אנגליה? לא, למינגלנד

מאת מלאני פיליפס, פורסם לראשונה ב-5 באוגוסט ב"ספקטטור" | www.melaniephillips.com

בעצרת 'עצרו את המערב' לאחרונה (כן אני יודעת, אולם זאת תוכניתם האמיתית) מפגינים נופפו שלטים המצהירים "אנו כולנו חיזבאללה כעת". באמת? אם כך, מדוע הם הורשו לצעוד בכיכר טרפלגר? בחברה שפויה, בוודאי הם צריכים כולם להיאסר כמי שהצהירו על היותם חלק מצבא של לוחמי קודש שמטרתם המפורשת לרצוח מספר עצום של חפים מפשע, להרוס את בריטניה, אמריקה והעולם החופשי ולשעבד אותם לדיקטטורה של האיתולות.

משום שזאת מהותו של החזבאללה. שעוצב כשמו, כצבא האל, זהו כוח צבאי שנוסד, אומן ומציית לרפובליקה האיסלמית של איראן. זאת איראן שהבטיחה – כפי שהיה מאז מהפכת חומייני בשנת 1979 – להתחייב להרס של ישראל ולרצח עם של היהודים, כקדימון להרס המערב והכופרים בכל מקום. איראן שמפתחת בהתמדה נשק גרעיני למען תוכל להשיג מטרות אלו.

465_hezbollah_060720.jpg

אולם, בריטניה ברגע זה אינה באמת שפוייה. היא אחוזה בדטרמיניזם קולקטיבי מבולבל, עיוור בשנאתו לישראל, החושב כי המלחמה הנוכחית נגד ישראל על ידי בן החסות האיראני, החיזבאללה, ובת בריתו סוריה, הינה מלחמה של ישראל נגד לבנון "החפה מפשע". כתוצאה מכך היא אינה מסוגלת לתפוס כי מלחמתו של החזבאללה נגד ישראל עד לחיסולה הסופי, הינה ראש חץ מרכזי במלחמתה המתעצמת של איראן בעולם החופשי.

משום שחיזבאללה הוא איראן. כל נשק בארסנל האיראני הינו זמין פוטנציאלית לחיזבאללה. לפני מספר ימים, היומון הערבי-לונדוני, אל-שארק אל-אווסט, פירט את הסיוע המקיף שמוענק לחיזבאללה על ידי משמרות המהפכה האיראניים.

מפקד החזבאללה חאסן נאצראללה מוביל צבא ג'יהדיסטי המייצא טרור לכל העולם. וכפי שהיא פעלה כלפי הג'יהדיסטים המתחרים אל-קאידה, בריטניה – מטרה מרכזית לטרור האיראני – מרשה לעצמה פעם נוספת להפוך לתיאטרון של הג'יהאד האירני וחוליה חלשה בשרשרת ההתנגדות לו.

רבים בשמאל הבריטי חושבים בטעות כי החיזבאללה אינו אלא עוד תנועת שחרור מוסלמית שניתן להוסיפה לאוסף שלו. (המחשבה שהובילה את השמאל לסווג רצח-עם כתנועת שחרור הינה סיפור בפני עצמו). כתוצאה מכך, הקומורדים מ"עצרו את המלחמה" צועדים מאחורי השלטים נושאי דמותו של גיבורם החדש נאצראללה; בעת שחבר הפרלמנט ג'ורג' גלאווי מצהיר בהפגנות: "חיזבאללה אינו קבוצת טרור ואני כאן בכדי להלל את תנועת ההתנגדות הלבנונית".

מה שראוי גם כן לציון בהפגנות היו הצלפותיו של ד"ר עזאם תמימי (Azzam Tamimi ) שהביאו את הקהל לטירוף היסטרי נגד ישראל. ד"ר תמימי הינו איש מפתח באחים המוסלמים ומקורב לחמאס. האחים המוסלמים הינם מוסלמים סונים בעת שהחיזבאללה הם שיעים – יריבים פוליטיים ודתיים.

מעל: "דר" תמימי מלהיב את הקהל בכיכר טרפלגר ומצהיר על תמיכתו בטרור

אולם כעת האחים הסונים והשיעים החומניסטיים התאחדו למטרה משותפת להביא רצח ופגיעה לעולם. איראן מסייעת כעת לממן את החמאס; בהפגנות, ההמון נוהם בהסכמה מקפיאה כאשר תמימי צורח כי חזבאללה, יחד עם החמאס, הינם פועלים לטובתם. נאצראללה הפך להיות נער-פוסטר גלובלי לג'יהאדיסטים ברחבי העולם. סונים ושיעים צועדים כעת יחדיו בגרסה האיסלמית של הסכם מולוטוב-ריבנטרופ.

