05.06.30hostage.gif

iranfreedom.gif

לצאת מהארון (Outed)

07_09_24_outedx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-24 בספטמבר 2007, לאחר הופעת מחמוד אחמדיניג'אד בפני קהל סטודנטים באוניברסיטת קולומביה. ההצגה הפסודו-ליברלית של אחמניג'אד התנהלה למישרין תוך שהוא פורט על כל נימי ה"תקינות הפוליטית" של קהל הסטודנטים  באוניברסיטת קולומביה. אך הדיקטטור הקטן לא הצליח להחזיק את עצמו עד הסוף… "אין אצלנו הומוסכסואליות" הכריז הדיקטטור האירני – השאלה ש"הוציאה אותו מן הארון" היתה על על היחס האכזרי של המשטר האירני כלפיהם. כאן גם המטורללים שבקהל זכו לראות את שיני הזאב שמאחורי עור הכבש…

פצצה חכמה(Smart Bomb)

07_08_27_smartbombx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-27 באוגוסט 2007, לאחר הכרזת "הפצצה החכמה" עליה הצהירו האירנים. שר ההגנה האירני הכריז כי "נשתמש בנשק זה נגד אוייבינו כשיגיע הזמן…".

תופי המלחמה (Drums of War)

07_07_19_drumsofwarx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-19 ביולי 2007, לאחר הצגתם של איראניים-אמריקאיים העצורים באיראן בטלויזיה הממשלתית האיראנית בהודאה לכאורה בעבירות בטחוניות.

מאירן באהבה (From Iran With Love)

07_04_05_fromiranx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-5 באפריל 2007, לאחר ניצחונה של איראן במשבר החטופים הבריטים אותו יזמה.

ללא מעצורים  (Runaway)

07_02_25_runawayx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-25 בפברואר 2007, לאחר דיווח הCNN כי אין מעצורים בפני תוכנית האטום האיראנית.

לוגיקה של רצח-עם (Genocidal Logic)

06_12_17_genocidallogicx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-17 בדצמבר 2006, עם נעילת ועידת הכחשת השואה בטהרן. יגאל כרמון המנהל את מכון לחקר המדיה במזרח התיכון הסביר במאמר "תפקיד הכחשת השואה באידאולוגיה ובאיסטרטגיה של המשטר האיראני" כי בכדי שאחמדיניז'אד יצליח לממש את תוכנית ההשמדה של ישראל עליו לערער את מעמדם המוסרי של היהודים ושל מדינת ישראל. דמוניזציה של הקורבן המיועד הינה תנאי הכרחי להכשרת רצח-עם. כידוע גם היטלר עסק רבות בתעמולה אנטישמית בטרם ניגש לביצוע רצח עם, כך גם המשטר האיראני פונה לאותו מסלול ומפעיל את אותה תעמולה אנטישמית ארסית.

אז ועתה (Then & Now)

donotreadthisx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-7 בדצמבר 2006, היום התייחס הנשיא בוש לדו"ח קבוצת הלימוד לעיראק, ובכלל זאת להמלצות לפתוח בשיחות עם איראן וסוריה. בוש הראה נכונות לקבל את הרעיון תוך הדגשה ש"ניצחון בעיראק" הינו בעל חשיבות לביטחון ארה"ב. אולם ביות היום יום השנה ה65 להתקפה על פרל הארבור, לא יכולתי שלא להיזכר, ולהיות מושפע ממאמר בגליון האחרון של המדד האובייקטיבי [Objective Standard ]: "אין תחליף לניצחון": הבסת הרודנות האיסלאמית מאת ג'ון לואיס. במאמר מעולה זה שחובה לקרוא, ד"ר לואיס משווה בין הגישה הנהוגה היום למלחמה לזאת של 1940.

שלגייה באפור (Snow Gray)

06_11_21_snowgrayx.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-21 בנובמבר בעקבות ההתלהבות של בוש המוכה בבחירות האחרונות לחידוש המאמצים הדיפלומטיים מול איראן. התלהבות שהובעה גם בארוחת ערב בת 3 שעות אותה ערך ג'יימס בייקר, עם שגריר איראן לאו"ם. בייקר זומן לאחרונה להקים מערכת מדינית חליפית שתכלול וויתורים מרחיקי לכת לציר הרשע בתמורה ל"יציבות" בעיראק.

פארסה מסוגננת (Savoir-Farce)

06_10_19_savoirfarcex.gif

פורסם אצל Cox&Forkum  ב-19 באוקטובר בעקבות הודאת האיחוד האירופאי כי השיחות אותן ניהל עם איראן לגבי פירוק תוכנית הגרעין נקלעו למבוי סתום. נשיא איראן אחמדיניג`אד הכריז בהפגנות המונים לציון "יום ירושלים" ביום ו` 20.10 כי "אין יותר סיבה לקיומה של מדינת ישראל… ..מדינת ישראל תמחק בקרוב מעל האדמה". אחמדיניג`אד הזהיר את ארצות אירופה מפני פגיעה איראנית, ואמר כי כאשר המצב באזור יגיע לרתיחה אירופה תפגע בגלל תמיכתה בישראל.

