10 הצעדים הנדרשים ברצועת עזה

מתוך תיק דבקה : יום חמישי, כח סיוון תשס"ז, 15:48, 14 ביוני 2007

תיק דבקה מונה את הנקודות לפיהם על הנהגה ראוייה בישראל היתה אמורה לפעול. הנהגה ראוייה אמרנו…

1. ראש הממשלה אהוד אולמרט, חייב לבטל את נסיעתו לארצות הברית ואת פגישתו עם הנשיא האמריקני בוש ביום ג' 19 ביוני. לאור ההתמוטטות של הרשות הפלסטינית ואבו מאזן בעזה, אין לשני האישים האלה שום נושא דחוף מה לדבר עליו, אפילו לא על איראן. זה לא הזמן לדבר, זה הזמן לעשות!

2. צה"ל צריך להפסיק עם 'ההצגות' המביכות של פעולת כוחות מצומצמים בצפון הרצועה, שאינם משרתים שום מטרה מבצעית ברגעים אלה.

3. כוחות שריון ורגלים גדולים של צה"ל, צריכים להיכנס לצפון רצועת עזה, וליצור שם מסדרון, שרובו איננו עובר בישובים אזרחיים פלסטינים, מתוך מטרה להגיע אל כיסי ההתנגדות האחרונים של הכוחות הביטחון הפלסטינים והפת"ח בצפון העיר עזה, ולפנות משם לתוך שטח ישראל את אלפי אם לא עשרות אלפי הפלסטינים הנצורים שם. זו תהייה הדרך היחידה להציל את חייהם. אם הממשלה וצה"ל לא היו מסוגלים לפנות את שדרות, הם צריכים להיות מסוגלים לפנות את הפלסטינים אל שדרות. פעולה כזו תזכה לתמיכה בינלאומית רחבה גם מדינית וגם בדעת הקהל העולמית.

4. תוך כדי כך על צה"ל שיכנס לרצועה להכות בכוחות החמס, שהם לא רק שיכורי ניצחון, אלא הם כבר נלחמים למעלה מ-72 שעות ללא רגע אחד של שינה. עובדה זו יכולה למנוע מצה"ל אבידות ונפגעים רבים.

5. כוח אחר של צה"ל צריך לפעול בדרום הרצועה, ולכבוש את כל ציר פילדלפי, מכרם שלום ועד הים התיכון, היכן שעמדה פעם רפיח ים. אם החמס יכול היה להשלים כיבוש כזה תוך 6 שעות, לצה"ל פעולה כזו לא צריכה לקחת יותר מאשר 3 עד 5 שעות.

6. בין שני כוחות צה"ל שיפעלו בצפון ובדרום הרצועה, צריכים לפעול חיל האוויר וחיל הים. בראש ובראשונה עליהם לשתק כל תנועה שהיא על כבישי הציר של הרצועה. השליטה של החמס בכבישים אלה ויכולתם להעביר עליהם במהירות כוחות מנקודה לנקודה, נוסח הטאליבן, היא הסיבה העיקרית לניצחונם הצבאי. על חיל האוויר וחיל הים לשתק יכולת התנעה זו של כוחות החמס.

7. על חיל האוויר להפציץ ולתקוף כל מטרה צבאית אחרת של החמס עליה יש מידע מודיעני.

7. כוחות קטנים אחרים של צה"ל, צריכים לכבוש את הצדדים הפלסטינים של מעברי, קרני, סופה, ארז, וכרם שלום, ולעקור מהם את כוחות החמס שהשתלטו עליהם. מאוחר יותר, צה"ל צריך להעביר אותם לידיהם של כוחות פלסטינים שיבואו לצורך זה מרמאללה.

8. צריך לבדוק את האפשרויות לבצע את שחרורו של חייל צה"ל החטוף גלעד שליט.

9. לאחר מכן, צריכים ישראל וצה"ל לעצור ולשקול מה יהיו צעדיהם הבאים. אם החמס יוכה בצורה בה יהפוך ממנצח למפסיד, צריך יהיה לבדוק אם זה הוא לא הרגע המתאים להעמיק את החדירה של צה"ל ולהשמיד כבר את כל התשתיות הצבאיות שלו.

10. אם יוחלט להחזיר לישראל את הכוחות שיפעלו ברצועה לא יותר מאשר 48 עד 72 שעות, צריך להחזיר רק את הכוחות שיפעלו בצפון עזה והרצועה, ולהשאיר את הכוחות שהשתלטו על ציר פילדלפי.

עשרה צעדים אלה הן הדרך היחידה הפתוחה עכשיו בפני הממשלה וצה"ל לפעול. אם הם יחליטו להמשיך לא לפעול, לא רק שתקום מדינה פלסטינית-איראנית-סורית, חיזבאללה, ואל קעידה, ברצועת עזה, אלא שכל העולם הערבי והמוסלמי ייראה ויאמר, כי ממשלת ישראל וצמרת צה"ל מורכבים מחבורת אנשים שהם פחדנים, וכוח ההרתעה של ישראל ידרדר עוד יותר.

הוספת תגובה