מכתבים בעקבות עמדת המערכת בדיוור "כולנו גלעד שליט"

אכן פסטיבל גלעד שליט בתקשורת יצא מכל החורים.

השיא הצהוב נשבר לבינתיים בתמונת ה"ליצן העצוב" של גלעד שליט כתשורת חג לפורים, אבל מגפת הצהבת רק מחריפה  ולא מדובר רק בגלעד שליט אלא בכל המדיה כולל הערוצים הציבוריים אם כי שם הנגע פחות חריף.
המעבר מהתעסקות חדשותית בבעיות קולקטיביות להתעסקות בבעיות אישיות תוך כניסה פולשנית לפרטים ולרכילויות הוא חלק ממגמת הריאליטי. אסקפיזסם גמור ודחיפת האף לבעיות אישיות של הזולת במקום התמודדות עם בעיות מוסריות וערכיות שלנו כעם וחברה.

מהדורות סוף השבוע של הערוצים המסחריים הם בליל של פרומושניים וחטטנות בעיקר זו של יאיר לפיד בערוץ 2 והערוץ היחיד שמצליח במידת מה לעמוד בפרץ הוא ערוץ 1 האנכרוניסטי.

מילא שהתקשורת מעדיפה למכור את הסיפור האישי ולהמנע מלהתעסק בשאלת הסיכון הקולקטיבי שעסקה כזו תיצור, אבל אני מקוה שאולמרט (שבניגוד אליך אני מעריך אותו מאוד כראש ממשלה) לא יכנע לפסטיבל התקשורתי ויראה מול עיניו את האינטרס הקולקטיבי. חבל שגורמים במחנה הפוליטי אליו אתה משתייך ממלאים פיהם במים ולא יוצאים באופן נחרץ כנגד העסקה המתרקמת במטרה לאזן את הבון טון בימים האחרונים של הפוליטיקאים של תמיכה בעסקה, לאחר שנפלו בפח התקשורתי והם באמת מאמינים שרוב העם חפץ במכירת החיסול הנ"ל. 

שבת שלום,

נועם.

***

בועז,


כרגיל תענוג לקרוא ולדעת שיש עוד אנשים (אם כי מעטי מעט) שחושבים כמוני, אבל גם כל כך מעציב ומייאש להיווכח שוב ושוב איך הדברים מתנהלים, איך , ומאילו מניעים, מנהיגינו (חסרי חוט השידרה, וראייה לעתיד) מקבלים החלטות ומסכנים את קיומינו וקיום ילדינו.
ואם כל המחאה, שאנו (ולאנו, אני מתכוונת לכל השותפים לדיעה ולדרך, ולהפגנת מחאה באופנים שונים) מביעים, באופנים שונים, נראה כי הכלבים נובחים אבל, לצערי, השיירה עוברת.
ענת

***

בענין שליט מה שנחוץ הוא פעילות ממשלתית מול מנהיגי החמאס. היינו חטיפת מנהיגיהם והשארתם בני ערובה עד מוות כלומר מות שליט=מותם שלהם.
האומות השונות מגלות ענין בשליט כמו שאני בשלג דאשתקד.
דב ש.

 

***

לבועז, שלום רב.
ניסיתי להסביר לנציגי המשפחות השכולות שהם העמידו את עצמם מראש – כמנסים להכשיל את שחרורו של גלעד שליט, בגלל יצרי הנקם הפרטיים שלהם, והכישלון לא איחר לבוא. ואגב, גם אני בן למשפחה שכולה מימי מלחמת העצמאות ורגשותיהם לא זרים לי. אלא, שהיה עליהם לנצל את מעמדם המוסרי – לא בשביל להגיד "לא" לעסקות שחרור המרצחים כי אם – להגיד "כן" לתכנית אלטרנטיבית ששלחתי להם, אחרי שביקשו את עזרתי, בשם ותיקי מלחמת העצמאות, ושרק היא יכולה להבטיח שלא נקבל את גלעד בארון.  אולי כדאי שתפרסם את המכתב שלנו גם בביטאון שלך.
בברכה,
יוסף דוריאל
 

הערה: היה לי לכבוד לפרסם את המכתב והוא נמצא כאן.

***

שלום בועז,
 
אתה צודק.
 
האם שוחחת עם – קראת את דברי – פרופ' ישראל אומן בנידון?
 
שבת שלום,
 
יורם

הוספת תגובה