הופעת אולמרט בקירקס הרוסי
20 באוקטובר 2006

אהוד "ספין" אולמרט נסע לרוסיה הדוחפת את המזרח התיכון למלחמה נוספת על מנת לבשר לנו כי הוא "חש" שמארחיו הרוסים יפעלו באופן חיובי יותר כלפי ישראל.

כלומר, לאחר שיספקו את האמצעים להמשך בניית הכורים הגרעיניים באיראן ומערכות הנ"מ להגן עליהם, את טילי הנ"ט החדישים ביותר לחזבאללה ולפלשתינאים בעזה, את קווי הייצור האחרונים לטילים בסוריה ואת כוחות העזר הצ'צ'נים הג'יהדיסטיים שהוצבו בלבנון לצורך "שיפור" האווירה הטעונה במתח ג'יהאדיסטי.

הרוסים שמייד עם פרוץ הקרבות המלחמת לבנון השנייה פעלו לבידודה המסחרי של ישראל וביטלו תערוכה טכנולוגית רוסית ערב פתיחתה בתל אביב, העניקו לנו טעימה טכנולוגית אחרת של טילים נגד טנקים ונגד אזרחים. ברוח "הגיון ההתקפלות" הם זכו בתמורה להיות המדינה הראשונה בה מבקר ראש ממשלת ישראל לאחר המלחמה.

למול ההתרפסות הזאת הרוסים לא היססו והתייצבו בתור לחלוקת השלל בדרישת בעלות על "מגרש הרוסים" אותה אולמרט, המתמחה במכירות חיסול, מוכן לשקול.

בימים בהם נשמע ציחצוח החרבות האיראני בכל רחבי המזרח התיכון, צוטט אולמרט כמי ששיבח במטוס בדרכו למוסקבה את עמדתה של רוסיה בנושא הגרעין האיראני, ולאחר שאמר כי לא ידוע לו על טכנולוגיה גרעינית רוסית שזלגה לאיראן. אולמרט גם אמר כי להערכתו רוסיה אינה רוצה שלאיראן יהיה נשק גרעיני.נראה כי אין גבול להתרפסותו של ראש הממשלה בפני נשיא רוסיה ולדמיר פוטין, בייחוד כאשר מדובר בנושא קיומי של מדינת ישראל.

אולמרט שהיה צריך להתפטר ולאפשר למנהיג נקי כפיים שלא איבד את אמינותו להנהיג את מדינת ישראל מול האיומים המתעצמים עסוק בהתרפסות בפני אוייבי ישראל והמערב בנסיון נואש לסחוט את נזיד העדשים של עוד ספין המצייר את המציאות בצבעי דמיונו.

במקום להגיע לסיור חוץ כמנהיג מנצח ולדון בשינוי כללי המשחק האיזורי אותו הבטיח בטרם היציאה למלחמה הוא מגיע כמנהיג חבוט המנסה לשרוד ומתבזה בישיבה מול מנהיגים ש"ההשגים" הישראלים היחידים מהם הם מתרשמים הם "כיבושיו" של הנשיא קצב.

בתמונה: מערכות טילי תור רוסיים ליירוט התקפות אמריקאיות / ישראליות על הכורים באיראן. התמונה מתרגיל שבוצע בעקבות מסירת הטילים לאיראניים ובהשתתפות יועצים רוסיים. מדווח: תיק דבקה.

 

הוספת תגובה