בבריטניה , אמורים להיות מעט חומיניסטים ביחס לטרוריסטים הסונים. אולם יש מספיק מהם ליצור איום ביטחוני פוטנציאלי רציני אם איראן תחליט לשסות את החיזבאללה נגד מטרות בבריטניה. ודבר זה הפך כעת לאפשרות אמיתית.

על פי מקורות מודיעין גרמניים וישראליים, תאים רדומים של החיזבאללה נוכחים ביותר מ-20 מדינות במערב אירופה, אמריקה הלטינית ודרום מזרח אסיה, ואלו הצטוו להתכונן לביצוע התקפות טרור אם ישראל תמשיך בפעולותיה הצבאיות בלבנון. מזכירת החוץ מרגרט באקט אמרה בנאום בבית התחתון בשבוע שעבר כי "זה אכן מדאיג" לגבי טרוריסטים הנתמכים על ידי איראן העלולים להתקיף את בריטניה.

עם זאת השלטונות הבריטים לא עשו מאום לגבי התומך הבולט ביותר של הג'יהאד החומיניסטי בבריטניה, הגוף שכונה בעליזות 'הוועדה האיסלמית לזכויות אדם' (IHRC ) ומנוהל על ידי מסעוד סהאדגאר (Massoud Shadjareh ). הארגון מקורב לאיראן. ההבנה שלו בזכויות אדם הינה להלל את החיזבאללה, לתמוך במגוון אקראי של ג'יהאדיסטים ולדרוש את ההרס של ישראל, תוך שהוא מתאר את מנהיגיה כשטנים.

בתדרוך על המשבר בלבנון, נאמר על ידי הארגון כי מוסלמים בריטיים יכולים לספק לחזבאללה "תמיכה כספית, לוגיסטית ואינפורמציה" על מנת לתקוף מתקנים ישראליים, ולקרוא לכיבוש ה'זמני' של ישראל ו'שינוי משטר' על ידי החיזבאללה על בסיס של 'הגנה-עצמית'.

באשר ללבנון, נאמר כי כל תמיכה בחיזבאללה שם הינו חוקי במסגרת החוק הבינלאומי. הפעלת כוח נגד ישראל חייבת להיות מספקת על מנת לעצור את 'התוקפנות הישראלית' ויכול לכלול את ההרס של מתקנים 'בטריטוריה המוחזקת על ידי ישראל', כמו גם 'תמיכה פיננסית, לוגיסטית ואינפורמציה שתתמוך בחזבאללה'. הארגון מסית פעיל לטרור בחסות איראנית נגד ישראל על הבסיס המזויף של תמיכה ב"הגנה-עצמית" של צבא שיזם את התוקפנות במטח של התקפת רקטות נגד ערי הצפון בישראל ללא כל התגרות. האין הסתה כזאת לאלימות היא פשע?

כאשר סהאדגאר נדרש להסביר את העובדה כי הוא צולם בעצרת בכיכר טרפלגר עטוף בדגל חיזבאללה, הוא אמר: "אנו לא תומכים או מתנגדים לחיזבאללה או בכל אחד אחר. לבישת דגל חיזבאללה אינו בלתי מקובל או שנוי במחלוקת בין הפעילים". כפי שאמרו הכרזות, אנו כולנו חיזבאללה כעת.

 

מוסלמים בריטים זועקים: "אנו כולנו חיזבאללה"

רבים מאמינים כי תמיכת בריטניה בישראל ובאמריקה הופכת את בריטניה למטרה עבור התקפות הטרוריסטים. אין ספק בכך שהלהט שהוצת על ידי תקיפות ישראל בלבנון – ובמיוחד מהאופן בו תקיפות אלו מוצגות בתקשורת – העלה את הטמפרטורה לכדי רתיחה וסיפק לאיסלמיסטים תירוץ נוסף למעשי טרור. כפי שהציג זאת בבוטות ראש הממשלה, "כאשר אנשים מתייצבים להילחם, הם גם מותקפים".

אולם האמונה כי לא יהיה סיכון לבריטניה או אמריקה אם לא היו מתקיימים האירועים האחרונים הינה כזב שניתן לראותו. הרחק בעבר, בשנת 1994, סהאדגאר נאם על במה בכיכר טראפלגר עוטה שלט עליו נכתב: "מוות לאוייבי האיסלם".

על ל-11 בספטמבר בשנת 2001, החיזבאללה היה אחראי ליותר הרוגים אמריקאיים מכל אירגון טרוריסטי אחר. ידוע או נחשד כי החזבאללה מעורב בהתקפת ההתאבדות ופיצוץ שגרירות ארה"ב ומגורי הנחתים האמריקאיים בבירות בשנת 1993, הפיצוץ של שגרירות ארה"ב שתוכנן בבירות בשנת 1984 וחטיפת מטוס TWA בטיסה 847 בשנת 1985 בדרכו מאתונה לרומא. גם נאמר על ידי סוכנויות ביון שונות כי הארגון חטף מעל 30 אזרחים מערביים בין השנים 1982 ו1992.

