שלא תעיזו לשלוח את חיילינו לעזה

צלמי הטלוויזיה של "פאליווד" מחכים בקוצר רוח להזדמנות להפיץ לכל שונאי ישראל צילומים טריים של "מעשי זוועה" ישראלים נגד ילדי פלסטין. כשמולם עומד אותו שר ביטחון שכשל בעלילת הדם של מוחמד א-דורה – הצלחתם מובטחת מראש.

ככל שהכנופיות השולטות בעזה מצליחות לפגוע יותר בישראל, כך עולה רמת ההתלהמות הריקנית מחוגי השלטון שלנו – להרוס את החמס, לפוצץ שכונות, לנתק חשמל ומים, ובשיא האיומים – לכבוש את הרצועה ולהעביר אותה לשלטון הטרוריסט הטוב – אבו מאזן. אז שיהיה ברור: אין ארוחות חינם. כיבוש הרצועה יעלה בקורבנות של צה"ל ובהרוגים פלסטינים, בתוספת חגיגה טלוויזיונית עולמית על "פשעי מלחמה" ישראלים (שיבוימו ביתר הצלחה, אחר לקחי גילוי הבלוף של מוחמד א-דורה). פיקוד חסר כישורים בשילוב מערכת משפט מעוותת, שיצרו פרדיגמה לפיה טובת הפלסטינים עדיפה על חיי חיילינו, יבטיחו שנשלם ביותר קורבנות מהמינימום שאולי דרוש למיגור החמס. ולמי שמפקפק בכך – נזכיר איך נשלחו חיילים להיקטל בשדה אש בג'נין, במקום שטנק יהרוס בכינון ישיר של תותח את הבית משם ירו עליהם.

ומה יהיה בסוף? גינויים מכל העולם ומהאו"ם על "פשעי מלחמה" שדוברי ישראל יגמגמו, כהרגלם, בהתנצלות עליהם, במקום להגיב בתקיפות על עלילות הדם, יעצרו, בשלב זה או אחר, את המבצע, ויאלצו את צה"ל לסגת. אז גם תבוא חגיגת ענק ערבית על הניצחון הגדול של "דוד" שלהם מול "הגולית" שלנו. (ושוב, תזכורת למפקפקים: התגובה היחידה של דוברת צה"ל (תא"ל!) על עלילת הדם של "רצח מוחמד א-דורה" הייתה, עד היום: "לא התכוונתי לקבוע אם צה"ל אחראי או לא להרג א-דורה"). וכדי שאירוע כזה לא יחזור, יגיעו לכאן, בברכת האו"ם, "חיילי שלום" מאירופה האנטישמית, שיספקו חיפוי בטוח לכנופיות בעזה ויחזירו אותנו 60 שנה לאחור, כאשר צבא שונאי ישראל מבריטניה חיפה על כנופיות הערבים שטבחו ביהודים בכבישי הארץ. כדבר מובן מאיליו, יסולק חיל הים הישראלי מחופי עזה, על כל המשתמע מכך, ובהמשך – נידרש גם לפתוח את "המעבר הבטוח" בין עזה ליו"ש, בהתחלה – עבור "חיילי השלום" ובהמשך – עבור הטרוריסטים הטובים והטובים פחות. כך, כלאחר יד, נמצא את ישראל חצויה לשניים – חלומם של צבאות ערב בתש"ח. וכמובן – שחיל האוויר יכול לשכוח מטיסות מעל עזה, ועל אחת כמה וכמה – מפעולות "סיכול ממוקד".

כנגד איוולת פושעת כזו אני יכול רק לחזור על מה שטענתי מזה שבע שנים בכל פורום אפשרי. קיים נוהל בינלאומי להכרזת רצועות שטח למעמד של CORDON SANITAIRE – תחום בידוד מצבא ותושבים, שבמקרה שלנו זה – רצועה של כ-4 ק"מ רוחב לאורך גבול רצועת עזה, ממנה יש טווח אפקטיבי להריגת תושבי ישראל. בצהרי היום בו יוחלט על כך יפוזרו כרוזים ויופעלו רמקולים לאזהרת תושבי אותו התחום – שעליהם לעזוב את השטח תוך 3 שעות, כי אחריהן יוחל בהפגזה ספוראדית של המקום, כדי שיישאר ריק כל עוד אין הסכם שלום עם השולטים בהם. תמונות הפליטים הבורחים משם אינם סחורה עבור מחפשי האטראקציות בטלוויזיה, ובתנאי – שמערכת הסברה נאותה תפיץ בעולם את הנימוקים לצעד זה של הגנה על אזרחי ישראל. וזה – במקביל עם העמדה לדין של כל מי שינסה לביים תמונות של "אכזריות ישראלית" כלפי "חפים מפשע". אם הריגת פלסטינים רק משרתת את מערכת ההסתה שלהם (כי השאהידים הרי מגיעים ישירות לגן-עדן) הרי דוגמית 2008 של ה"נכבה" מלפני 60 שנה תתחיל לשכנע את כל מי שצריך – שהגיע הזמן להפסיק את הג'יהאד נגד ישראל.

את כל זה אפשר להשיג ללא שפיכות דמים שלנו ושלהם. חלון הזמן לפעולה שהצעתי ייסגר תוך 4 עד 5 חודשים (כי אחריהם תתחיל עונת הגשמים). דרושה רק חשיבה הגיונית של הקברניטים שלנו, יחד עם ארגון נכון של שילוב מדיניות, הסברה, מערכת שיפוט והפעלה חסכונית של כוח צבאי. או שמע צריך לייבא קצת הגיון בריא מארצות הגויים?

יוסף דוריאל

הכותב הוא מוותיקי מלחמת העצמאות, והתמחה במחקר ותכנון אסטרטגי.

 

 

 

הוספת תגובה