פירצה בטחונית (Security Breach)

security breach06.09.19.gif

מקור הקריקטורה: coxandforkum.com  "מגלה ראדיואקטיביות פאנאטית איסלמית דיקטטורית" פורסמה ב19 בספטמבר 2006 לאחר ההזמנה השערורייתית של נשיא אירן אחמדיניז'אד לשאת דברים בפני עצרת האו"ם.הפעם טען כי "פיתוח הכוח הגרעיני אינו נושא חשוב" אולם יש לזכור כי בנאומו האחרון בעצרת ב2005 הוא סיים בתפילה להופעתו של "המהאדי" והקמת חליפות איסלמית גלובלית.

קסם כובש ( Charm Offensive)

charm_offensive06.09.07.gif

 

מתקפת הקסם של חאתמי: "תודה לכם על סובלנותכם בעידן זה של אלימות." הקריקטורה פורסמה לראשונה ב7 בספטמבר 2006, מקור הקריקטורה: coxandforkum.com  לאחר הזמנת נשיא איראן לשעבר מוחמד חתאמי, תומך החיזבאללה והטרור הג'יהאדיסטי לנאום באוניברסיטת הרווארד בארה"ב. מבינות דפי אתר האינטרנט של אוניברסיטת הרווארד עולה חלום בלהות מיוחד, ב-10 בספטמבר יום לפני ציון אירוע הטרור הנורא ביותר שקרה אי-פעם בחסות האיסלאם הפאשיסטי, הוזמן נשיא ה"פאדרלאנד" האיסלמו-פאשיסט, לשאת דברים בנושא… לא אחר מאשר: "מוסר של סובלנות בעידן של אלימות". מנהיג "ציר הרשע" שהוביל את הקו האכזרי ביותר של דיקטטורה איסלמית בלתי סובלנית ומאיימת ירצה לסטודנטים אמריקאים על "מוסר". על כך הגיב בצדק רב האוניברסיטה הירשי זרחי: "מצער הוא שלאנשים מסוימים אין את המצפן המוסרי המאפשר לגנות רשע". בהודעה לעיתונות מטעם מכון איין ראנד נמסר: "הרווארד מגוננת על הזמנתו של חתאמי, בטענה כי עלינו לשמור על "דיאלוג פתוח" עם איראן ולאפשר "החלפה חופשית של רעיונות". אולם לא יכול להיות "חופש של החלפת רעיונות" בין רוצח לבין אלו שאותם הוא מבקש לרצוח – – או בין דיקטטורה אלימה לבין האומה החופשית אותה היא מבקשת לחסל".

טיהור  ( Purging 101)

purging_101_06.09.05.gif

ב-5 בספטמבר, עת נאומו בפני סטודנטים מצטיינים, הכריז הנשיא על נחישותו לטהר את האוניברסיטאות מ"תפיסות חילוניות וליברליות מיובאות", וכך מהתומכים בתפיסות אלה. "על הממשלה האירנית", הוא אמר אז, "לשנות את מערכת הלימוד החילונית…אשר נתונה להשפעות ולתפיסה שחצנית החותרת להפיצן בחברה, מבלי להתחשב בזהות האירנית".

חכמי הדת מקומיים ממשיכים ברוח זו, ומוסיפים לדבר על "עליונות אומת האיסלאם הנבחרת", תוך חינוך הדור הצעיר על ברכי תפיסת עולם הרואה בג'יהאד כ"מצוות עשה", שאין בה פשרות, עד להשלטת האיסלאם בעולם כולו. את שאר בני האנוש, יש לציין, הם מקטלגים כ"אויבי אללה" שאחד דינם – הוצאה להורג.

 

שינוי קצב ( Changement de Rythme )

changement de rythme06.08.03.gif

 

הקריקטורה מעל פורסמה לראשונה ב3 באוגוסט 2006, מקור הקריקטורה: coxandforkum.com המונח "Changement de Rythme" or "Broken Time" הינו מונח מתחום הסיוף המגדיר טקטיקה של שינוי קצב על מנת לגרום ליריב לבצע טעויות. הקריקטורה מתייחסת להכרזתו של נשיא איראן בועידת החירום של המנהיגים המוסלמיים במאלזיה קרא אחמנג'ידאד להפסקת-אש מיידית בלבנון וציין כי הפתרון למצב במזרח התיכון הוא השמדתה של ישראל. החזבאללה מצידו המשיך באיומי ירי טילים על תל אביב. על איסטרטגיית המלחמה של ציר-הרשע קיראו את מאמר של רוברט טרז'ינסקי, האסטרטגיה האיראנית ברורה באופן בוטה – מדוע אין אנו יכולים להילחם בה? באדיבות TIA המתורגם לראשונה לעברית ב"אנכי".

