המפלה הצפויה – כבר בדרך

תעמולה איסלמו-נאצית של החיזבללהמאת: יוסף דוריאל | 3 בינואר 2009

כמו בפעמים הקודמות, זו לא תהייה מפלה שנגרמה מכושר הלחימה של האויב אלא – מאי כושר ניהול מלחמה בתנאי המאה ה-21. הנשק המכריע של האסלאם הנאצי לא מופעל בשדה הקרב אלא – ישירות על מוחות דעת הקהל העולמית, באמצעות עלילות דם, שנעזרות במשת"פים יהודים, מבלי שקברניטי ישראל יפעלו לסיכול ממוקד של הפעלתו. להיכנס לרצועת עזה בלי סיכול מקביל של נשק ההסתה האסלאמו-נאצי – כמוה כמו לשלוח לקרב טנקים חסרי שריון.

הפעלת כוח צבאי הוא רק אחד משבעת המרכיבים בניהול מלחמה מודרנית, ומי שחושב שרק באמצעותו אפשר לנצח במלחמה – מוטב שילמד, לפחות, משגיאות המפלות שלנו בעבר. לוחמה פסיכולוגית, שהפכה להיות גורם מכריע במלחמות של תקופתנו, בסיוע בעלי מקצוע מתאימים, נערכה בשנים האחרונות רק לשבירת ההתנגדות לגירוש תושבי גוש קטיף. אך באותו הזמן, כשצריך היה לפעול נגד תוקפנות החיזבאללה, נעלמו הפסיכולוגים, ובמקומם נשלפה הסיסמה הפרימיטיבית של "בעל הבית השתגע". כבר אז טענתי שלו במקום זריקת צה"ל ללא תכנית סבירה לתקיפת לבנון היו קברניטי ישראל מפרסמים אולטימאטום שיהדהד בכל העולם – על מה שצפוי לביירות אם לא יוחזרו החיילים החטופים – היה נסראללה חוזר בו, כפי שהעיד בעצמו בסיום המלחמה. מסע הסברה התקפית, בקנה מידה עולמי, שהיה נערך לאחר מכן, יכול היה להפיח רוח חיים בהחלטה 1559 של האו"ם על פירוק ארגון זה מנשקו. במקום זה, שילמנו גם בקורבנות וגם קיבלנו את החלטה 1701, שאיננה אלא הענקת הגנה של האו"ם לארגון הטרור בלבנון.

 

הסברה התקפית, הדרושה כיום, היא ההיפך מההסברה המתנצלת אותה שומעים בעולם מישראל. אף אחד לא עונה כראוי על השאלה המטופשת של "למה ישראל מגיבה בעוצמה לא פרופורציונאלית?" כאילו יש כאן עסק עם מדידת עונש מתאים על מעשי פרחחות. אף אחד לא מסביר לעולם שיש לנו עסק עם אסלאם נאצי שפועל בגלוי למען רצח-עם של היהודים בשם אידיאולוגיה אסלאמיסטית, כצעד ראשון להשתלטות על העולם, כפי שהיטלר פעל בשם אידיאולוגיה של תורת הגזע שלו. וכפי שמיגור הנאציזם הגרמני לא נעשה עם שיקולי "תגובה מידתית" אלא בהפעלת כוח מרבי לחיסולו, כך מיגור הנאציזם האסלאמי חייב להיעשות עם מלוא הכוח המצוי. ובזה אנו משרתים לא רק את ביטחון ישראל אלא – את ביטחון העולם החופשי, שכבר למד למה מסוגלים המרצחים הנאצים של האסלאם. וכשבעצם ימים אלה נערכות בארצות העולם החופשי הפגנות המסיתות לרצח עם ביהודים, לא צריך להתבייש לדרוש ממשלותיהן – שיפעלו נגד המסיתים כפי שנובע מפסקי הדין של הטריבונאל הבינלאומי לפשעי מלחמה, שקבע כי הסתה לרצח עם כמוה כרצח עצמו. גם לא צריך להתבייש מלהעיר לראש ממשלת טורקיה – שכינוי מלחמתנו בחמאס כפשע מלחמה פוסלת אותו מלהיות מתווך הוגן בינינו לסוריה.

 

נשק הניצחון הערבי נחשף כבר לפני 8 שנים

וכך זה התחיל: ב-30 בספטמבר 2000 הצליח צלם פלסטיני של רשת טלוויזיה צרפתית לפברק סרט המראה, כביכול, רצח של הילד מוחמד א-דורה על ידי חיילי צה"ל. נציג הטלוויזיה הצרפתית הוסיף לזה דברי הסבר מתלהמים והפיץ את הסרט לכל העולם, ללא תשלום. הזעם העולמי נגד ישראל לא איחר לבוא, ובמיוחד – כשגנרלים ישראלים מיהרו להתנצל על האירוע, לפני שבכלל בדקו אותו. ערבים ישראלים שהזדעזעו מהסרט יצאו לעשות פוגרום ביהודים בכביש ואדי ערה, ובהיתקלות עם המשטרה נהרגו 13 מהם. כשתחקיר מקצועי גילה שכל הסרט האמור היה פרובוקציה של עלילת דם והמפיץ הצרפתי היה קרוב להודאה בטעות שעשה, נחלצו לעזרתו המשת"פים היהודים שהיו מעוניינים ביצירת אווירה אנטי-ישראלית בעולם, בדומה לזו שפרצה אחרי הטבח בסברה ושתילה וסיימה את מלחמת לבנון הראשונה במפלה. בית משפט ישראלי קבע שהתחקיר שהזים את עלילת הדם היה "לא מקצועי", "לא מדעי", ו"לא אובייקטיבי", ושמהנדס עם עשרות שנות ותק שערך אותו "לא יודע גיאומטריה". הפרובוקאטורים חגגו, והממסד הישראלי שהיה צריך להגיב על כך מילא פיו מים. מוחמד א-דורה הקטן הפך לאייקון לגיוס שאהידים צעירים בקנה מידה עולמי ותמונתו התנוססה על סרט בו הנציח אל-קעידה את רצח העיתונאי היהודי דניאל פרל. הפרובוקאטור של הטלוויזיה הצרפתית ממשיך ליהנות בישראל, עד היום, מכל הזכויות של עיתונאי זר מכובד (ואגב, משרד עורכי הדין המחפה עליו הוא לא אחר אלא זה של מי שהיה נציגו של ראש הממשלה ברק למו"מ עם הרשות הפלסטינית).

