרנק, “ד"ר ז'יוואגו". מוסיפים עורכי האתר: "בקרוב נחייה כולנו בהתאמה לרעיון השמאל המעוות של הטוב עבור “קומורד" ארץ – – כלומר, עד אשר מישהו יצוץ עם גירושים נטולי קרבון.”

הוספת תגובה