לקסיקון איין ראנד: כעת זמין לעיון חופשי ברשת האינטרנט

מאת מכון איין ראנד | 26 באוקטובר ‏2007

מפעל ההגדרות והמינוחים המקיף של איין ראנד הועלה לראשונה לעיון חופשי באינטרנט. הלקסיקון שתחילת כתיבתו היתה תחת הנחייתה האישית של ראנד, מהווה מדריך בעל ערך ייחודי לפילוסופית השכל, האינטרס-העצמי, ולקפיטליזם לסה-פייר

באמצעות הסכם מיוחד עם המוציא לאור, העורך ובעלי העיזבון של איין ראנד, מכון איין ראנד זכה לאישור בלעדי להציג את לקסיקון איין ראנד. הלקסיקון זמין במלואו, חינם, למבקרים באמצעות האינטרנט. הלקסיקון שנערך על ידי הארי בינסוונגר וכולל הקדמה מאת ליאונרד פייקוף, כולל את כל הרעיונות המרכזיים של הפילוסופיה של איין ראנד, בארגון אינציקלופדי והפניות למקורות בעומק והיקף ייחודיים.

על שערו האחורי של הספר נכתב: סופרת פורה, מחברת של רבי-מכר ופילוסופית בעלת הכרה עולמית, איין ראנד הגדירה מערכת הגות מלאה – החל מאפיסטמולוגיה וכלה באסתטיקה. כתביה כה מקיפים ותחום הנושאים אותו היא מכסה כה גדול עד כי אלו המבקשים ללמוד על התייחסותה בכל נושא נתון יוכלו לאתרו תוך חיפוש מרוכז במגוון מקורות ולאתר את הקטע הרלוונטי.

לקסיקון איין ראנד מרכז לראשונה את כל הרעיונות המרכזיים של הפילוסופיה האובייקטיביסטית, מארגנם בסדר א-ב על פי כותרתם.

באמצעות קטעים שנאספו ממאמריה הרבים של איין ראנד, הרצאותיה וספריה, עבודה זאת מציגה את הראייה האובייקטיביסטית על כ400 נושאים בפילוסופיה, פוליטיקה, אמנות, כלכלה ופסיכולוגיה. הלקסיקון משמש כמיני אנציקלופדיה לאובייקטיביזם, המצויד באינדקס מושגי והצלבת מקורות נרחבת.

הלקסיקון הינו מבוא מעורר מחשבה למגלים לראשונה כמו גם ספר מקורות לקוראים המכירים את המחשבה האובייקטיביסטית. הלקסיקון שתחילת כתיבתו היתה תחת הנחייתה האישית של ראנד, מהווה מדריך בעל ערך ייחודי לפילוסופית השכל, האינטרס-העצמי, ולקפיטליזם לסה-פייר – הפילוסופיה שהוצגה בדרמטיות כה מבריקה בספריה "כמעיין המתגבר" ו"מרד הנפילים".

לעיון בלקסיקון הקישו כאן.

הוספת תגובה