שקרים על הקרח

מאת יעקב ר. | 21 במאי 2009 הופיע במקור בבלוג הירוק

העיתונות ושאר אמצעי התקשורת החממיסטים אינם מאפשרים לעובדות לבלבל אותן – מבחינתן ההתחממות הגלובלית היא עובדה והקרחונים מפשירים ונעלמים, וכל השאר הוא היסטוריה לא רלוונטית – ממש כמו האיומים על עידן קרח גלובלי אותם הפיצו לפני שלושה עשורים.

התעמולה החממיסטית הופכת יותר ויותר היסטרית ושיקרית. משלחת בריטית יצאה השנה במסע רגלי לקוטב הצפוני "כדי למדוד את עובי הקרח". נניח. יותר פשוט לטוס, ולנחות על הקרח מדי פעם כדי למדוד מה שרוצים כמו שעשו הגרמנים(ראו למטה). משלחת קטלין יצאו למסע הרפתקאות. אין בזה פסול.
במשך 73 ימים הצליחו לעבור רק 434 ק"מ (כ 6 ביום) – כל כך מעט, רק בגלל שהקור העז מהצפוי וסופות השלג מנעו מהם להתקדם. לבסוף, כשאזל זמנם, ונשקפה סכנה לחייהם הם החליטו להפסיק את המסע ופונו המטוס, שגם הביא להם הספקה במשך כל המסע (ופיזר חביות ריקות בדרך, ראו התמונה) . מה הכותרת של הסיפור על הפסקת המסע??
 "המסע לקוטב נעצר בגלל הפשרת הקרח" (כותרת ב ynet, סיפור של סוכנות הידיעות AP ).

שקר גס. המסע לקוטב נעצר בגלל שהם לא הצליחו להתקדם מחמת הסופות והקור העז. הקרח לא הפשיר, אדרבא, הוא עבה יותר השנה מאשר ב 7 השנים האחרונות, כפי שרואים בגרף זה.
כיסוי הקרח השנה (קו אדום) הכי גבוה מאז 2002 .
כיסוי הקרח הארקטי השנה מתקרב להיקף הממוצע שבין 1979-2000.

משלחת גרמנית, אשר פעלה בצורה הגיונית, וירדה כל פעם עם מטוס (בתמונה) לנקודה אחרת כדי למדוד את עובי הקרח מצאה שהשנה הקרח יותר עבה מאשר בשנים האחרונות, ויותר עבה ממה שהם ציפו.

עוד סיפורים ודיווחים על המסע לקוטב של קטלין תמצאו כאן, וכאן, וכאן, וכאן.

ההיסטריה של הכתבות בעיתון, השקרים המגמתיים והבורות – עברו את כל הגבולות.

הוספת תגובה