שום לקח לא נלמד מכך, וגם כיום מחפשים נציגים עוינים של התקשורת העולמית סיפורים שישחירו את פני ישראל בעולם, מבלי לבדוק את אמיתותם עם הגורמים המוסמכים בישראל. כשחיל האוויר הרס את מעבדות ייצור חומרי הנפץ באוניברסיטת עזה (דבר שהודו בו הערבים עצמם) הם דיווחו לעולם שמטוסי ישראל הרסו את "האגף הנשי" של האוניברסיטה, ואף אחד לא טרח להוציא להם צו גירוש – כצעד מינימאלי, במקום העמדה לדין על סיוע להסתה האנטי-ישראלית. זה לא היה קורה לו פחדו להפיץ ידיעות הפוגעות בישראל כפי שהם מפחדים להפיץ ידיעות של אמת הפוגעות בטרוריסטים. במצב הנוכחי, הם גם לא ידווחו על פשע המלחמה של הטרוריסטים, המשתמשים במגנים אנושיים חיים, להם ולאמצעי הלחימה שלהם. ואותו דבר – על התקדים ההומניטארי העולמי של ישראל, במתן אזהרה מוקדמת לפינוי אנשים מאתרים שנועדו להפצצה. כשעיצוב דעת הקהל העולמית נגד ישראל נשארת בידי הערבים ועושי דברם, ניצחונם מובטח. וכאן המקום להעיר גם לשדרנים שלנו המרבים להשתמש בכינוי "חפים מפשע" לנפגעים נלווים של האויב, שמגנים חיים העושים את זה מרצונם אינם "חפים מפשע", גם בחוק הבינלאומי.

פרסום אולטימאטום – במקום כיבוש שטח ועזיבתו לאחר מכן.

חגיגת הניצחון הגדולה של החמאס תתחיל ברגע שצה"ל יצא, תחת לחץ בינלאומי, משטחים שכבש ברצועה, כשלראשי הטרוריסטים לא איכפת כמה עזתים נהרגו. כמובן, שנסיגת צה"ל מהרצועה תוכרז מייד כניצחון של "לוחמי חמאס הגיבורים". זו גם תהיה נקודת השבר של שיתוף אינטרסים אסטרטגי חשוב שנוצר עם מצריים ומהווה הישג בעל ערך היסטורי, שבמדיניות נבונה ניתן להמשיך ולפתח אותו. אז במקום לנהוג לפי הסיפור על היהודי שגם אכל את הדגים המסריחים, גם קיבל מכות וגם גורש מהעיר, דרוש באופן מיידי אולטימאטום חד-משמעי לחמאס:

אם לא תתחייבו להפסיק את הירי וההסתה, לא תחזירו את גלעד שליט ולא תפסיקו את הברחת הנשק, אנו נמשיך בהפצצות, וגם נפנה מתושביה רצועת ביטחון של 4.5 ק"מ בתוך הגבול הקיים שלכם, שתישאר שוממת בעזרת הפגזה מפוזרת, מתמשכת, של מרגמות צה"ל (שטח השווה לזה שבצד שלנו של הגבול אין אפשרות למגן אותו בזמן הנראה לעין, וטיהורו לא ייחשב ל"כיבוש"). אולטימאטום כזה פוטר את ישראל מהמצאת תשובה להצעה האירופית על הפוגה בלחימה, ומעביר את הכדור למגרש החמאסי, שיצטרך להתמודד איתו. עצוב ומעליב היה לשמוע בימים אלה את המלצתם של אלופים לשעבר בצה"ל – לכלול בתנאי ההפוגה "שחרור אסירים בעסקת חליפין לשחרור גלעד שליט". הם לא מבינים שחטיפתו היא חלק מלגיטימיות המלחמה אליה יצאנו?

אין לנו שום עניין להחליף את שלטון הטרוריסטים הרעים של החמאס בטרוריסטים "הטובים" של פתח. אם ראשי החמאס יבינו זאת, הם ידאגו להישרדותם בשלטון, על ידי כיבוד ריבונותה וזכויותיה של מדינת ישראל. ואם אבו מאזן רוצה את עזרת ישראל, ידאג נא תחילה להפסקת ההסתה הפראית שמנהלים כל דובריו ומחנכיו, בכל מקום ובכל הזדמנות, נגד מדינת היהודים.

הכותב התמחה במחקר ותכנון אסטרטגי.

הוספת תגובה