ערב בעקבות הספר מרד הנפילים עם יעל סלע שפירו ופרופ' אייל נווה
 
מאת בועז ארד | 19 באוקטובר 2012
 
אתמול קיבלתי הודעה יעל סלע שפירו אודות אירוע שייתקיים ביום ראשון הקרוב 21/10/2012, בשעה 20:00, ויעסוק בספר מרד הנפילים.
 

את יעל, המתרגמת של הספר "מרד הנפילים", אתם אולי זוכרים מאירוע השקת הספרים החדשים אותו ערכנו בחנות "הספריה" של צומת ספרים בדיזנגוף סנטר (כאן – כעת ניתן לצפות בוידאו מלא של ערב ההשקה) כך כתבה יעל:

"לפני איזה שלוש שנים תרגמתי, במשך שנה שלמה, את "מרד הנפילים" מאת איין ראנד. למה שנה שלמה? כי זה ספר שמכיל בערך 500,000 מילה במקור (בעברית "רק" 400,000).

 

מרד הנפילים הוא אפוס במלוא מובן המילה, שחיברה איין ראנד, האישה שערקה מרוסיה בתחילת המאה העשרים, היהודיה שהקומוניסטים החרימו את בית המרקחת המצליח של אביה ודרדרו את המשפחה לפת לחם, האישה שנעשתה לאחת החסידות הקנאיות ביותר של הליברליזם האמריקני (בגרסתו דאז, שהיא שונה מאד מגרסתו היום), והפכה את הערצתה לתורת האובייקטיביזם, משנה סדורה למדי שנמכרה במיליוני עותקים ונחשבת עד היום, בארה"ב, לספר השני הכי משפיע אחרי התנ"ך לבדו.

כשתרגמתי, מצאתי על כל צעד ושעל (טוב, חוץ מאשר בסצינות הסקס.. ) ביטויים לתהליכים ההיסטוריים, החברתיים והפוליטיים שהתחוללו בארה"ב מאז הקמת המושבות האנגליות ועד תקופת כתיבת הספר. ואל כל ההיסטוריה הזו התוודעתי כמה שנים קודם לכן בזכות המרצה החביב עלי, פרופ' אייל נווה."

 (אני מתעלם כעת מניסוח טעון תיקון של יעל "הפכה את הערצתה לתורת האובייקטיביזם" כאשר היא בעצם היוצרת של המושג והתורה… וכו' ומתמקד בעיקר.) ובכן, יעל ואייל ישתתפות במיני פאנל שינוהל על ידי העיתונאית שירי לב ארי המתמחה בביקורת ספרות ויעסוק בספר מרד הנפילים.

האירוע מאורגן על ידי חיה ארמי, חובבת ספר המארגנת פעם בחודש ערבים ספרותיים בבית קפה קטן שנקרא "קפה ברנש". מפאת מימדיו הצרים של המקום, והביקוש הרב כנראה שההרשמה כבר נסגרה. אם מישהו מאד רוצה להגיע ומוכן להסתכן באי נוחות של רשימת המתנה, שישלח לי מייל.

באשר אלי, בכוונתי לצלם את האירוע ולהשתתף בו כאורח. ייתכן ואוכל לתרום גם לדיון לפי המצב.

בתמונה מעל: יעל באירוע השקת הספרים ביוני.

הוספת תגובה