דברים שרואים מפה… לא רואים משם…

peretzview.jpg

בהרצאה שנשא מוטי אשכנזי, מוביל המחאה שלאחר מלחמת יום הכיפורים, ב-18 בפברואר במסגרת מסדר ז'בוטינסקי ו"פורום אחריות אישית", הוא ציטט את המשפט: "דברים שרואים מפה – לא רואים משם" כאבי אבות הטומאה של התנערות הנבחר הישראלי מהתחיבויותיו לבוחר.

התמונה הסימלית של אמיר פרץ הצופה בתרגיל ברמת הגולן באמצעות משקפת מכוסת עיניות מספרת את סיפורה של הפוליטיקה הישראלית. פוליטיקה בה יותר חשוב להראות מאשר לראות…

peretzview.jpg

בתמונה מעל: פרץ "צופה" בתרגיל צבאי ברמת הגולן – בעיניות סגורות…

ב"Qurterly Review of Biology" מספטמבר 1993 כתב ד"ר מולר היל (Dr. Benno Müller-Hill ) במאמרו "מדע, אמת וערכים אחרים" על ניסיונו כתלמיד צעיר בגיל 13 בתיכון גרמני, ניסיון אותו לא שכח עד היום:

"בבוקר אחד הציב המורה לפיסיקה טלסקופ בחצר בית הספר בכדי להראות לנו פלנטות מסוימות ואת ירחיהם. כך עמדנו בטור ארוך, בערך 40 תלמידים, אני שהייתי אחד התלמידים הקטנים, עמדתי בסוף השורה. המורה שאל את התלמיד הראשון אם הוא מצליח לראות את הפלנטה. לא, הוא התקשה, משום שהיה קצר רואי. המורה הראה לו כיצד לכוון את הפוקוס, והתלמיד הצליח לבסוף לראות את הפלנטה והירחים. לאחרים לא היה כל קושי; הם ראו אותם מייד. התלמידים ראו, לאחר זמן מה, את מה שאמורים היו לראות. אז הגיע תורו של התלמיד שעמד ממש לפני – שמו היה הרטר – הכריז כי הוא אינו מסוגל לראות דבר. "אתה אידיוט" צרח המורה, "עליך לכוון את העדשות". התלמיד עשה זאת ואמר אחרי זמן מה כי "אינני מצליח לראות דבר, הכל שחור".

 המורה הסתכל בטלסקופ בעצמו. לאחר מספר שניות הוא הרים את מבטו עם הבעה מוזרה על פניו. ואז ראינו חברי ואני כי הטלסקופ לא תפקד. הוא היה מכוסה בכיסוי על העדשה. אכן, איש לא יכול היה לראות דבר דרכו."

אותו תלמיד ישר, הרטר לא שרד בבית הספר, כך מספר ד"ר מולר.

מגילת אסתרינה

לכבוד פורים שבא עלינו לטובה בימים אלו הלכה ונפרסה פרשת אסתרינה שאמורה היתה להתמנות לשרת התיירות. בבדיקות שיטחיות הסתבר כי הנ"ל דיווחה כי אינה אלא שבר כלי שאינו מסוגל לבצע עבודה של יותר ממספר שעות מינימלי למטרות ביטוח, כי הינה בעלת תארים מתקדמים באוניברסיטאות יוקרתיות שלא היו ולא נבראו ולסיום כי היא נרדפת בחוסר אנושיות ופרופורציונליות על ידי כלי התקשורת שחשפו את מסכת שקריה. השיא היה במסיבת עיתונאים מתוקשרת בה נופפה השרה המיועדת בתעודות השתלמות למינהן על מנת לנסות ולטשטש את ההבדל שבין תואר שני באוניברסיטת בר אילן לבין השתלמות מקצועית בקורס קצר.

בתמונה: אסתרינה טרטמן "מציגה תעודות" לאחר שהתגלתה מסכת זיופים בהצגת קורות חייה, השכלתה ומצבה הבריאותי לצרכי ביטוח. מקור התמונה: הארץ, פייר תורג'מן, באובאו

יצא המרציאנו מן השק

בימים כתיקונם ח"כ יורם מרציאנו הינו יו"ר סיעת העבודה וחבר כנסת פעלתן שנודע גם ביוזמה חקיקתית להגבלת משך הבילוי של בני נוער בפאבים ומועדוני לילה…. "נכנס יין – יצא סוד" אומר הפתגם וגם מרציאנו התגלה במערומיו ערב ה-1 במרץ. לאחר שהתבסם כדבעי תקף מרציאנו את המאבטחים, הגיע להחלפת מהלומות ולאיומים בסגנון המתאים יותר לחברי העולם התחתון  מאשר לחבר כנסת "מכובד", בכדי להוסיף חטא על פשע עוד מסר מרציאנו עדות שקרית המציגה אותו כקורבן האירוע למשטרה שהוזעקה למקום. בימים אלו מחפש מרציאנו סולמות מכל מין וסוג על מנת לרדת מהעץ עליו טיפס כשהגיש תלונת שווא במשטרה.

ומה הלאה?

גם בבית ספרנו הפוליטי נושרים הטובים, הישרים, בעלי היכולת והאומץ המוסרי לעמוד מול האמת. במקומם מטפסים צלופחים פוליטיים לעמדות השפעה. הסימנים הטובים הם שקצה נפשו של הציבור הישראלי בצלופחים אלו ומהירות הדחתה של הגברת אסתרינה מתפקידה המיועד תעיד על כך.

 

storyend_dingbat.gif

לשיחה בפורום על מאמר זה -הקישו כאן

 

הוספת תגובה