חתונה שחורה ( Black Wedding )

05.02.17black wedding.gif

ב12 ביולי 2006 הופתעה ישראל מרצח חייליה, הפגזות אזרחים וחטיפת חיילים על ידי החיזבאללה בגבול הצפון. הקריקטורה מעל פורסמה לראשונה בפברואר 2005, מקור הקריקטורה: coxandforkum.com שבחרו לפרסמה שוב בעקבות הודעות ארה"ב כי היא רואה באירן ובסוריה את האחריות למשבר המתחולל בצפון. על רקע זה מדווח "תיק דבקה" על הפעלת חוזה ההגנה בין סוריה ואירן והצבת ראש המועצה לביטחון האיראני עלי לארג`אני בדמשק. בהציבה את איש הביטחון המרכזי, והאיש המרכז בידיו את המשא ומתן הגרעיני בין איראן ארצות הברית, אירופה, והאו"ם, בדמשק, לא רק שטהרן הפעילה את חוזה ההגנה ההדדי הקיים בינה ובין סוריה, אלא קשרה את הנושא הגרעיני האיראני לפרשיות שלושת החיילים הישראלים החטופים. בנתיים ישראל נמנעת מפעולה המייצגת הבנה זאת בתכננה מטרות מלחמה מוגבלות כלפי החיזבאללה ולא כלפי שולחיהם. בראותנו את שיתוף הפעולה המתהדק ב"ציר הרשע" אנו קוראים לכוחות החופש בעולם להתלכד וליצור את "ציר החיים". ציר כזה חשוב על מנת לגדוע את זרועות התמנון האירני-סורי-חמאסי המאיימות על החופש במערב בכלל ובישראל בפרט.על מנת להשיג מטרה זאת על ישראל וארה"ב להתגבר על כשלים לוגיים ומושגיים מובנים בתפישתם את מערך הכוחות האיזורי, על כך קיראו במאמר המלחמה רודפת אחרינו.

לשון כפולה ( Forked Tongue )

06.06.18forked tongue.gif

 

פורסם  ב18 ביוני 2006 לראשונה, מקור הקריקטורה:   coxandforkum.com בעקבות הודעות שר החוץ האירני כי אירן תשקול את ההצעות להפסקת תוכנית העשרת האורניום האירנית.

מולות בחלל ( Mullahs in Space )

05.12.04mullahs in space.gif

פורסם  ב4 בדצמבר 2005 לראשונה, מקור הקריקטורה:   coxandforkum.com בעקבות חדשות FOX הנוגעות למחויבות האירנית להשיג דריסת רגל בחלל. על פי המאמר רוסיה הינה המקור המוביל להצטידות האירנית ממש כפי שקורה בתוכנית הגרעינית של אירן. ראו תמונה בהמשך:

תמונה שפורסמה באתר "תיק דבקה" תמונה זו צולמה השבוע (תחילת חודש מרץ 2006) בכור הגרעיני בבושייר באיראן, המוקם על ידי הרוסים, ושבנושאי הקמתו ולדמיר פוטין מטפל בקרמלין במוסקבה טיפול יומי. בתוך אחד המעברים בכור מוצב שלט גדול בפרסית, אבל גם ברוסית האומר: 'אתה הוא האחראי על ביטחונך וגם על ביטחונם של אחרים.'

busarnucrosia.jpg

 

בלתי ניתן להכחשה ( Undeniable )

06.02.08undeniable.gif

פורסם  ב8 בפברואר  2006, מקור הקריקטורה: www.coxandforkum.com  על החלטת השלטון האיראני לערוך תחרות קריקטורות בנושא השואה על מנת לבחון את עקרונות חופש הביטוי המערבי ביחס לרצח העם שביצעו הנאצים ביהודים לעומת ההתיחסות לקריקטורות על מוחמד.בשנה שעברה פרץ אחמניג'אד, נשיא אירן לכותרות כאשר טען כי יש "למחות" את ישראל מהמפה וכי השואה איננה אלה "מיתוס". לאור ההזמנה האירנית ה"חופשית" לכל יוצר להשתתף בתחרות; הקריקטורה מעל מוצעת בגלוי כמתמודדת מטעם פורקום וקוקס ו"אנכי" בתחרות האירנית. קריקטורה נוספת מוסווית נשלחה מטעמם לתחרות ואף נכנסה לרשימת המשתתפים תוך שהיא נושאת מסר של ביקורת כלפי מארגני התחרות קיראו ב"צופן אחמדיניג'אד".

שלושת החזירונים ( Huff and Puff )

06.01.22huff and puff.gif

פורסם לראשונה ב22 בינואר 2006, מקור הקריקטורה: www.coxandforkum.com  על רקע המחלוקת וחוסר ההחלטיות המתמשכת באו"ם לגבי הטיפול במירוץ ההתחמשות הגרעיני האירני.

תוקפנות עירומה

05.12.13naked aggression.gif

מקור הקריקטורה: www.coxandforkum.com  פורסם ב13 בדצמבר 2005 לאחר הופעה פומבית נוספת של נשיא אירן בה הכחיש את השואה וקרא למחות את ישראל מהמפה.

הוספת תגובה