מטרתו העיקרית, בכל אופן, היא היהודים. דבר זה עולה בקנה אחד עם האמונה המרכזית המניעה את הג'יהאד הגלובלי, כי המערב הינו מזימה להרס האיסלם מטעם מפעילי הבובות במערב – וכי ההתגלמות של הרשע הקוסמי שיש להשמידו – הינם היהודים.

וכך, בשנת 1992 התקפת פצצות אנושיות הרסה את השגרירות הישראלית בבואנוס איירס. בשנת 1994 באותה העיר, התקפת מכונית תופת על בניין הקהילה היהודית הייתה האירוע הגדול ביותר של טרור נגד היהודים מאז מלחמת העולם ה-II. שמונה ימים לאחר מכן, השגרירות הישראלית בלונדון הותקפה על ידי מכונית נפץ על ידי שני פלשתינאים המקושרים לחיזבאללה.

היהודים הבריטים, שכבר צריכים להישמר מפני טרור איסלמי בכל אירוע קהילתי, מוצאים עצמם מאוימים אף יותר כאשר נציגי הגופים למלחמה בטרור בבריטניה אומרים מעלים את ההתראות להתקפות על מטרות יהודיות וישראליות בבריטניה.

וכעת איראן ציינה באופן מפורש את בריטניה כיעד להתקפות – לא בגלל לבנון או אירוע כלשהו מהתקופה האחרונה, אלא בשל הצהרת בלפור הבריטית משנת 1917, שהובילה בסופו של דבר לשובם של היהודים לחלקים ממולדתם הקדומה במדינת ישראל.

בראיון בטלויזיה האיראנית ב-23 ביולי, נשיא איראן מחמוד אחמדינז'אד טען כי "אנגליה היא המייסדת של המשטר המרושע הזה" (ישראל) וכי, כמו אמריקה, "הינה שותפה לכל פשעיו".

דבר זה מתעלם מהעובדה שבריטניה הפרה את הבטחתה לייסוד בית לאומי ליהודים בפלשתין המנדטורית, נטתה לצד הערבים תומכי-הנאצים ולבסוף נמנעה בעת ההצבעה באו"ם על הקמת מדינת ישראל. המדינה שלמעשה סייעה ליהודים היתה ברית המועצות – כך שהמטרה הנכונה לתלונותיו של אחמדיניז'אד בוודאי צריכה להיות הפטרון הנוכחי שלו, ולאדימיר פוטין.

אולם השנאה לישראל כשלעצמה הינה אלא כלי תיווך עבור שנאתם של האיסלמיסטים כלפי יהודים. על פי נאצראללה: "אם נחפש בכל העולם אישיות יותר פחדנית, נתעבת, חלושה ברוחו ובמחשבתו, בדתו ובאידאולוגיה, לא נמצא מישהו כמו היהודי. שימו לב שאיני אומר ישראלי".

אבוי, בריטניה לא שמה לב. כל מה שהיא רואה ושומעת הינה התעמולה המתוחכמת של החזבאללה, המועברת ללא ביקורתיות על ידי תקשורת תמימה וממפלה. סכנה גדולה היא לנו להחמיץ את התמונה בכללותה.

על פי המסורת השיעית, שלטון איסלאמי לגיטימי יכול להיכון בעקבות הופעתו המחודשת של האימם ה-12, סוג של משיח שיעי. חומיני לימד כי האימם ה-12 יופיע רק לאחר שהמאמינים ינצחו את הרשע.

אחמדיניז'אד מונע על ידי השאיפה להביא להופעתו של האימם על פני האדמה באמצעות אחרית הימים. הלילה שלפני 22 באוגוסט הינו הוא הזמן בו נאמר על הנביא מוחמד כי עלה השמימה מכיפת הסלע, כאשר "אור גדול האיר את שמי הלילה" מעל ירושלים. זה הוא גם התאריך שנבחר למתן תשובת אחמדיניז'אד לאולטימטום של אירופה לגבי תוכניתו הגרעינית. האם תשובתו תהיה להאיר את השמים מעל ירושלים?

ברור כי כל נסיון למנוע מהלך כזה יגונה בבריטניה כ"בלתי מידתי". אך אם ישראל תינגף בפני איראן, הדבר יבשר את השואה עבור שארית העולם החופשי.

בכל מקרה, זאת כבר לא אנגליה. זאת היא למינגלנד.

על הכותבת: מלאני פיליפס ( Melanie Phillips  ) הינה עיתונאית וסופרת בריטית, היא ידועה בעיקר בשל טורה המופיע ב"דיילי מייל". הינה חתנית פרס אורוול לעיתונות משנת 1996.

הוספת תגובה